Jump to content
Dogomania

Pies w samolocie


Huan

Recommended Posts

[quote name='Nisia']Pewnie o tym wiesz, ale przypomnę.
Większość linii lotniczych nie zgadza się na przewóz zwierząt w kabinie pasażerskiej (oprócz psów przewodników). Znanym mi wyjątkiem są jedynie linie fińskie FinnAir - podają też dość sensowne wymogi co do przewozu.
Stany Zjednoczone mają dość wygórowane restrykcje co do wwozu psów. Szczegółowe dane są dostępne na stronie APHIS.[/quote]

Z tego co ja wiem to nie ma najmniejszych problemow z przewozem szczeniecia w kabinie pasazerskiej. Znajomi nie dawno lecieli wlasnie do NY ze swoja dorosla yorczka i nie bylo żadnych problemow. Wiekszym problemem jest znalezienie osoby ktora zechce przewiesc pieska ze soba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='MalgosMalgos']Wiem na pewno, ze Lufthansa absolutnie nie robi zadnych problemow,
sprawdzone osobiscie.
Trzeba miecx tylko torbe dla psa, w razie czego sluze posiadana.
MalgosMalgos, Berlin[/quote]
Dzieki za odpowiedź. Jakie rozmiary ma Twoja torba, bo nie wiem czy nadawala by sie dla malutkiego szczeniaka? Przewoziles psa w kabinie pasazerskiej czy w luku bagazowym?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zagrożeniem dla lotu z pewnością nie są niczemu niewinne psy, które padły ofiarą bezdusznych przepisów lotniczych. Zagrożeniem dla lotu są np. podpici pasażerowie na pokładzie.
Kto[FONT=Times New Roman]ś,[/FONT] kto ma psa i chcia[FONT=Times New Roman]ł[/FONT] go zabra[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] ze sob[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] samolotem, wie ile kosztuje to nerw[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w, szczeg[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]lnie jeśli chodzi o zdrowie psa, kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]ry przez linie lotnicze b[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]dzie raczej potraktowany jak baga[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] niz jak istota odczuwająca b[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]l i cierpienie.
Wszystkie zwierz[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]ta ważące wi[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]cej ni[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] 8 kg (wraz z klatk[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] ) nie mogą lecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] na pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adzie samolotu w kabinie psasa[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]erskiej. Niekt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]re linie wprowadzi[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]y limit do 4 kg. Jedynym wyjątkiem od tej regu[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]y jest sprawa ps[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w przewodnik[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w os[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]b niewidomych. Zwierzęta te bez przeszk[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]d mogą podróżowa[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] na pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adzie samolotu wraz z opiekunem. W[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]asciciele ps[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w - mają do wyboru albo lot psa w luku baga[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]owym -albo zostawienie psa.
Linie lotnicze t[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]umaczą , że psy wa[FONT=Times New Roman]żą[/FONT]ce więcej niż 8 kg, ze wzgled[FONT=Times New Roman]ów[/FONT] bezpieczeństwa muszą lecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] w luku bagażowym, ponieważ zwierz[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]ta mogą zagrażać bezpiecze[FONT=Times New Roman]ń[/FONT]stwu na pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adzie samolotu. Jednak czy na pewno tak jest ? Zwierz[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] wraz ze swoim w[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]a[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]cicielem, lec[FONT=Times New Roman]ą[/FONT]ce w zamkni[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]tej klatce w samolocie nie stwarza [FONT=Times New Roman]ż[/FONT]adnego zagro[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]enia dla obs[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]ugi samolotu ani dla pasa[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]er[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w. Wi[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]cej - zwierz[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] przebywaj[FONT=Times New Roman]ą[/FONT]ce w pobli[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]u swojego opiekuna b[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]dzie spokojniejsze, mniej zestresowane i bardziej opanowane, ni[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] zamkni[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]te pod pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adem -w obcym miejscu, gdzie na pewno nie b[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]dzie czu[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]o si[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] bezpiecznie.

