Jump to content
Dogomania

Pies w samolocie


Huan

Recommended Posts

To super! A my już wróciłyśmy i trzymamy za Was kciuki. Wszystko będzie ok. Pamiętaj, żeby po wejściu na pokład poprosić stewardessę, żeby przypomniała kapitanowi, że w luku jest pies. I jeszcze jedno: jak przyjdziesz na lotnisko, to przejdź przez wszystkie kontrole bagażowe (nie paszportowe), a potem poproś (jeżeli sami tego nie zaproponują), żeby pozwolili Ci zostawić klatkę, a z psem wrócić póżniej. Mi pozwolili ją trzymać aż to 45 min. przed odlotem. Potem tylko oddałam Misię, przeleciałam przez kontrolę paszportową, i prosto na pokład. Tak samo było w drodze powrotnej.

Jak dolecisz, to daj znać, jak poszło.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie było źle,chyba ja się bardziej bałam niż Ares :wink:

Tak jak powiedział wet Ares dostał środek uspokajający godź przed odlotem ( tabletka).Był bardzo spokojny.

Mi Aresa pozwolili trzymać tylko 20 min,ale i to dobre.

Ares juz sie zaklimatyzował w nowym miejscu,poznał kolege na spacerze (golden retriwer ,chyba dobrze napisałam ) i wogóle wszystko jest oki.Właśnie za chwilke wychodze z nim na poranny spacerek nad jezioro (mamy bardzo blisko,idziemy ok 15-20 min ).

Pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nie znam ceny biletu, ale przekopiuje Ci maila od LOTu.

Dzien dobry,

Oczywiscie pies moze podrozowac sam. Pani pies bedzie przewozony jako cargo

w luku bagazowym. Klatke dla psa nalezy kupic w sklepie zoologicznym.

Niestety nie wiem na jakiej trasie bedzie przewozony Pani pies, wiec nie

potrafie powiedziec przyblizonej ceny przewozu.

Przesylam informacje na temat ogolnego przewozu zwierzat:

Uprzejmie informuję, że PLL LOT umożliwia transport zwierząt na pokładzie

samolotu (usługa ograniczona jest do przewozu psów i kotów), lub w luku

bagażowym samolotu. Przewóz zwierząt na pokładzie samolotu możliwy jest po

spełnieniu następujących warunków:

1. zwierzę na pokładzie podróżuje w pojemniku, klatce lub torbie,

2. waga zwierzęcia wraz z pojemnikiem nie może przekroczyć 8 kilogramów, w

przeciwnym razie zwierzę transportowane jest w luku bagażowym,

3. suma wymiarów klatki nie może przekraczać 115 cm (55x40x20 cm). Dla

samolotów typu ATR i ERJ suma wymiarów wynosi 95 cm (45x30x20 cm),

4. zwierzę zawsze musi podróżować ze swoim właścicielem.

Przewóz zwierzęcia na pokładzie należy zgłosić w trakcie dokonywania

rezerwacji pasażerskiej. Liczba zwierząt przewożonych jednocześnie jednym

samolotem jest ograniczona. Usługa jest płatna, a opłaty dokonuje się w

biurach rezerwacji i sprzedaży PLL LOT, jak również u agentów.

Pasażer podróżujący ze swoim psem lub kotem musi dysponować stosownymi

dokumentami - jak np. urzędowe świadectwo wywozowe, potwierdzone przez

zakładowego weterynarza, świadectwa zdrowia, szczepień np. przeciw

wściekliźnie. Więcej szczegółów na ten temat udzieli Pani nasz zakładowy

weterynarz +48 22 650 2808. Może Pani także zatelefonować do naszego Call

Center w Polsce 0 801 300 952 lub telefonując z każdego innego kraju +48 22

577 952/953, lub też Call Center w Londynie, 0845 601 07 67, gdzie uzyska

Pani informację o koszcie transportu psa lub kota.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli pies leci z pasazerem (tzn. nie sam jako cargo, jak w poscie Mami), to bilet dla psa w jedna strone kosztuje ok. $80. Najprawdopodobniej lecialby w luku bagazowym; tylko bardzo malutkie psy moga leciec w kabinie. Natomiast wysylanie psa jako cargo jest duzo drozsze, ale nie potrafie Ci powiedziec dokladnie, bo nigdy tego nie robilam i nie polecam.

Link to comment
Share on other sites

to bilet dla psa w jedna strone kosztuje ok. $80

:angel: :angel:

Tez tak myslalam...

