Jump to content
Dogomania

Pies w samolocie


Huan

Recommended Posts

[quote name='kispord']faktycznie.. ale to też zależy od osoby siedzącej po drugiej stronie i wydającej zgodę.. Bo może być też taki człowiek co powie, że 100 gram to za dużo:roll:[/quote]
osoba po drugiej stronie akurat mało ma do powiedzenia, bardziej to zalezy od linii lotniczych. Osoba odprawiajaca pasażerów może "przymknąć oko" na lekki nadbagaż, ale czasem wystarczy wyjąć kocyk z klatki i już wszystko jest ok.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja latam kilkanascie razy w roku liniami lufthansa i Lotem nigdy niemialam problemow z psami./Yorki/
Zawsze lecą w kabinie obok mnie.

Mam do ich przewozu specialną Torbe,nie posiada atestu lotniczego,i nigdy niemialam z tego powodu problemow.

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img176.imageshack.us/img176/9518/p4214877qm0.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img176.imageshack.us/img176/2729/p4214876as0.jpg[/IMG][/URL]



Tanie linie lotnicze zwierząt niezabierają !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajrisz']Bedziesz leciala z psem, czy wysylasz go Cargo ?[/quote]
Psina ma lecieć sama - ale staram się wyszukać dla niej jakiegoś opiekuna :oops:
Pytałam w kilku polskich liniach - najtaniej - 3900, najdrożej - 8200 :crazyeye:
Plus transporter oczywiście :shake:
A może wysyłał ktoś psiaka z Frankfurtu ?
Tam w zeszłym roku moja znajoma usłyszała (Frankfurt - NYC) 800 euro (za molosa)
Więc zastanawiam się co my mamy europejskie w końcu - bo jeśli to prawda - to nawet ceny mamy z kosmosu :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajrisz']Bedziesz leciala z psem, czy wysylasz go Cargo ?[/quote]
I jeszcze pytanie z serii "głupich" :p
Ponieważ byłby to mój pierwszy eksport psiaka za wielką wodę - więc doświadczenie żadne - więc wybaczcie ;)
Jak lepiej - z opiekunem - czy bez ?
Przecież tak - czy tak - psina jak bagaż - do luku :roll:

Link to comment
Share on other sites

Z opiekunem jest po prostu taniej - jesli leci jako dodatek do pasazera.
W przypadku PLL LOT cena biletu dla psa do USA < ja slalam do Chicago > wynosi 365 zotych + 65 zlotych za dokument, co daje nam 430 zlotych. Transporter zalatwiasz sobie sama.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koni']
Przecież tak - czy tak - psina jak bagaż - do luku :roll:[/quote]

Tak tylko z opiekunem liczony jest jako dodatkowy bagaz, a bez to po prostu przesylka cargo. I to jeszcze przesylka specjalna, bo zawierajaca zwierzeta. Do tego dochodza cla itd i dlatego ceny sa kosmiczne...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Transporter Dogi pet Cabrio - rozpadl mi sie na 4 czesci po jednym 5 godzinnym locie z 2 Yorkami,tak ze w samolocie musialam trzymac psy na kolanach.

faktycznie cena jest atrakcyjna ,ja zaplacilam o 70 % wiecej,ale jakosc marna.

Teraz woze swoje 2 Yorki w Specialnej torbie,z nieprzemakalnym dnem,torba jest jako bagaz podreczny,wkladam ja pod siedzenie a psy jesli pasazer obok pozwoli,siedza na kolanach. Przy starcie i ladowaniu psy musza znajdowac sie w torbie,niemoga chodzic po pokladzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ale nie ma znaczenia - jesli chodzi o samolot (pomijajac sprawy szczepien) czy wiezesz dorosłego czy szczeniaka. Wyznacznikiem jest waga psa - i od tego zalezy czy leci w kabinie czy w luku. Najlepiej dowiadywac sie w konkretnej linii, bo ich przepisy wewnetrzne moga sie róznic w zaleznosci od linii lotniczej (albo poczytac najpierw warunki transportu / przewozu). No i oczywiscie trzeba wczesniej zglosiec, ze sie bedzie wiozło psa.

Link to comment
Share on other sites

Ja wiozlam LOTem 8 - miesiecznego BC, w luku bagazowym. Wymagaja zaswiadczenia, zalatwilam to u normalnego weterynarza w dniu wylotu - nie bylo zadnych problemow, kazda klinika posiada takie certyfikaty. Wynioslo mnie to okolo 50 $ wraz z badaniem klinicznym < wet pieska obejrzal, zajrzal w zeby, oczy itp >, jesli masz pieska zarejestrowanego w danej klinice, to popros o dodatkowy wydruk szczepien - to nie jest oficjalnie potrzebne, ale na wszelki wypadek zabralam, i prawidlowo, bo na lotnisku ogladali.
Bilet dla psa, w moim przypadku z Chicago, do Warszawy kosztowal okolo 100 $.