Osoba, kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]ra chce lecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] z psem w kabinie pasa[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]erskiej nie mo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]e tego zrobi[FONT=Times New Roman]ć[/FONT],mimo ,[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]e jest w stanie zap[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]aci[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] np. za przewiezienie psa tak[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] sam[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] cen[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] jak za bilet dla cz[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]owieka.
Zagro[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]eniem dla lotu z pewno[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]ci[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] nie s[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] niczemu niewinne psy, kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]re pad[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]y ofiar[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] bezdusznych przepis[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w lotniczych. Zagrozeniem dla lotu s[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] np. podpici pasa[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]erowie na pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adzie. Argumentacja ,i[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] pies mo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]e zaszczeka[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] i zdenerwowa[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]rego[FONT=Times New Roman]ś[/FONT] z pasa[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]er[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w jest nie na miejscu. Czy w takim razie p[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]acz[FONT=Times New Roman]ą[/FONT]ce dziecko,kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]re potrafi bardzo g[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]o[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]no krzycze[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] - nawet w samolocie -te[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] nie powinno lecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] na jego pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adzie ?
Znany jest mi przypadek psa, kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]ry zosta[FONT=Times New Roman]ł[/FONT] adoptowany w Polsce ze schroniska. Pies by[FONT=Times New Roman]ł[/FONT] katowany i pomimo kilku lat od adopcji wci[FONT=Times New Roman]ąż[/FONT] jest bardzo p[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]ochliwy. Boi się obcych ludzi. W[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]a[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]cicielka psa zwraca[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]a si[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] z pro[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]b[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] do wielu lini lotniczych o zgod[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] na przewiezienie psa w klatce, na pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adzie samolotu. Niestety [FONT=Times New Roman]ż[/FONT]adna z linii lotniczych nie zgodzi[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]a si[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]. Pies nie mo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]e lecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] oddzielony od opiekuna ,poniewa[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] nie prze[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]yje lotu; co jest potwierdzone przez lekarza weterynari. Pies mia[FONT=Times New Roman]ł[/FONT] lecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] do USA wi[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]c nie istnieje inna mo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]liwo[FONT=Times New Roman]ść[/FONT] transportu poza samolotem.
Po Europie psa mo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]na przetransportowa[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] ,w inny spos[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]b,lecz je[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]li kto[FONT=Times New Roman]ś[/FONT] wybiera si[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] na innny kontynent szczeg[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]lnie ten ,kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]ry oddzielony jest oceanem -samolot jest jedynym [FONT=Times New Roman]ś[/FONT]rodkiem transportu.
Zwierz[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] przewo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]one pod pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adem razem z walizkami nara[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]one jest na wielki stres. Grozi mu te[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] to ,iz zostanie przygniecione przez walizki. Jedna z nich mo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]e polecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] na klatk[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] ,w kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]rej si[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] znajduje i przewrocic j[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] lub uszkodzi[FONT=Times New Roman]ć[/FONT]. Ma[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]o jest lini lotniczych ,kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]re tak naprawd[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] dbaj[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] o los przewo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]onych ps[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w. Nieliczne linie lotnicze przewo[FONT=Times New Roman]żą[/FONT] psa r[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]wnie[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] w luku baga[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]owym lecz w osobnym pomiesczeniu, gdzie znajduje si[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] tylko klatka z psem. Pomieszczenie jest o[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]wietlone i klimatyzowane. Niemniej i to rozwi[FONT=Times New Roman]ą[/FONT]zanie nie jest dobre dla zwierz[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]cia, kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]re z powodu stresu mo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]e by[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] zdenerwowane.
Przepisy lotnicze powinny ulec zmianie i zezwoli[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] ludziom ,kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]rzy chc[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] lecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] ze swoimi psami w kabinie pasazerskiej - po uiszczeniu odpowiedniej op[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]aty, spe[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]nieniu wszelkich formalno[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]ci w tym weterynaryjnych - na wsp[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]lny lot.




