Jump to content
Dogomania

Co na kleszcze NAJLEPSZE?


puzzle

Recommended Posts

[quote name='Olla']A co poradzicie w przypadku gdy trzeba zabezpieczyć psa ale z nim kontaktuje się małe dziecko, które bierze ręce do buzi? Obawiam się toksycznego wpływu preparatów antykleszczowych na nie.[/QUOTE]

miałam ten sam problem w zeszłym roku, bo mam małego siostrzeńca, no i niestety jako że jest wszystko praktycznie dla dzieci toksyczne, zmuszona byłam zmniejszyć dawkę kontaktów psa i dziecka :roll:

Link to comment
Share on other sites

No, wróciłam do domu i obejrzałam psy. Były kropione Fiprexem 27 marca, czyli miesiąc jeszcze nie minął, a na Łatim (mniejszym) znalazłam dwa kleszcze :angryy:
I to w okolicach karku...
...natomiast na dużej suce nic nie zauważyłam.

Trzeba kupić im Kiltix'a, bo z tego co widzę to chyba się nie obejdzie bez czegoś mocniejszego :shake:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=makot'a;16746470] Były kropione Fiprexem 27 marca, czyli miesiąc jeszcze nie minął, a na Łatim (mniejszym) znalazłam dwa kleszcze :angryy:
[/QUOTE]
Nowy sezon i widzę ,że trzeba przypomniec co juz wielokrotnie było omawiane na forum;)
Fiprex , frontline nie odstraszą kleszczy "na odległość"a więc to zupełnie normalne, że mogą chodzić po psie.
Działanie tych preparatów polega na tym, że [U]dopiero jak kleszcz wbije sie w skóre[/U] , do jego organizmu dostaje sie trucizna która go błyskawicznie zabija.
Czyli łażące kleszcze a nawet wbite ( ale juz martwe) to normalne i nie oznacza, że preparat nie działa.
Stosując więc te preparaty psa skutecznie zabezpieczamy ale aby uniknąc rozłażenia się kleszczy po domu ( łózku) niestety trzeba futro zwierzaka regularnie przeglądać

Link to comment
Share on other sites

a co jesli pies plywal (kaczki i nie dalo sie zatrzymac psa) a minelo 1,5 dnia od zakroplenia fiprexem ? to wystarczy ? czy kroplic ponownie? :roll:
oczywiscie dawno sie wchlonela i nie bylo sladu ale jednak na opakowaniu pisze zeby pies nie wchodzil do wody 2 dni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Nowy sezon i widzę ,że trzeba przypomniec co juz wielokrotnie było omawiane na forum;)
Fiprex , frontline nie odstraszą kleszczy "na odległość"a więc to zupełnie normalne, że mogą chodzić po psie.
Działanie tych preparatów polega na tym, że [U]dopiero jak kleszcz wbije sie w skóre[/U] , do jego organizmu dostaje sie trucizna która go błyskawicznie zabija.
Czyli łażące kleszcze a nawet wbite ( ale juz martwe) to normalne i nie oznacza, że preparat nie działa.
Stosując więc te preparaty psa skutecznie zabezpieczamy ale aby uniknąc rozłażenia się kleszczy po domu ( łózku) niestety trzeba futro zwierzaka regularnie przeglądać[/QUOTE]

Zdaję sobie z tego sprawę, tyle tylko że oba kleszcze były żywe i miały się dobrze, bo jeden z nich był już całkiem pokaźnych rozmiarów ;)
Nie wiem, czy one jeszcze miały zamiar się zatruć i uschnąć? :niewiem:
Czy po prostu po trzech tygodniach działanie kropli na tyle maleje?

Link to comment
Share on other sites

U mnie suka miała kleszcza (opitego) po 2 i pół tygodnia od zakroplenia Fiprexem - i zachorowała na babeszjozę.
Kleszcze po prostu w niektórych rejonach udoparniają się niektóre środki, czasem coś osłabia działanie środka (zamoczenie wodą, jakaś choroba psa).
Dlatego moim zdaniem czego byśmy nie stosowali, psa trzeba po prostu raz dziennie przeglądać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna'][QUOTE] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]ULKA12[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=16733637#post16733637"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
A ja mam pytanie czy obroże Preventic lub Kiltix śmierdzą?
[/QUOTE]


Kiltix ma na początku dość drażniący, chemiczny zapach, później jest nieodczuwalny.[/QUOTE]

