Jump to content
Dogomania

Co na kleszcze NAJLEPSZE?


puzzle

Recommended Posts

[quote name='Maron86']Mam tą odblaskową obrożę z pchełki, muszę przestrzec że śmierdzi niemiłosiernie, astmatykom odradzam przebywanie w jednym pomieszczeniu z tym śmierdziuchem. Sama w sobie nie działa cudów, w połączeniu ze spot-on ujdzie.[/QUOTE]
Rok temu je miała dla dwóch psów (taka na klipsik) i miała cudny zapach , trochę jak mięta :lol: Bardzo lubiłam ją wąchać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAT2707']Świetnie, naprawdę cieszę się, że Foresto tak dobrze zabezpiecza Twoją sunię. To niestety nie zmienia faktu, że mojego psa przed kleszczami chroni wyłącznie w okolicach karku i głowy. Nie proszę o opinię nt. Foresto, bo mam ją od 1,5 miesiąca i daleka jestem od wystawienia jej pozytywnej oceny.[/QUOTE]

Moze przed spacerem parę razy przejedź nią psa pod włos, aby drobiny osadziły się na całym ciele. Obrożę trzeba dobrać pod psa i pod środowisko. Na jednym będzie działała super, drugi pies z tego samego spaceru wróci z kleszczami. Podobnie, gdy wyjedziesz w inne miejsce, nagle może się okazać, że działa znacznie słabiej lub lepiej niż w miejscu zamieszkania. Kleszcze na takie środki też się z czasem uodparniają.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dziś z wetem na temat Foresto i powiedział mi że w tym roku jest dużo gorzej (częste przypadki wczepionych kleszczy). Wet ma wrażenie, ze w porównaniu z poprzednim rokiem jakość prduktu spadła masakrycznie :/
Za to dowiedziałam się o dwoch nowych spot-onach, niestety pomimo starania nazwy wypadły mi ze łba. Wie ktoś może o czymś nowym? szukałam w internecie tych kropel ale też nie udało mi się ich znaleźć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Mam tą odblaskową obrożę z pchełki, muszę przestrzec że śmierdzi niemiłosiernie, astmatykom odradzam przebywanie w jednym pomieszczeniu z tym śmierdziuchem. Sama w sobie nie działa cudów, w połączeniu ze spot-on ujdzie.[/QUOTE]

[quote name='gops']Rok temu je miała dla dwóch psów (taka na klipsik) i miała cudny zapach , trochę jak mięta :lol: Bardzo lubiłam ją wąchać :evil_lol:[/QUOTE]

To chyba sama muszę kupić i wypróbować :eviltong:
Na szczęście nie jest droga, więc jakby rzeczywiście pogorszyła mi mój astmatyczny stan, to ją po prostu wyrzucę.

Link to comment
Share on other sites

Ja ją psu zakładam wyłącznie na spacer, tak to leży w szczelnym pudełku bo zwyczajnie dostaje od niej duszności. Do tego jest tylko 'dodatkiem' do spot-on kropli więc też nie widzę sensu żeby pies nosił ją 24/7 ;)

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam na próbę (ale w sumie nie wiem jakie, bo pani z hurtowni tak mną zakręciła...) i będę testować. Chyba Twój sposób jest najlepszy (nawet jak będzie ładnie pachniało), bo mnie ogólnie brzydzą obroże przeciwkleszczowe...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='milka88']Rozmawiałam dziś z wetem na temat Foresto i powiedział mi że w tym roku jest dużo gorzej (częste przypadki wczepionych kleszczy). Wet ma wrażenie, ze w porównaniu z poprzednim rokiem jakość prduktu spadła masakrycznie :/
[/QUOTE]
Coś w tym jest. Kolega niedawno kupił dla swojej suczki tę obrożę i co chwilę przynosi ona na sobie wbite kleszcze ;/

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 9 psów "ubranych" w Foresto i jeszcze żadnego kleszcza nie było w tym roku. Jak nigdy. 7 psów przebywa w miejscu mojego zamieszkania, 2 w pracy, są to inne rejony podmiejskie i inne tereny spacerowe. Z dwoma codziennie chodzę do lasu i na łąki i nic.

Naprawdę nie mam interesu, żeby reklamować (czyt."wciskać" komukolwiek) ten produkt...