Autor: [URL="http://usa.interia.pl/uzytkownik/profil,29402"][B]Filip Barche[/B][/URL]


[url]http://usa.interia.pl/wasze-artykuly/wasze-artykuly/artykul/psy-na-pokadzie-samolotu-traktowane-s-jak-bagaz,4042[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nie wysłałabym psa samolotem , gdybym nie była w 100% pewna warunków w jakich będzie leciał.. Szczeniaka na pewno nie dałabym do bagażowego...dorosłego z resztą też...Z tego co czytałam to był przypadek zamarznięcia mastifa wracającego ze światówki w Ameryce Pd bo ktoś nie włączył klimatyzacji...

Nie chcę prowokować ale dla mnie sytuacja byłaby chyba mniej uciążliwa niż gdyby każdy z pasażerów zabrał ze sobą dziecko na pokład.

Link to comment
Share on other sites

O mój Boże :|
Nigdy nie leciałam samolotem, więc się tym nie interesowałam.
I nawet nie zdawałam sobie sprawy, że te procedury są tak okrutne.

Ja w życiu bym nie pozwoliła na przewożenie mojego psiaka w jakimś ciemnym luku, gdzie może go przygnieść jakaś walizka.
Albo żeby nie daj Boże zeszła na zawał ze strachu :|

Ludzie nigdy nie traktowali zwierząt poważnie :/

Link to comment
Share on other sites

Ja przewoziłam szczenię Lufthansą i kontenerek był w oddzielnym pomieszczeniu-nie przesadzajmy-czasami nie ma innego wyjścia niż szybki transport samolotem.
Lot trwał niedługo(2x po 1,5 godz)-we Frankfurcie mieliśmy przesiadkę-czekaliśmy 2 godziny na lot do Warszawy i zabraliśmy szczeniaka z sobą,na siku i na socjalizację-można było bez problemu pod warunkiem,że wcześniej się o tym powiadomiło odpowiednie służby lotniskowe ;)
Pies lot zniósł fenomenalnie-żadnego stresu,uśmiech na gębie.
Ja bardziej się stresowałam niż maluch,to fakt.
Uważam,że dużo większym stresem dla psa byłoby tłuczenie się samochodem w kontenerku przez 24 godziny-bo tyle byśmy jechali z powrotem do domu.

Link to comment
Share on other sites

ja niestety mam złe odczucia po przewozie psa po raz pierwszy w luku. Pies nagle zrobil sie płochliwy i zaczal bac sie ludzi a przed lotem bylo wszystko ok. Tym bardziej zdenerwowala mnie obsluga lotniskowa ktora wystawila mi psa na tasme gdzie odbierane sa bagaze ( ten biedny pies jezdzil miedzy walizkami), normalnie wywoza psa w klatce bocznymi drzwiami. Mysle ze samoloy powinny juz miec specjalne luki wlasnie dla zwierzat i specjalna obsluge z osobami ktore posiadaja mozg a nie wode zamiast niego. Przewozenie malych psow na pokladzie jest o wiele "zdrowsze". Psy zwykle spia i maja wszystko gdzies:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Tym bardziej zdenerwowala mnie obsluga lotniskowa ktora wystawila mi psa na tasme gdzie odbierane sa bagaze ( ten biedny pies jezdzil miedzy walizkami), normalnie wywoza psa w klatce bocznymi drzwiami.[/quote]

