Jump to content
Dogomania

Karmy kupowane przez internet


Niebieska

Recommended Posts

Już trzeci worek kupiłem na allegro - dziś przylazł :D Najpierw eukanuba, potem uwaga - hill's puppy large wersja [B]Professional[/B] Czyli 18 kilo zamiast 15 a teraz to samo tyle że 15kg bo 18 nie było. Dwa razy od grande_cane raz od zooexpress. Karmy zawsze dobrze zapakowane, waga się zgadza, data ważności też. Zawartość worka też się zgadza, przesyłka kurierem do drzwi domu gratis. No i dużo zaoszczędzamy. Czemu oni mogą sprzedawać taniej? Proste - odpada im kostz obsługi - taka firma to 2-4 osoby zazwyczaj. Odpada im wynajem sklepu - a magazyn mogą mieć w zasadzie nawet w domu :) No ja w każdym razie polecam - o ile tylko jest dużo dobrych komentów.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

generalnie zakupy w internecie są coraz popularniejsze z racji cen oferowanych produktów:cool3:Należy jednak pamiętać że warto czasami dac 5 zł więcej ale kupić w jakimś znanym sklepie internetowym.
Kupujac z niepewnego źródła nie mamy pewności w jakich warunkach karma jest przechowywana.
Dodatkowo duże/znane sklepy mają większy obrót więc karma schodzi a na jej miejsce pojawia się nowa. Jest wtedy znacznie większe prawdopodobieństwo że kupimy karmę świeżą,nie zleżałą której nie można sprzedać. A jesli nie można sprzedać - trzeba zjechać z ceny ;)

Niech więc będzie taniej bowszytskimnam oto chodzi jednak jeśli cena będzie zbyt niska lepiej się chwilę zastanowić ;)

Link to comment
Share on other sites

A wie ktos ile trwa dostawa karmy od dystrybutora Acany?
Kupilabym na allegro ale [URL]http://allegro.pl/item150814229_acana_puppy_junior_15_kg_dostawa_gratis.html[/URL]
nie wiem czy moge ufac tej firmie... Patrzylm na konetarze, niby wszystko OK ale czasem przesylka idzie dluuugo...No i ostatni worek karmy sprzedali ponad 2 tygodnie temu :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Ja już drugi worek kupiłam w Telekarmie ale nie na Allegro tylko na ich stronie. Jestem zadowolona, tanio i pod same drzwi. Na dokładkę najpierw kupiłam Pro Plan a teraz postanowiłam wypróbować Nutrę a tej karmy nie ma w żadnym sklepie w moim mieście więc i tak byłam skazana na internet. Różnica na 18 kg Pro Planu w stosunku do zwykłych sklepów 30 zł to naprawdę nieźle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chicken']A wie ktos ile trwa dostawa karmy od dystrybutora Acany?
Kupilabym na allegro ale [URL]http://allegro.pl/item150814229_acana_puppy_junior_15_kg_dostawa_gratis.html[/URL]
nie wiem czy moge ufac tej firmie... Patrzylm na konetarze, niby wszystko OK ale czasem przesylka idzie dluuugo...No i ostatni worek karmy sprzedali ponad 2 tygodnie temu :cool1:[/quote]
Hm tanio... czy nie za tanio :) Generalnie to może lepiej poszukać kogoś kto ma >1000 komentów :) Chociaż to jest kurier za pobraniem - więc można jakby co poprostu nie przyjąć przesyłki. No ja sobie chwalę allegro :)

Link to comment
Share on other sites

Ja kupuję karme dla psa tylko poprzez internet, bo inaczej sie po prostu nie opłaca. Korzystam z usług telekarmy albo karmydodomu. Prawda jest taka, że firmy te zaopatrują się w karmę w dużej hurtowni w niemczech (Pontone) stąd niskie ceny. Ja zawsze jestem zadowolona. Karma jest świeża i prosto pod drzwi. :-) W sklepach są wysokie ceny, ponieważ marze są bardzo duże, wręcz ogromne.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie ceny na Allegro są zdecydowanie niższe niż np. u weterynarza czy w sklepie tradycyjnym. Mam natomiast jedno zasadnicze pytanie: czy w przypadku karmy Royal Canin (Giant Babydog) jest jakaś znacząca różnica pomiędzy tą kupowaną np. w Telekarmie a tą od weterynarza? Opakowania są inne (u weterynarza dodatkowo opisane "Veterinary") a różnica w składzie jakby niewidoczna.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie też tak myślałem, ale tak nie jest. Na stronie Royala w zakładce produkty dla lekarzy weterynarii jest opis, że karma ta jest przeznaczona dla [B]Zwierząt Zdrowych[/B] jako "[B]PSY - żywienie i zapobieganie[/B]". Są też odmiany dla najróżniejszych schorzeń, ale ta wygląda na tradycyjną.

