Jump to content
Dogomania

Pies w samolocie


Huan

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kochani mam straszny problem :(((( znalazlam bilet lotniczy na stronie internetowej webjet.com z denver, co do newark ( United ) - z newark do frankfurtu ( continental ) - frankfurt - rzeszow ( lufthansa ) i zanim kupilam ten bilet to podzwonilam do tych lini lotniczych zapytac czy mozna wziac psa ze soba do kabiny no i powiedzieli mi ze tak. no i w koncu kupilam ten bilet i znowu musialam do nich wszystkich dzwonic zeby zarezerwowac bilet dla mojego psa i wyobrazcie sobie ze mi united i lufthansa potwierdzili rezerwacje a cholerne continental NIE! powiedzieli mi ze nie moge zabrac psa ze soba do kabiny ! co ja teraz mam zrobic ???? Continental powiedzieli ze moge wsadzic psa pod poklad. Myslalam ze moze bym ja wziela na poklad samolotu ze soba z denver do newark i w newarku moze moglabym ja dac pod poklad a we frankfurcie moglabym ja odebrac i wziac ze soba na poklad ? Myslicie ze tak mozna ?
Z powrotem lece united wiec oni nie maja problemu z psem na pokladzie, wiec droga powrotna nie bedzie problemowa.
Tak teraz zdenerwowalam ze juz sama nie wiem co robic. Ten caly bilet kosztowal $1650.00 no i jakbym chciala odwolac rezerwacje to mnie skasuja ok $500 :(
Dziewczyny blagam, poradzcie mi cos .....

Link to comment
Share on other sites

A czy Continental jakoś uzasadniało swoją decyzję? Odmówili ze względu na wagę/wielkość transportera czy tak bez powodu?

Teoretycznie jest taka możliwość żebyś na jednym odcinku wsadziła psa pod pokład ale teraz nie jestem pewna czy linie lotnicze przyjmują taki sam transporter pod pokład, jak i do kabiny pasażerskiej - może się okazać że będziesz musiała mieć inny transporter.

Po drugie nie wiem czy starczy Ci czasu na odebranie pieska, bo taki piesek chyba jest odstawiany na terminal cargo, a ten może być oddalony.... Zresztą to też nie takie hop, jak odebranie bagażu z taśmy :roll: Jak masz czas przesiadki między przylotem do Frankfurtu, a odlotem do Rzeszowa?

W sprawie transportera to musisz dowiadywać się w Continentalu, a w sprawie odbioru już w Lufthansie.

Link to comment
Share on other sites

LADY-M dzieki za odpowiedz. No wlasnie w continental mi baba powiedziala ze biara psy do kabiny i jak kupilam bile i zadzownilam jeszcze raz zeby dla psa zrobic rezerwacje to mi gosc powiedzial ze overseas nie biora w kabinie tylko w cargo najwyzej. Myslalam o tym zeby wlozyc ja do cargo tylko na jednym odcinku ale nie dam rady bo jak dolece z denver do newark to mam tylko godzine czasu do odlotu samolotu do frankfurtu :( no wiec nie ma szans zeby zdazyla nadac psa i pobiec do samolotu chyba no nie ?
A jak dolece do frankfurtu to mam 2.5 godziny czasu ale babka z lini united mi powiedziala ze jej sie wydaje ze nie zdaze odebrac psa i potem biec do samolotu a poza tym lufthansa moze mnie skasowac dodatkowo za bilet dla psa wiec ona mowila ze jak juz o najlepiej nadac psa w denver i odebrac w rzeszowie. Tylko czy ten biedny pies przezyje taka podroz ?
z powrotem to juz nie byloby problemu bo moglabym miec ja przy sobie. Continental to najgorsze linie lotnicze jakie moga byc, ludzie nie wiedza z czego zyja i podaja zle informacje...ale jestem wsciekla na nich...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NESI'] Myslalam o tym zeby wlozyc ja do cargo tylko na jednym odcinku ale nie dam rady bo jak dolece z denver do newark to mam tylko godzine czasu do odlotu samolotu do frankfurtu :( no wiec nie ma szans zeby zdazyla nadac psa i pobiec do samolotu chyba no nie ?
A jak dolece do frankfurtu to mam 2.5 godziny czasu ale babka z lini united mi powiedziala ze jej sie wydaje ze nie zdaze odebrac psa i potem biec do samolotu a poza tym lufthansa moze mnie skasowac dodatkowo za bilet dla psa wiec ona mowila ze jak juz o najlepiej nadac psa w denver i odebrac w rzeszowie. Tylko czy ten biedny pies przezyje taka podroz ?[/quote]

Faktycznie masz mało czasu na poszczególnych odcinkach i najlepiej byłoby dać pieska na cargo w Denver. Tylko radzę Ci się dobrze dowiedzieć czy zabiorą Ci cargo aż do Rzeszowa. Do znajomej leciał pies samolotem i musiała go odebrać we Frankfurcie, bo samolot, który leciał do Gdańska nie był na tyle duży by zabierać cargo.