:crazyeye::angryy: przesada.... takie praktyki powinny być zabronione

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Filip Barche']Zagrożeniem dla lotu z pewnością nie są niczemu niewinne psy, które padły ofiarą bezdusznych przepisów lotniczych. Zagrożeniem dla lotu są np. podpici pasażerowie na pokładzie.
Kto[FONT=Times New Roman]ś,[/FONT] kto ma psa i chcia[FONT=Times New Roman]ł[/FONT] go zabra[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] ze sob[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] samolotem, wie ile kosztuje to nerw[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w, szczeg[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]lnie jeśli chodzi o zdrowie psa, kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]ry przez linie lotnicze b[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]dzie raczej potraktowany jak baga[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] niz jak istota odczuwająca b[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]l i cierpienie.
Wszystkie zwierz[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]ta ważące wi[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]cej ni[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] 8 kg (wraz z klatk[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] ) nie mogą lecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] na pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adzie samolotu w kabinie psasa[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]erskiej. Niekt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]re linie wprowadzi[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]y limit do 4 kg. Jedynym wyjątkiem od tej regu[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]y jest sprawa ps[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w przewodnik[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w os[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]b niewidomych. Zwierzęta te bez przeszk[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]d mogą podróżowa[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] na pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adzie samolotu wraz z opiekunem. W[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]asciciele ps[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w - mają do wyboru albo lot psa w luku baga[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]owym -albo zostawienie psa.
Linie lotnicze t[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]umaczą , że psy wa[FONT=Times New Roman]żą[/FONT]ce więcej niż 8 kg, ze wzgled[FONT=Times New Roman]ów[/FONT] bezpieczeństwa muszą lecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] w luku bagażowym, ponieważ zwierz[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]ta mogą zagrażać bezpiecze[FONT=Times New Roman]ń[/FONT]stwu na pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adzie samolotu. Jednak czy na pewno tak jest ? Zwierz[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] wraz ze swoim w[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]a[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]cicielem, lec[FONT=Times New Roman]ą[/FONT]ce w zamkni[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]tej klatce w samolocie nie stwarza [FONT=Times New Roman]ż[/FONT]adnego zagro[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]enia dla obs[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]ugi samolotu ani dla pasa[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]er[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w. Wi[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]cej - zwierz[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] przebywaj[FONT=Times New Roman]ą[/FONT]ce w pobli[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]u swojego opiekuna b[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]dzie spokojniejsze, mniej zestresowane i bardziej opanowane, ni[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] zamkni[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]te pod pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adem -w obcym miejscu, gdzie na pewno nie b[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]dzie czu[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]o si[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] bezpiecznie.

Osoba, kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]ra chce lecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] z psem w kabinie pasa[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]erskiej nie mo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]e tego zrobi[FONT=Times New Roman]ć[/FONT],mimo ,[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]e jest w stanie zap[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]aci[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] np. za przewiezienie psa tak[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] sam[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] cen[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] jak za bilet dla cz[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]owieka.
Zagro[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]eniem dla lotu z pewno[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]ci[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] nie s[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] niczemu niewinne psy, kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]re pad[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]y ofiar[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] bezdusznych przepis[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w lotniczych. Zagrozeniem dla lotu s[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] np. podpici pasa[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]erowie na pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adzie. Argumentacja ,i[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] pies mo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]e zaszczeka[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] i zdenerwowa[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]rego[FONT=Times New Roman]ś[/FONT] z pasa[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]er[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w jest nie na miejscu. Czy w takim razie p[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]acz[FONT=Times New Roman]ą[/FONT]ce dziecko,kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]re potrafi bardzo g[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]o[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]no krzycze[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] - nawet w samolocie -te[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] nie powinno lecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] na jego pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adzie ?
Znany jest mi przypadek psa, kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]ry zosta[FONT=Times New Roman]ł[/FONT] adoptowany w Polsce ze schroniska. Pies by[FONT=Times New Roman]ł[/FONT] katowany i pomimo kilku lat od adopcji wci[FONT=Times New Roman]ąż[/FONT] jest bardzo p[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]ochliwy. Boi się obcych ludzi. W[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]a[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]cicielka psa zwraca[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]a si[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] z pro[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]b[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] do wielu lini lotniczych o zgod[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] na przewiezienie psa w klatce, na pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adzie samolotu. Niestety [FONT=Times New Roman]ż[/FONT]adna z linii lotniczych nie zgodzi[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]a si[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]. Pies nie mo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]e lecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] oddzielony od opiekuna ,poniewa[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] nie prze[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]yje lotu; co jest potwierdzone przez lekarza weterynari. Pies mia[FONT=Times New Roman]ł[/FONT] lecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] do USA wi[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]c nie istnieje inna mo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]liwo[FONT=Times New Roman]ść[/FONT] transportu poza samolotem.
Po Europie psa mo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]na przetransportowa[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] ,w inny spos[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]b,lecz je[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]li kto[FONT=Times New Roman]ś[/FONT] wybiera si[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] na innny kontynent szczeg[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]lnie ten ,kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]ry oddzielony jest oceanem -samolot jest jedynym [FONT=Times New Roman]ś[/FONT]rodkiem transportu.
Zwierz[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] przewo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]one pod pok[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]adem razem z walizkami nara[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]one jest na wielki stres. Grozi mu te[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] to ,iz zostanie przygniecione przez walizki. Jedna z nich mo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]e polecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] na klatk[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] ,w kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]rej si[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] znajduje i przewrocic j[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] lub uszkodzi[FONT=Times New Roman]ć[/FONT]. Ma[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]o jest lini lotniczych ,kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]re tak naprawd[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] dbaj[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] o los przewo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]onych ps[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]w. Nieliczne linie lotnicze przewo[FONT=Times New Roman]żą[/FONT] psa r[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]wnie[FONT=Times New Roman]ż[/FONT] w luku baga[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]owym lecz w osobnym pomiesczeniu, gdzie znajduje si[FONT=Times New Roman]ę[/FONT] tylko klatka z psem. Pomieszczenie jest o[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]wietlone i klimatyzowane. Niemniej i to rozwi[FONT=Times New Roman]ą[/FONT]zanie nie jest dobre dla zwierz[FONT=Times New Roman]ę[/FONT]cia, kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]re z powodu stresu mo[FONT=Times New Roman]ż[/FONT]e by[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] zdenerwowane.
Przepisy lotnicze powinny ulec zmianie i zezwoli[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] ludziom ,kt[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]rzy chc[FONT=Times New Roman]ą[/FONT] lecie[FONT=Times New Roman]ć[/FONT] ze swoimi psami w kabinie pasazerskiej - po uiszczeniu odpowiedniej op[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]aty, spe[FONT=Times New Roman]ł[/FONT]nieniu wszelkich formalno[FONT=Times New Roman]ś[/FONT]ci w tym weterynaryjnych - na wsp[FONT=Times New Roman]ó[/FONT]lny lot.