Hmmm o zapachach ciężko się rozmawia. Dla mnie Kiltix nie miał ani drażniącego ani chemicznego zapachu... pachniał mi wanilią :razz: Mi nie przeszkadzam ale TZ nie mógł go znieść i teraz używamy Fiprexa... Ja przed zakupem obwąchałam psa na szkoleniu z tą obroża i dopiero kupiłam... ale o tym aby TZ powąchał nie pomyślałam no i wywaliłam 70 zł w błoto :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saththa']Hmmm o zapachach ciężko się rozmawia. Dla mnie Kiltix nie miał ani drażniącego ani chemicznego zapachu... pachniał mi wanilią :razz: Mi nie przeszkadzam ale TZ nie mógł go znieść i teraz używamy Fiprexa... Ja przed zakupem obwąchałam psa na szkoleniu z tą obroża i dopiero kupiłam... ale o tym aby TZ powąchał nie pomyślałam no i wywaliłam 70 zł w błoto :)[/QUOTE]

U mnie to samo było z Preventicem - ja, mąż i pies byliśmy tym zapachem obezwładnieni. Więc faktycznie - bardzo indywidualna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='murakami']U mnie to samo było z Preventicem - ja, mąż i pies byliśmy tym zapachem obezwładnieni. Więc faktycznie - bardzo indywidualna sprawa.[/QUOTE]

A długo go mieliście? Bo u mnie intensywnie było czuć może tydzień, teraz jest praktycznie niewyczuwalny dla mojego nosa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']A długo go mieliście? Bo u mnie intensywnie było czuć może tydzień, teraz jest praktycznie niewyczuwalny dla mojego nosa.[/QUOTE]

Wiesz co, pies przez dwa dni nie jadł oraz wyglądał i zachowywał się jakby chciał wyjść z własnej skóry. Dla nas też w domu pachniało zbyt intensywnie. Więc zaledwie dwa dni wytrzymaliśmy.

Link to comment
Share on other sites

Jak zwykle po mini-wczasach na działce psy czyste, za to ja full kleszczy na ciuchach i kilka we włosach :roll: a po krzakach nie łaziłam praktycznie wcale - przeszłam przez trochę zarośnięty podjazd i łaziłam tylko po wygolonym trawniku na podwórku, dość daleko od drzew czy krzaków. Autan można o kant d*** potłuc. Ma ktoś z Was jakiś skuteczny sposób na kleszcze na sobie, poza przeglądaniem się oczywiście?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=makot'a;16755343]Może też zacznijmy nosić obroże :D[/QUOTE]

Teraz w modzie bransoletki wyrażające światopoglądy, więc można sobie taką Preventicową zaaplikować :evil_lol:
A tak serio to naprawdę się zastanawiam jak zabezpieczać siebie, bo spraye komarowo-kleszczowe niestety guzik dają na te cholery. W ogóle chyba znowu szykuje się kleszczowy rok, bo tych diabelstw jest od groma i przynoszę je na sobie z miejsc, po których w życiu bym się nie spodziewała, że takie coś będzie miało możliwość na mnie wleźć.

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze nie mialam kleszcza na sobie na szczescie...A probowalas BROS-a?Na komary dziala dosc fajnie,moze i kleszcze go nie beda lubic?
[URL]http://owadobojca.pl/kleszcze-super-spray-ochrona-bros-p-163.html[/URL]
jeszcze takie cos wynalazlam
[URL]http://www.mugga.pl/[/URL]
[url]http://allegro.pl/spray-deet-na-komary-kleszcze-meszki-nowosc-i1563831404.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Używałam Brosa, Autanu, Offa i jakiegoś dziwnego psikadła, mało znanego, którego nazwy w tej chwili nie pamiętam. Wszystko na krócej lub dłużej dość skutecznie odstrasza komary (zresztą Autanem spryskiwałam Buca, bo komary piją go w lesie jak wampiry, a i dirofilariozy się trochę boję). Na kleszcze na dobrą sprawę nie działa nic, bo czym i jak mocno się nie spsikałam jak poszłam w rejon kleszczowy, tak zawsze pełno tego dziadostwa na spodniach i w butach, a i potem pod ciuchami i we włosach zwykle się coś znalazło...

Link to comment
Share on other sites

To prawda, że problem jest poważny....u nas w lesie nietrudno takiego złapać, wszyscy zdejmują z siebie kleszcze po spacerze...
...choć ja o dziwo (odpukać!) jeszcze nigdy żadnego nie miałam mimo łażenia po krzakach. Ale boję się tych plugawych stworzonek, więc naprawdę bym chętnie psią obrożę na sobie nosiła :/
Będę teraz psom Kiltixy zamawiać to może i sobie wezmę :D

Link to comment
Share on other sites

Ale na polach jest tyle samo tego dziadostwa co i w lesie.
A w lesie ładniej przynajmniej :p
My zawsze chodzimy do lasu, żeby pieseczki mogły "połapać kleszczy" w krzakach :D
Ale w tym roku nie ma tragedii, najgorzej było w lato, kiedy Bastę przygarnęłam...miała na sobie co najmniej 30 sztuk :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...