Tylko ludzie z forum psy.pl zmienili mi troszke punkt widzenia, tzn. napisali, ze waga psa ma wplywa na cene biletu [5 kg - np. 6$, jednym slowem jak przy wysylaniu paczki]

Ale jesli bilet kosztuje 80$ to Baca przylatuje!!! 8) 8)

:angel: :angel: :angel:

Link to comment
Share on other sites

Mami, słyszałam, ale tego sama nie sprawdziłam, więc nie potwierdzam tylko powtarzam, że od kilograma liczą sobie za przelot psa np. z jednego kraju europejskiego do drugiego. Wg tej informacji, latanie z psem po Europie byłoby dla przeciętnego psa duż droższe niż do Stanów, bo do Stanów wiem na pewno, że bilet kosztuje ok. $80 w jedną stronę -- tyle płaciłam, jak leciałam tam w lipcu i wracałam w sierpniu.

Link to comment
Share on other sites

alcia, nie wiem, czy tak dobrze, bo te podróże są dosyć męczące. Już sporo na ten temat pisałam w różnych miejscach na forum, na przykład tutaj. Poczytaj sobie, a jak potem będziesz miała jeszcze jakieś konkretne pytania, to skrobnij i postaram się, w miarę możliwości, odpowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Falire mówiłaś ze po 31 maja lot nie chce przewozić psów ale mówiłaś ze sa na to inne mozliwosci a jakie?
Nie całkiem. LOT przewozi całe lato. Natomiast jeżeli w Stanach musisz lecieć gdzieś dalej już amerykańskimi liniami, to wtedy właśnie możesz mieć problemy. Mówię tutaj o przypadku, gdy pies leci jako bagaż, ale razem z Tobą; przesyłanie psa jako cargo, czyli samego, działa inaczej.

Sposoby na to są dwa: po pierwsze, niektóre linie przyjmą psy latem na nocne kursy (tu chodzi o zbyt wydokie temperatury, głównie w magazynach tuż przed wylotem i tuż po przylocie). Po drugie, firmy zajmujące się przesyłką zwierząt jako cargo również, jak wspomniałam wyżej i za duuużo kasy, moga psa przetransportować, nawet latem.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Prosze o pomoc jaką klatke potrzebuje na lot do Stanów Z.

Plastikową czy Metalową Z atestem czy bez czy wogóle ktoś ten atest sprawdza? W locie nie wiedzą jaka to ma być klatka !!!!!!!!!!

Proszę o pomoc tych którzy lecieli z pieskiem do USA

Czy w stanach na lotnisku sprawdza pieska weterynarz? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Czesc,

Ja kupilam klatke w zeszlym tygodniu. Uzywana, na aukcji internetowej ebay. Jest ogromna, plastikowa, bo tylko takie sa dozwolone gdy chcemy przewiezc psa z USA do Polski lub z Polski do USA. :wink:

Osoba, od ktorej kupilam "sprzet" zapewniala ze posiada atest, jednak zadnego papierka na to nie dostalam, nie wiem nawet czy powinnam. W kazdym razie firma transportera (VariKennel) jest raczej znana i najczesciej uzywana w samolocie, wiec mysle ze nie powinno byc zadnych problemow.

Przede wszystkim polecam powyzsza firme. Jest po prostu sprawdzona.

Link to comment
Share on other sites

Ok dzięki

Ale czy ten atest jest tak potrzebny ?? Kto go sprawdza Nie chce wydawać duzo kasy po to zeby przewiesc psa raz na rok. Ile kosztowała jesli mozna wiedziec ? Takie klatki LOT powinien wypozyczać tak jak to robią inne linie

Link to comment
Share on other sites

Klatke kupuje sie na lotnisku Okecie.

Kupujac bilet zanacza sie ze bedzie lecial pies, po przybyciu na lotnisko z psem oczywiscie pzrechodiz sie pierwsze bramki i odszukuje kierownika zmiany LGS( Lot Ground Service) i ten pan zleca brygadzisiecie przywiezienie klatki odpowiednziej oczywiscie a wy w tym czasie uiszczacie za klate plate cos kolo 150$u pana kierwonika zmiany.

Klatka przyjezdza pakuje sie psa do niej calosc sie wazy i pies plus klatka jada z panem brygadzista do luku. A wy przechodzicie cala dalsza procedure odlotu

i tyle:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...