Autor: [URL="http://usa.interia.pl/uzytkownik/profil,29402"][B]Filip Barche[/B][/URL]


[URL]http://usa.interia.pl/wasze-artykuly/wasze-artykuly/artykul/psy-na-pokadzie-samolotu-traktowane-s-jak-bagaz,4042[/URL][/quote]

Widziałem gdzieś na forum posta (nie moge sobie przypomnieć w którym miejscu) o tym, że podobno chlubnym wyjątkiem w traktowaniu psów w czasie transportu jest Lufthansa. Oni podobno maja nawet specjalny serwis (ma jakąś swoją nazwę) obsługujący transportowane zwierzęta. O ile pamietam ich bazą jest Frankfurt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przewoziłam szczeniaka prawie rok temu.Lot-em z Finlandii.
Psa można przewozić w specjalnej torbie do przewozu zwierząt albo w transporterze. Wymiary z reguły zależa od rodzaju samolotu.Np. boeing737 i 767 - wymiary max. pojemnika : 55/40/20 cm( dł/wys/szer) , Embraer czy ATR 45/30/20.
Chodzi o to ,zeby pojemnik z psem zmieścił się na czas startu i lądowania pod poprzedzajacy fotel.
Pies z "opakowaniem" musi ważyć do 8 kg. W czasie lotu w kabinie pasazerskiej moze sie znajdować tylko jeden zwierzak,chociaz niektóre linie , na długich trasach ,w dużych samolotach dopuszczaja nieraz większą ilośc.
ja korzystałam z torby słuzacej do przewozenia zwierzat ,czy też noszenia ich. Torba ma tę zalete,ze jest lzejsza od transpotrera czy klatki ( przelot jest troszke tańszy) a poza tym w czasie lotu taką miekką torbę przyjemniej sie trzyma na kolanach niż twardy transporter i zalmuje mniej miejsca.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zdecydujesz się na przewóz psa w transporterze pamiętaj, że musi mieć on atest do transportu lotniczego. taki atest ma wiele transporterów ferplasta. ja swojej niuni kupiłam transporter so samochodu, ale sa tez lotnicze. taniej jest kupić w internecie nawert o kilka stów. ja swój kupiłam w Perro: [URL]http://www.perro.com.pl/dla_psa/klatki_kojce_transportery/transportery-1_4_39.htm[/URL]

