Jump to content
Dogomania

Pies w samolocie


Huan

Recommended Posts

[quote name='Agnieszka K.']Jeśli chce go [B]nadać na przesyłkę[/B], to tylko do luku bagażowego. Zwierzak na pokładze moze lecieć TYLKO z osobą towarzyszącą.[/quote]

Generalnie piszemy o tym samym tylko sie nie mozemy wzajemnie zrozumiec :lol: :lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Saskja'] No to jeszcze raz spytam - czy jest bezpieczny środek, który można podać 4-miesięcznemu szczylkowi, żeby przespał 3,5 godziny lotu na Cypr?! Ratunku![/quote]
To powienien wiedziec weterynarz. Aplikowanie na własnę reke moze sie źle skończyć. Środek nalezy na psie uprzednio wypróbować zeby uniknąć w samolocie np. wymiotów, zadławienia sie wymiotami podczas snu, snu przez dwie doby i tym podobnych "atrakcji".

Link to comment
Share on other sites

Słusznie, słusznie. Chciałam tylko wiedzieć, czy ktoś coś kiedyś dawał. Wiesz, czasem to, co się wie od znajomych, jest o niebo lepsze od tego, co mówi wet. To trochę tak, że hodowcy albo psiarze mają niekiedy zebraną wiedzę z calych pokoleń i jeszcze od kliku wetów.
Tak było z moją suka, gdy łysiał jej ogonek i wet rozkładał ręce, bo grzyba nie było itd. - a wyżłomaniak jeden mi po prostu zapodał nazwę konkretnych witaminek, które trzeba dawać. Mam takich przykładów jeszcze kilka.

No więc jak rozumiem nikt nic nie dawał psu "na sen" ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Ca Eivissenc']a co w przypadku przesiadki (miedzyladowania)? czy wlasiciciel moze odebrac psa na ten czas (dac mu wody itp.), czy klatka z psem laduje w jakims magazynie?[/quote]

Klatka z psem to tak jak bagaz rejestrowany... Jesli sie przesiadasz lub masz miedyladowanie to klatka wraz z innymi bagazami i przesylakmi jest przepakowywana przez obsluge samolotu. Nawet jesli leci z Toba na pokladzie samolotu to jest przenoszony przez obsluge, a nie przez Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lady_m'] Klatka z psem to tak jak bagaz rejestrowany... Jesli sie przesiadasz lub masz miedyladowanie to klatka wraz z innymi bagazami i przesylakmi jest przepakowywana przez obsluge samolotu. .[/quote]

Jesli od razu odprawiany jest do portu docelowego - to tak. Jeśli na część trasy to trzeba go odebrać i nadac ponownie. Klatka traktowana jest jako bagaż przewożony w luku bagażowym (i traktowana jest jako bagaż).

[quote name='lady_m'] Nawet jesli leci z Toba na pokladzie samolotu to jest przenoszony przez obsluge, a nie przez Ciebie.[/quote]

Na pokładzie samolotu pies jest traktowany jako bagaz podręczy i znajduje się pod opieką oraz przenoszony jest przez własciciela (tak zresztą jak i inne bagaże podręczne).
Poza tym zależy też od sytacji:
- od odprawy - czy od razu na cały lot, czy na fragment.
- lotniska - czy ma strefę tranzytową czy też nie. Jeśli nie ma to mozna normalnie wyjść z psem poza terminal;

Jesli do następnego połączenia jest kilka godzin - to gdzie obsługa miałaby przenieść psa, przewożonego jako bagaż podręczny? Bo na pewno nie no następnego samolotu - bo nie jest to po prostu mozliwe , jesli samolot jest podstawiany ok 1 godz (czasem wcześniej) przed odlotem.

Poza tym to właśnie dlatego przewozi się psa na pokładzie aby samemu móc się nim zająć i nie trzeba by go nigdzie oddawać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']

Jesli do następnego połączenia jest kilka godzin - to gdzie obsługa miałaby przenieść psa, przewożonego jako bagaż podręczny? Bo na pewno nie no następnego samolotu - bo nie jest to po prostu mozliwe , jesli samolot jest podstawiany ok 1 godz (czasem wcześniej) przed odlotem.