Wiele psów podróżuje samolotami. Dadzą mu jakiś środek i pies prześpi spokojnie całą podróż.

[quote]
z powrotem to juz nie byloby problemu bo moglabym miec ja przy sobie. Continental to najgorsze linie lotnicze jakie moga byc, ludzie nie wiedza z czego zyja i podaja zle informacje...ale jestem wsciekla na nich...[/QUOTE]

Twoim problemem jest też to, że Twoja podróż składa się z połączeń aż trzech przewoźników. Jeszcze żeby były to tylko United i Lufthansa to może nie byłoby aż tak tragicznie ale dołączenie do tego Continentala powoduje problemy :shake:
Na przyszłość proponuje Ci także kupienie biletu u agenta takiego z biurem, a nie przez net. Wiem, że ceny trochę wyższe ale przy podróży z "kłopotliwym" bagażem to jest po prostu bezpieczniejsze...

Link to comment
Share on other sites

tak wiem, masz calkowita racje. Nastepnym razen nie zamierzam kupowac biletu przez internet. clowiek uczy sie na bledach niestety.
Z powrotem nie lece continental tylko lufthansa i united z niemiec az do denver, wiec bedzie lepiej.

Czyli myslisz ze powinna moja psinka zniesc jako tako ta podroz ? najgorsze jest to ze ona jest taka maluska. Ona wazy tylko 7lbs...

Link to comment
Share on other sites

Baaaaaardzo ci dziekuje za te informacje. A wiesz co ? tam wczesniej cos wyczytalam na tym forum ze ludzie mowili ze jak sie psu poda jakies srodki to potem moze cos mu sie stac bo w luku bagazowym jest inne cisnienie i nie reguluja go tak jak w kabinie. Co o tym myslisz ?

Link to comment
Share on other sites

Tego nie wiem dlatego radzę Ci porozmawiać z wetem. Bo na lekach i ich działaniu to się nie znam :shake: Ciśnienie być może jest i inne ale jakie są to dokładnie zmiany to trudno mi powiedzieć.

W kwestii biletów i połączeń mogę Ci pomóc, bo akurat pracuje w biurze podróży :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi się że psa nie uspia się na czas lotu... psy róznie reagują a pod pokładem mu nikt nie pomoże..

Lady_m orientujesz się może czy tylko LOT lata z psami miedzy Irlandią a Polską? Obojętnie z jakiego lotniska... nawet gdyby miało to być przez Niemcy.. najlapiej jakby był to Cork ale wydaje mi się że tylko Dublin odbiera psy .. :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']wydaje mi się że psa nie uspia się na czas lotu... psy róznie reagują a pod pokładem mu nikt nie pomoże..[/quote]

Nie wiem co dokładnie podają ale na bank przynajmniej jakieś uspokajające- co bardziej wrażliwsze psy mogłyby mieć straszną traume po locie :roll:

[quote]
Lady_m orientujesz się może czy tylko LOT lata z psami miedzy Irlandią a Polską? Obojętnie z jakiego lotniska... nawet gdyby miało to być przez Niemcy.. najlapiej jakby był to Cork ale wydaje mi się że tylko Dublin odbiera psy .. :/[/QUOTE]

Wiem, że te wszystkie WizzAiry i inne Ryanairy nie biorą psów raczej. Z rejsowych, jak do Polski to dość duży wybór masz ale do Warszawy, bo tam chyba i Air France (przez Paryż), i KLM (przez Amsterdam) no i oczywiście Lufthansa. Do portów regionalnych to już będzie gorzej ale nie wiem gdzie chcesz lecieć dokładnie.

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłam pewne nieścisłości . Jeżeli Continental nie zabierabia zwierząt do kabiny to może zabiera je do luku bagażowego ale jako część Twojego bagażu ( AVIH). Odebrałabyś klatkę ze zwierzakiem po pierwszym odcinku lotu i zabrała na pokład . Musisz tylko mieć wszystko dokładnie ustalone z kolejną linią lotniczą ( na piśmie) . Klatka ze zwierzakiem musi być odprawiona tylko na 1 odcinek . Nie wiem czy to jest możliwe bo będzie to sprawa nieszablonowa i wymaga
niestandardowego działania . Jeżeli masz krótki czas transferu to może sie nie udać . Z cargo nie masz szansy na szybki odbiór ( odległe terminale i inne procedury ).
Psiaka nie usypia się na czas lotu bo może się to skończyć źle dla niego .