Link to comment
Share on other sites

[b]Agnieszka.K[/b] dzieki wielki za odpowiedz. Lookalam juz na strone LOTu, w warunkach transportu jest info na temat przweozenia psa. Cos juz mniej wiecej wiem na ten temat. Szukalam jakichs dodatkowych informacji jeszcze na ten temat, bo gdziekolwiek w necie patrzylam, wszedzie byla mowa o szczeniakach, a jakby malo tego bylo to natknelam sie na informacje ze psy mozna przewozic , ale jedynie do 8 kg... a moja to boxerka 3 letnia wiec sie troszke przerazilam.

[b]Ajrisz[/b] acha, fajnie, ze nie mialas zadnych problemow z zalatwieniem potrzebnycg dokumentow, mam nadzieje, ze mi tez sie uda. I dzieki za rade, odnosnie wykazu szczepien. Skorzytam napewno. Powiedz mi prosze jeszcze jak zachowywal sie Twoj piesek w takcie podrozy? Pisalas ze byl w luku bagazowym, moj tez pewnie tam bedzie spedzal podroz, wiec chcialam sie dowiedziec jak zniosl te godziny samotnosci? Bo mnie to troszke przeraza, moje to zywe srebro, wiec jak wiadomo wszedzie jej pelno :roll:

Link to comment
Share on other sites

Moja borderka do spokojnych rowniez nie nalezy, a majac 8-miesiecy byla jeszcze bardziej "rozbrykana". Myslalam nawet o srodkach na uspokojenie, ale weterynarz odradzil. Naprawde bylo super, kilka dni przed wylotem pozwolilam jej zapoznac sie z transporterem - wazne jest by byl przestronny, aby pies mogl spokojnie sie polozyc, usiasc, obrocic. Cena za przelot psa jest stala, niezaleznie od wielkosci, wagi klatki.
Wyjezdzalismy wieczorem. Na lotnisku przy odprawie, i nadaniu walizek, Raisa zostala dokladnie "sprawdzona" przez pana celnika, nastepnie zamknelismy ja w kennelu i sie pozegnalismy. Zobaczylam ja dopiero rano, podczas odbierania bagazow, myslalam ze bedzie w gorszym stanie psychicznym, ale wrecz przeciwnie - po opuszczeniu klatki zachowywala sie w zupelnosci normalnie.
Mysle, ze nie masz czym sie przejmowac. Ostatnio mialam okazje przygladac sie w jaki sposob umieszczaja transporter z psem w luku bagazowym, i obchodza sie z nim bardzo delikatnie, umieszczany jest zaraz po wlozeniu wszystkich walizek. Bedzie dobrze. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam! Niedługo przeprowadzam się na stałe do Finlandii, co wiąże się również z przetransportowaniem mojej czworonożnej przyjaciółki ;) Przekopałam się przez ten wątek i znalazłam dużo przydatnych informacji :) Wiem już jakie badania wykonać, mam załatwioną klatkę i wszystko idzie właściwym torem ^^ Dodam, że moja sunia to mieszaniec, waży ok. 10 kg ( a więc niestety będzie musiała podróżować w luku bagażowym :( ).

Teraz pozostaje tylko kwestia wybrania linii lotniczych. Czy może ktoś z Was leciał z psem do FI? Lepiej wybrać nasz polski LOT, czy może np. Finnair? Jak to wygląda cenowo i powiedzmy "warunkowo", który przewoźnik zapewnia możliwie najlepsze warunki?

Ach, i jeszcze jedno pytanie. Po wylądowaniu gdzie mam zgłosić się po psa? Jakoś strasznie surrealistycznym wydaje mi się to, żeby wyrzucili mi go na taśmę razem z walizkami :o I czy po wyjściu z samolotu muszę jeszcze iść z psem na jakąś kontrolę, czy już nie?

pozdrawiam,

Bianka

Link to comment
Share on other sites

Hej,

W kwestii przewoznika ja sie na PLL LOT jeszcze sie nie zawiodlam.

Odnosnie drugiego pytania, ja najpierw przeszlam przez bramke paszportowa, a pozniej dopiero udalam sie do pomieszczenia skad odbieralam walizki i psa (klatka stala obok tasmy z walizkami), nikt mnie juz dodatkowo nie sprawdzal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...