Poza tym to właśnie dlatego przewozi się psa na pokładzie aby samemu móc się nim zająć i nie trzeba by go nigdzie oddawać.[/quote]

Ale nie kazdy pies na pokladzie moze leciec przy Tobie :roll:
Niektore leca w wyznacoznym miejscu kabiny pasazerskiej i wtedy sie nim nie zajmujesz, a obsluga.

A jesli jest kilka godzin do odlotu to co robia z Twoim bagazem, ktorego nie odbierasz? Jezdzi po plycie. Tak samo pies jako bagaz rejestrowany. Jesli jako podreczny to moze faktycznie teraz nosi sie go samemu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lady_m']Ale nie kazdy pies na pokladzie moze leciec przy Tobie :roll:
Niektore leca w wyznacoznym miejscu kabiny pasazerskiej i wtedy sie nim nie zajmujesz, a obsluga....[/quote]

No dobrze, ale przeciaż dlatego ma być w takim "opakowaniu" aby mógł się zmieścić pod fotelem, więc nie rozumiem, gdzie miałaby być ta wydzielona część.

[quote name='lady_m']A jesli jest kilka godzin do odlotu to co robia z Twoim bagazem, ktorego nie odbierasz? Jezdzi po plycie. Tak samo pies jako bagaz rejestrowany. [/quote]

No przecież napisałam, że jak jest nadady do luku bagazowego to go odbierasz dopiero w porcie docelowym.
Poza tym bagaż nie jeździ klika godzin po płycie aż trafi do odpowiedniego samolotu:cool3: tylko trafia do sortowni i jest tam od razu nadawany na odpowiedni lot.
Poza tym pies - pomimo iż nadawany tak jak bagaż - nie podróżuje taką samą drogą jak bagaż - stosowane są inne srodki ostrozności.

Oglądałam kiedyś bardzo fajny program o lotniskach w Heathrow i we Frankurcie, i oczywiście była tez poruszona kwestia transportu zwierząt i zapewniam, ze nie podrózują dokładnie tak jak bagaż (na szczęście).

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dokladnie gdzie jest wydzielona czesc ale wiem, ze cos takiego funkcjonuje, bo transport samolotowy to moja branza.

A bagaz niestety czasami stoi na plycie przez jakis czas zanim trafi do samolotu czy sortowni... Zreszta samo wypakowanie, wpakowanie, wywazenie samolotu itd troche trwa. Nie jestem w stanie powiedziec dokladnie jak co przebiega, bo ja czytam z przepisow i mowie o tym co wiem z wlasnej pracy... Teoretycznie tez wszystkie rzeczy, ktore rekwiruja obecnie na lotnisku (kosmetyki w nieprzepisowych pojemnikach, alkohole i slodycze nei zakupione w strefie wolnoclowej, ostre narzedzia) powinny byc przewozone do specjalnego magazynu tak by czlowiek mogl je odebrac okazujac odpowiedni kwit, a w praktyce czesto te rzeczy rozkrada obsluga lotniskowa...

Nie uwazam sie za wyrocznie ale chcialam tutaj przyblizyc ludziom przepisy, bo nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak malo ludzie wiedza o przepisach lotniczych co skutkuje powaznymi konsekwencjami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lady_m']Teoretycznie tez wszystkie rzeczy, ktore rekwiruja obecnie na lotnisku (kosmetyki w nieprzepisowych pojemnikach, alkohole i slodycze nei zakupione w strefie wolnoclowej, ostre narzedzia) powinny byc przewozone do specjalnego magazynu tak by czlowiek mogl ...[/quote]