Link to comment
Share on other sites

hej ja do Polski latam tylko wizzairem wiem że nie bierze on zwierząt z sobą, interesuja mnie najbardziej Katowice , ew. Kraków, jestem ciekawa jaka cena biletu dla psa w obie strony ? W październiku chce leciec na 2 tygodnie jeśli udałoby się z psem to na 3, pisałam do firmy transportowej, ale podali mi taką cenę że mnie opłaca sie lecieć samej wizz airem bo wyjdzie mnie to połowe taniej, nawet gdy nie wliczę psa, a nie zapłacę 1000euro za siebie i za psa na 3 tygodnie :D za 150e zapłace za hotel dla psa :D co innego gdybym zjeżdzała na stałe do Polski .. ale tak nie jest :)

Link to comment
Share on other sites

HEJ :) A JA MAM SUPERANCKA WIADOMOSC :) TA STRONA INTERNETOWA Z KTOREJ KUPILAM TEN BILET ZMIENILA MI TRASE I LINIE LOTNICZE ! YAAAAYY :) zADZWONILAM DO NICH I WYTLUMACZYLAM JAK MNIE W CONTINENTAL ZALATWILI I DALI MI ZLE INFORMACJE I TERAZ MAM TAKI PROBLEM. NO I BABCE UDALO SIE ZNALEZC INNE POLACZENIE WIEC ZAMIAST LINI CONTINENTAL BEDE MIALA UNITED !!! NO I PODZWONILAM DO LINII WSZYSTKICH I MI POTWIERDZILI REZERWACJE DLA NESIULKI W KABINIE. OCZYWISCIE ZMIANA KOSZTOWALA MNIE DODATKOWE $100 ALE NAWET NIE WIECIE JAK MI ULZYLO, PO PROSTU KAMIEN Z SERCA :) BO WIEM ZE TERAZ PIES BEDZIE BEZPIECZNY BO BEDZIE PRZY MNIE.

a MAM PYTANKO JESZCZE. CZY KTOS SIE ORIENTUJE JAK TO JEST Z TYM CERTYFIKATEM ZDROWIA ? JESLI LECE Z DENVER DO WASHINGTON - WASHINGTON - FRANKFURT - FRANKFURT -RZESZOW TO GDZIE ONI MI BEDA SPRAWDZAC TEN CERTYFIKAT ? W RZESZOWIE ? CZY NA KAZDYM LOTNISKU ?
A CZY WIECIE ILE DNI PRZED WYLOTEM MUSI MI WET WYSTAWIC TEN CERTYFIKAT ? A CO Z DROGA POWROTNA ? TEN SAM CERTYFIKAT BEDZIE DZIALAC CZY MUSZE MIEC NOWY ?

Link to comment
Share on other sites

[B]zaba14[/B] z Cork to do Warszawy albo Lufthansą, albo KLM a dalej to wiadomo LOTem.
Z Dublina to masz lepiej, bo możesz przez Frankfurt prosto do Katowic. Ale tak naprawdę musisz sobie porównać cenowo i czasowo, bo w końcu podróżujesz z psem i taki lot KLMem przez Amsterdam do Warszawy, a potem Katowic może być uciążliwy.

Link to comment
Share on other sites

a z Cork do Warszawy Lufthansa albo KLM to taki bilet np. na październik ok 10. na 14-18 dni? ile by kosztował dla dorosłej osoby i psa? Bardziej by mi odpowiadało bezpośrednio z Cork lecieć, bo tu mieszkam a w Polsce ma mnie kto odebrać :) jesteś w stanie sprawdzić ile mniej więcej taki bilet by kosztował? No i oczywiście mój 15kg pies leciałby pod pokładem? :P :P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Doslownie jestem zalamana ! Wyobrazcie sobie ze za 2 tygodnie wylatuje do polski. Mojemu wetowi juz od pol roku trabilam ze biore psa ze soba i bede potrzebowac dokumenty no i ciagle mowil ze nie ma problemu i zebym zadzwonila tydzien przed wylotem i przyszla z psem. Poszlam tam dzisiaj z psem i mi wet mowi ze nie wiadomo co teraz bo na stronie konsulatu [polskiego pisze ze szczepionka na wscieklizne ma byc zrobiona najwczesniej 6 miesiecy przed wylotem i najpozniej 4 tygodnie przed wylotem. Moja nesi miala robiona szczepionke 26 grudnia i teraz mi wet mowi ze 6 miesiecy bedzie za tydzien. A za 2 mam wylatywac! No doslownie jakis koszmar. Teraz juz nie moge jej zaszczepic bo jest za pozno i co ja mam teraz zrobic ? Nie wpuszcza mi psa do polski ? Czy w polsce sprawdzaja te certyfikaty zdrowia dokladnie czy raczej tak po lebkach ? Ja lece z denver do washington z washington do frankfurtu i z frankfurtu do rzeszowa. Co ja mam teraz zrobic ????