Link to comment
Share on other sites

Może były różne partie, a do tego obroże mogą różne działać na psach. Koleżanki psy chodzą w tych obrożach (częste, długie spacery w lasach) i kleszcze jeśli są na psach, to nigdy nie wbite. Ona z tych obroży jest bardzo zadowolona, za to kolega, co ma tę suczkę, już nie ;)

Link to comment
Share on other sites

U nas Kiltix chyba się nie sprawdza :( Od ponad miesiąca pies złapał 2 kleszcze. W tym jeden dziś wyciągnięty napompowany krwią:( Nie wiem co dalej? Zmieniać obrożę? Na jaką, byle nie foresto, bo się załamie jak nie będzie działać:( Dokupić jakieś krople? jakie mogą być razem z kiltixem? Pani w zoologu mnie nastraszyła że żadne, bo to trucizna i co za dużo to niezdrowo;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']U nas Kiltix chyba się nie sprawdza :( Od ponad miesiąca pies złapał 2 kleszcze. W tym jeden dziś wyciągnięty napompowany krwią:( Nie wiem co dalej? Zmieniać obrożę? Na jaką, byle nie foresto, bo się załamie jak nie będzie działać:( Dokupić jakieś krople? jakie mogą być razem z kiltixem? Pani w zoologu mnie nastraszyła że żadne, bo to trucizna i co za dużo to niezdrowo;/[/QUOTE]

ja od 3 sezonów do kiltixa używam kropli fiprex albo ektopar i u nas to zestaw idealny.

Edited by razed_in_black
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']U nas Kiltix chyba się nie sprawdza :( Od ponad miesiąca pies złapał 2 kleszcze. W tym jeden dziś wyciągnięty napompowany krwią:( Nie wiem co dalej? Zmieniać obrożę? Na jaką, byle nie foresto, bo się załamie jak nie będzie działać:( Dokupić jakieś krople? jakie mogą być razem z kiltixem? Pani w zoologu mnie nastraszyła że żadne, bo to trucizna i co za dużo to niezdrowo;/[/QUOTE]

U mnie kiltix działa jeśli nie jest ściągnięty na więcej jak 24 h. Teraz na wszelki wypadek dokupiłam krople sabunol bo do wawy jadę na jakiś czas. Dam znać jak się sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj znalazłam kolejnego kleszcza na uchu, tym razem nieżywego. Kiltixa ściągamy tylko do przetarcia nim psa. Więć nosi na okrągło.
Nie wiem co z moim psem jest nie tak? Druga nosi nadal beapharowską obrożę i kleszcza miała tylko jednego, żywego ale nieopitego.

Luzia daj znać jak sabunol. Polecanego wyżej ektoparu nie chce, bo na początku zeszłego sezonu kleszczowego się nim przez przypadek zatrułam. Świeżo zakroplony pies wszedł mi w nocy na poduszkę i się nawdychałam :/ Teraz mam odruch wymiotny na samą myśl :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli był zasuszony, to obroża działa skutecznie.
Chociaż ja też zauważyłam, że jeśli np. 2 dni pies nie nosi obroży bo ciągle leje deszcz, to zaczyna znosić kleszcze :shake: I potem obroża potrzebuje tych 12-24h, żeby znowu zacząć działać jak należy.

Link to comment
Share on other sites

Kleszcze są żywe opite :( Przed chwilą wyciągnęłam kolejnego z drugiego ucha. To już 4 taki od 27 marca, nie licze tego nieżywego. Masakra jakaś. To już nie chodzi żeby chroniła w 100% , wychodzi na to że nie chroni wcale. Dodzwonił się ktoś do przedstawiciela bayera? Zadzwoniłam tak z ciekawości na numer podany na ulotce od obroży. Niestety co najwyżej mogę nagrać wiadomość :/

Ciekawi mnie czy foresto by działało. Sprawdzałam skład i od kiltixa różni się jedną substancją czynną.

Link to comment
Share on other sites

Zna ktoś ten środek, jakieś opinie:
[URL="http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/obroze_preparaty_przeciwpchelne/inne_preparaty/357214"]http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/obroze_preparaty_przeciwpchelne/inne_preparaty/357214
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Zna ktoś ten środek, jakieś opinie:
[URL="http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/obroze_preparaty_przeciwpchelne/inne_preparaty/357214"]http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/obroze_preparaty_przeciwpchelne/inne_preparaty/357214
[/URL][/QUOTE]
Ja raz zastosowałam, niestety u nas się zupełnie nie sprawdził.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy na forum już było, w każdym razie szukałam, a nie znalazłam. Powiedzcie czy znacie jakieś naturalne środki ochrony przed kleszczami?

Ja mam ogromny problem, bo mój Tosiek zachorował na małopłytkowość i jest w trakcie leczenia. Razem z weterynarzem boimy się dawać jakąkolwiek chemię, bo nie wiemy jak to zadziała na jego szpik kostny i nie chcemy ryzykować. A nie mogę przecież zostawić psa bez zabezpieczenia.

Znacie coś? :)

Link to comment
Share on other sites

Ponoć drożdże piwowarskie, ale ja prócz tych co są w karmie nie dodawałam osobno więc się nie wypowiem. U mnie najstarszą sukę bez ochrony nic nie żre, Magia wystarczy że ma jakiś kiepski spot-on, a Szaman musi mieć dobrego spot-on + obroże ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...