No to napiszę cos ciekawego. Jak leciałam ostatnio w styczniu tego roku z Warszawy do Frankfurtu - oczywiscie zostałay dokładnie sprawdzone przy kontroli kwitki za coca-cole i mleczko do opalania. Ale w plecaku miałam (o czym nie wiedziałam, mimo iż przed odlotem dokładnie sprawdzałam plecak) duzy gaz pieprzowy w żelu w aluminiowym pojemniku. I nikt go nie znalazł mimo prześwietlania. Ta sama sytacja powtórzyła się na lotnisku we Frankfurcie - tam dodatkowo jest ograniczenie jesli chodzi o ilość płynu - 125 ml w małej butelce) - odlatywałam do Luxoru. I też nikt nie znalazł. A dowiedziałam się, ze mam gaz przy sobie przez przypadek, bedąć już na miejscu jak szukałam czegoś w plecaku. W drodze powrotnej włozyłam go juz do walizki.

A jeśli chodzi o przepisy to w skrócie:
jesli podróżuje w kabinie to zasady jak przy bagażu podręcznym, max 8 kg z transporterkiem (waga może być inna w zalezności od linii - trzeba zawsze to sprawdzić),

jesli w luku bagażowym, to tak jak bagaż, z tym że ma lepszą opiekę + oczywiście klatka odpowiednich rozmiarów zgodnie z przepisami IATA.

Link to comment
Share on other sites

W Centralwings pies do 8 kg moze leciec pod nogami w klatce badz specjalnej torbie podroznej. Powyzej 8 kg w luku bagazowym w klatce. Wszystkie transportery i torby musza posiadac atest lotniczy.

a co do płynow.. to nawet nie wolno miec błyszczyka czy maskary do rzęs przy sobie;) wszystkie inne musza byc zapakowane z specjalne folie ktore ponoc dostaje sie na lotnisku.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Co to znaczy 4 godziny opoznienia ?

Chodzi Tobie o kurs z przesiadkami ? I w przypadku drugiego lotu, sa 4 h odczekiwania ?
Jest chyba tak jak z bagazami. Linie lotnicze same sie o nie martwia czyli przekladaja do samolotu lecacego w miejsce docelowe. Klatki z psami rowniez.
Dlatego ja osobiscie nie polecam lotow z przesiadkami, jesli zabieramy ze soba zwierzaka. Generalnie z doswiadczenia, w ogole takich lotow nie polecam ;-)

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie ktore niemieckie linie? AIR Berlin?

ja teraz chce zarezerwowac bilet na podroz z Berlina do Sztokcholmu - i co sie okazuje? zarezerwowalam w biurze podrozy bilet na linie AIR Berlin (wczesniej upewnilam sie ze mozna brac zwierzaki) a Pani w biurze mi mowi ze TA LINIA nie zezwala na transport zwierzat :razz:

przez co rezerwujecie bilety?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szkam kogos do pomocy w transporcie malej Yorkshire Terrierki do NY, USA. Nie wysle pieska w luku bagazowym wiec koniecznie musze kogos znalezc. Oczywiscie nie za darmo :) Jesli ktos z was leci pod koniec grudnia lub pozniej i bylby chetny do pomocy w transporcie, prosze o kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie o tym wiesz, ale przypomnę.
Większość linii lotniczych nie zgadza się na przewóz zwierząt w kabinie pasażerskiej (oprócz psów przewodników). Znanym mi wyjątkiem są jedynie linie fińskie FinnAir - podają też dość sensowne wymogi co do przewozu.
Stany Zjednoczone mają dość wygórowane restrykcje co do wwozu psów. Szczegółowe dane są dostępne na stronie APHIS.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nisia']Pewnie o tym wiesz, ale przypomnę.
[B]Większość linii lotniczych nie zgadza się na przewóz zwierząt w kabinie pasażerskiej (oprócz psów przewodników).[/B] Znanym mi wyjątkiem są jedynie linie fińskie FinnAir - podają też dość sensowne wymogi co do przewozu.
Stany Zjednoczone mają dość wygórowane restrykcje co do wwozu psów. Szczegółowe dane są dostępne na stronie APHIS.[/quote]

Nieprawda. Wiekszosc lini sie zgadza, pod warunkiem ze p[ies nie przekracza max wagi ustalonej w danych liniach. Za psa płaci sie zazwyczaj jak za nadbagaz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...