Jump to content
Dogomania

fila brasileiro


tunio

Recommended Posts

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no ladnie!! I Badka nic nie napisala ze poznala sie z Carr!! :evil: Niech no ja drowe nawet filet jej nie pomoze! :evilbat: :evilbat: :lol: :lol:

Carr wiesz ile psow bylo w klasie fileta badki??

A Wam jak poszlo???? Aparacik byl?? :roll: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Carr MODZIE temacik juz byl o fili kilka stron wczesniej :evilbat: :evilbat: :evilbat: :lol:

trudno 8)

Najwyzej Popek to polaczy 8)

Badka miala 1 konkurenta.....

BTW.a to ze nic nie napisala ze mnie poznala....A po co miala to pisac ? :o

Link to comment
Share on other sites

Nic sie nie stalo :D

Fakt faktem nie bywam tutaj regularnie :wink:

e tam,tyle ze jakos tak mi sie wydawalo ze masz tylko mastifa 8)

BTW.jak sie chowa charci mastif ? :wink: 8)

Mam i file (jedna) i mastify ang. (dwa) :D

A 'maly' ma sie niezle - rosnie i rozrabia - debiuty na ringach na razie udane... ;-)

Dzieki

Pozdrawiam

Asia i moloski

Link to comment
Share on other sites

A Wam jak poszlo??

nam ? :hmmmm: Jakby to powiedziec ? :hmmmm:

dostalismy doskonala,zloto i zw.mlodziezy 8) .Dodatkowo mielismy ogromne szanse na BOBa ale Malenstwo uznalo ze po co ma stac skoro mozna lezec i konkurent wygral walkowerem 8) :lol: :lol: :lol:

Ale nie od razu Krakow zbudowano a co sie odwlecze to nie uciecze :wink: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

:o :o no to gratuluje!!!!!

Malenstwo przeciez nie moze sie ciagle stac, jeszcze zylaki mu sie porobia... :lol: :lol: Wielka kosc na Cerrigena , a dla wlascicielki :drinking: :drinking:

a dziekujemy 8)

Ale nie mam tam w ogole mojej zaslugi wiec :drinking: tylko dla Cerrego 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej Filo-Canario-Wilczarzo-Boksero-Mastifo-Cori-Maniacy :lol:

Etien wygrał swoją klasę :D ... aczkolwiek sędzie "OSTRy jak papryka" :wink: wkórzył mnie: wygrał rasę pies ważący ponad 80kg i niemogę tego zcierpieć, bo dzięki właśnie takim ocenom Fila w polsce są jedną wielką porażką... tymczasem Etien, a ma doopiero 10 mieś!!! Według sędziego był...za mały- a waży 50kg... (wzorzec określa min wagę dorosłego psa 50kg) cóż... ale kupiłam za to piękny kantarek (hanter/halti) i kolczatka leży w koszu :lol: :lol:

Polecam: pies nauczony vchodzenia przy nodze także w kantarku pieknie chodzi.

Carragan: nie chcę Ci nic mówić...ale w sumie możnaby się kiedyś jeszcze spotkać... w końcu Bytom nie jest aż tak daleko... :wink:

W każdym bądź razie masz się do mnie czuć zaproszona, maleństwo oczywiście też! Ja myślę że dołącze do Dogomaniaków w Krakowie :wink: :D

Pozdrawiam i lecę czytać posty o filetach...znowy bedzie okazja trochę się powymądrzać :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Etien wygrał swoją klasę :D ... aczkolwiek sędzie "OSTRy jak papryka" :wink: wkórzył mnie: wygrał rasę pies ważący ponad 80kg i niemogę tego zcierpieć, bo dzięki właśnie takim ocenom Fila w polsce są jedną wielką porażką... tymczasem Etien, a ma doopiero 10 mieś!!! Według sędziego był...za mały- a waży 50kg... (wzorzec określa min wagę dorosłego psa 50kg)

Nie rozumiemy czemu się tak dziwisz BADKO i jesteś tak zbulwersowana... :roll: Dziwne by było, gdyby wygrał pies, który waży np. 40 kg, natomiast wzorzec nie określa maksimum wagi i sama pewnie zaobserwowałaś, że przeciętny dorosły samiec fili waży około 70-80 kg, zarówno w Polsce, Europie jak i Brazylii. Nie zdziw się, jak Etien za kilka miesięcy będzie ważył te 70-75 kilo... Normalne jest, że rasę wygrywa osobnik dorosły w pełni rozwinięty, a waga w tym wypadku jest całkowicie normalna. Poczekaj aż Etien w pełni się rozwinie i nabierze masy, a również będziesz sięgała po trofea :)

Nie zgodzimy się z Tobą, że file w Polsce są jedną wielką porażką dzięki takim ocenom. Zdarzają się osobniki odbiegające od wzorca, ale w żadnym przypadku nie jest to spowodowane ocenami sędziowskimi (a zwłaszcza w tym wypadku).

Pozdrawiamy i gratulujemy złotego medalu życząc dalszych sukcesów :D

Link to comment
Share on other sites

BADKO - juz na priva o wystawie pogadalysmy :)

Co do fila w Polsce... coz... temat rzeka, jednakze moje obserwacje potwierdzaja opinie Badki. Czesc sedziow (jak i napewno w innych rasach) czestokroc ocenia fila na przyladzie nie wzorca, ale tego, co 'stoi na ringu' :( albo jeszcze... licho wie czego...

Owszem, wzorzec okresla tylko minimum masy ciala, jednakze nie nalezy mylic fila z innymi mastifami. Fila ma byc mocnej kosci, proporcjonalnej budowy ciala, jednakze to fila. Fila we wlasnym typie rasy, a nie fila o wygladzie mastifa angielskiego, czy wrecz o 'charciej' glowie.

Mysle, ze na ta chwile Etien ze swym wzrostem ma odpowiednia mase i nie ma powodow do zmartwien. A komentarz sedziego... coz....

Pozdrawiam

Asia i moloski

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...