Link to comment
Share on other sites

[B]Zaba14[/B], jestem baaaardzo zadowolona z Lufthansy, uwazam ze to najlepsza linia lotnicza! :) Bilet dla siebie bookujesz normalnie, cene sprawdz na stronie, a pies kosztuje 10 Euro za 1 kg. Do chyba 8 kg pies leci z Toba na pokladzie, powyzej- pod. Warunki pod pokladem niezle, pies jest odgrodzony od bagazy, oddzielny pokoj tam jest, klima, wygluszenie wszystko jak sama bedziesz miala nad psiskiem ;) Moja sunia byla 3 miesiecznym szczeniorem jak leciala ze mna i obie bylysmy bardzo zadowolone :)

[B]NESI[/B], A czy to bedzie pierwsze szcepienie p/ wsciekliznie Twjego psa? Jezeli nie pierwsze, to nie masz sie co martwic, ten przepis z konsulatu to dla psa ktory nigdy wczesniej nie byl szczepiony, np szczeniaka przywozonego do PL. Gorzej, jak bedzeisz chciala ze swoim psem wrocic do UK :/ Bez testu na przeciwciala zrobionego min 6 miesiecy przed wlotem czeka Twojego psa kwarantanna :/

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje ci bardzo za szybka odpowiedz. Az mi kamien z serca spadl, bo mnie wczoraj tak nastraszyli u tego weta ze sie tylko zestresowalam niepotrzebnie. Moja nesi ma dopiero 9 miesiecy i pierwsza szczepionke na wscieklizne miala 6 miesiecy temu. Aha i my lecimy z usa i z powrotem, nie do uk :)
ona ma wszystkie szczepienia. Czyli na wscieklizne sie robi co rok szczepienia tak ? Czyli ona ma wazna jeszcze pol roku? A nie wiesz ile czasu takie miedzynarodowe swiadectwo zdrowia ma waznosc ?
Kurcze ten wet to niby wypisuje te swiadectwa a nic nie wiedza....porazka

Link to comment
Share on other sites

Tak NESI, odpisujac, pomylily mi sie troszke cele z Zaba14 :) Pozniej widzialam, ze jednak to z USA :)
Tu mozesz przeczytac wiecej: [url]http://www.powroty.gov.pl/faq/przeprowadzka/przewoz_zwierzat_domowych/702.html[/url]
Cytuje:
"Trzeba zwrócić uwagę, że szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej trzeciego miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach zalecanych przez producenta szczepionki (dawki przypominające), szczepienie uzyskuje ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki."

Jezeli sunia ma 9 miesiecy, jest po szczepieniu, to mozesz ja przewiesc. Szczepionka jest wazna na rok. Reszte warunkow w linku powyzej (microchip, swiadectwo zdrowia od weta, paszport)
Przyjemnego i bezstresowego lotu zycze! :)

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje serdecznie orange tree za odpowiedz :) juz wlasnie dzwonilam do weta powiedziec ze szczepionka na wscieklizne u mojego psa jest wazna wiec mi dokonczy dzisiaj wypisywac ten certyfikat. Mam nadzieje ze teraz juz bedzie bezstresowo :) dzieki wielkie jeszcze raz :) pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A czy ktoś ma doświadczenia z transportem psa do EGIPTU ??? Bo LOT chyba nie ma połączenia z kontynentem afrykańskim...
Ja znalazłam jedną firmę która oferuje transport zwierząt (i konkretnie to podkreślają) a jednak nie dają mi gwarancji na to, że pies nie dozna uszczerbków na zdrowiu podczas transportu, nie ma żadnego ubezpieczenia a lot jest z przesiadką :-/ Jedyny plus to to, że zwierzę jest podobno pojone i karmione podczas lotu - tylko jak ja to sprawdzę.... ?

Czy znacie firmy które zajmują się całkowicie transportem zwierząt "od drzwi do drzwi"? A może ktoś się wybiera w najbliższych miesiącach :-)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...