poza wszystkim pies często bezpieczniej się czuje w takim transpoterku - może się schować - troche jak w budzie czy pod stołem

monia

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zdecydujesz sie na przewóz psa samolotem w transporterze pamiętaj, że transporter musi mieś atest i być dopuszczony do transportu lotniczego. Zwykły chiński nie nadaje sie do tego. większość transporterów ferplasta ma taki atest. ja dla swojej niuni kupiłam w internecie taki transporter - jest dużo taniej nawet o kilka stów. Pełny wybór jest w Perro: [URL]http://www.perro.com.pl/dla_psa/klatki_kojce_transportery/transportery-1_4_39.htm[/URL]

dobrze jest też wczesniej przyzwyczaic psa do samego transportera, by traktował go jak coś swojego, a nie kolejny stres. Kilka - kilkanascie dni oswajania z samym plastikiem powinno wystarczyć.

monia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ishimaru']No w sumie, to gdyby też tak każdy z pasażerów wziął sobie pupila na pokład, to by się zrobił zwierzyniec.[/quote]

To moga zrobic limit... Obecnie, tylko dwa zwierzaki (wylacznie psy lub koty) moga byc rownoczesnie na pokladzie z pasazerami w samolocie (oczywiscie te ponizej 8 kg).

Link to comment
Share on other sites

to straszne , że nie można z psem swobodnie lecieć samolotem. Ja bym nie wpakowała psa do klatki i nie wysłała samolotem, czytałam gdzieś artykuł że piesek tak się zestresował podróżą, że nie dożył do jej końca:( Pojechała bym autem. Ale mam nadzieje, że to się kiedyś zmieni i psiarze będą mogli latać ze swoimi psiakami, nie martwiąc się w jakich warunkach przewożony jest ich pupil.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Monia22']Jeśli zdecydujesz się na przewóz psa w transporterze pamiętaj, że musi mieć on atest do transportu lotniczego. [/quote]

Przy przewozie w kabinie nie musi miec atestu (musi za to miec nieprzemakalne dno), dopiero przy transporcie pod pokładem wymagany jest atest IATA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Samantha']a co z psem, ktory wazy wiecej niz 8kg?[/quote]
W takim przypadku zwierze leci w luku bagażowym.

Lufthansa ma własne tekturowe klatki, bardzo lekkie, więc nawet pies powyżej 7 kg. może lecieć na pokładzie.

Na pokład zabierane są jedynie psy i koty, gryzonie, fretki, króliki niestety muszą lecieć jako bagaż.

Link to comment
Share on other sites

Mój ostatni lot to był rok temu do Nowego Yorku. Jako, że mój sznaucer na ogół waży 8kg i pół nie udało mi się do końca zrzucić z niego te pół kg. W trakcie ważenia przy przejęciu bagażów wszyscy trzymali gciuki by pies leciał z nami. Waga pokazała jakieś 8 kg i 300 gram. Ostatecznie powiedzieli, że pies może lecieć z nami na pokładzie. I faktycznie podczas lądowania czy startu musiał być zamknięty w transporterze, który leżał pod fotelem.
Jednak wszystko zależy od linii lotniczych. Gdy lecieliśmy American Airlines to pies niestety leciał w luku bagażowym, ale to był lot z przesiadką ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kispord']Mój ostatni lot to był rok temu do Nowego Yorku. Jako, że mój sznaucer na ogół waży 8kg i pół nie udało mi się do końca zrzucić z niego te pół kg. W trakcie ważenia przy przejęciu bagażów wszyscy trzymali gciuki by pies leciał z nami. Waga pokazała jakieś 8 kg i 300 gram. Ostatecznie powiedzieli, że pies może lecieć z nami na pokładzie. [/quote]
Pewnie z ważeniem zwierząt jest tak jak z bagażem. Jeśli dopuszczalne jest np. 20 kg bagaży, to 20,9 kg jeszcze jest dopuszczalne, ale 21 kg. już nie. zresztą wagi lotniskowe nie są zbyt dokładne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...