Link to comment
Share on other sites

Ja kupuję w Animalii, ceny konkurencyjne, dziś zamawiam jutro mam - kurierem prosto do domu. Na allegro nie wszystkie karmy są dostępne. Przekonałam się o tym jakieś dwa tychodnie temu jak chciałam kupić Royal Canin Starter Puppy. A w Animalii zazwyczaj są wszyskie rodzaje karm danej firmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ashley']Ja zamawiam Orijen u dystrybutora Acany i nie narzekam.Zwykle gdy zamówię karmę np. w poniedziałek,to w środę rano jest już u mnie.No i transport gratis.[/quote]
U mnie dystrybutor pobił chyba rekord szybkości :evil_lol:
Zamówiłam wieczorem ok.18 a na drugi dzień rano karma juz była pod drzwiami :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='moth']Ja kupuję karme dla psa tylko poprzez internet, bo inaczej sie po prostu nie opłaca. Korzystam z usług telekarmy albo karmydodomu. Prawda jest taka, że firmy te zaopatrują się w karmę w dużej hurtowni w niemczech (Pontone) stąd niskie ceny. Ja zawsze jestem zadowolona. Karma jest świeża i prosto pod drzwi. :-) W sklepach są wysokie ceny, ponieważ marze są bardzo duże, wręcz ogromne.[/quote]

Masz rację! W sklepach tradycyjnych ceny są dużo wyższe! Marże mają bardzo wysokie. Prawdziwie tanim rynkiem karm jest internet! Tanim, bo sklepy internetowe (jak mniemam) mają mniejsze koszty! A więc i marże mniejsze! Jak ktoś we wcześniejszym poście słusznie zauważył, w dużych i sprawdzonych sklepach internetowych idą jest duży "przemiał" worków stąd zawsze można liczyć na świeże opakowania - z długim terminem przydatności! Ja osobiście kupuję w dwóch takich sklepach w Bewecie i kiedyś Justimax a teraz się nazywają Animal Center. Obydwa sklepy siedziby mają w Pruszkowie i koło Pruszkowa pod Wawą! Jestem bardzo zadowolona, Panowie solidnie dbają o reputację firm i naprawdę dbają o klientów. Ale śmiało mogę polecić również sklepy w których zaopatrują się moi znajomi, właśnie wpomniana Telekarma i Karmy do domu!
Bewet i Animal Center dostarczają również w soboty jak w tygodniu zapomnę zamówić a ostatnio jak zamawiałam w Animal Center pan mnie bardzo zaskoczył, zadzwoniłam ok 18.00 a miły pan poinformował mnie, żebym spodziewała się dostawy za 2 godziny, bo to kwestia dołożenia 2 worków dla mnie :-) Byłam w szoku, po półtorej godziny owe dwa woreczki były już u mnie w domu :-) Dobrze, że miałam pieniążki przy sobie, bo nie wiem czy bym zdążyła do bankomatu :)

Co do allegro, niestety tu polecam tylko tych sprawdzonych sprzedawców! Wszelkiego rodzaju okazje mogą się różnie skończyć! Czasami okazyjnie można kupić przeterminowane opakowania których ktoś chce się pozbyć za wszelką cenę :-)

Pozdrawiam
Ania

Link to comment
Share on other sites

A ja nie zaopatruje sie w necie..myslałam nad tym, bo ceny były bardzo kuszace..ale chocdziłam też po wielu sklepach i karme któa szukałam znalazłam duzo taniej..chciałam kupić Acane Puppy Large, na Allegro była za 155zł..a ja ją kupije za 140zł 15kg:)..czasami wystarczy dobrze poszukać:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DiDDlina85']A ja nie zaopatruje sie w necie..myslałam nad tym, bo ceny były bardzo kuszace..ale chocdziłam też po wielu sklepach i karme któa szukałam znalazłam duzo taniej..chciałam kupić Acane Puppy Large, na Allegro była za 155zł..a ja ją kupije za 140zł 15kg:)..czasami wystarczy dobrze poszukać:)[/quote]

[URL]http://www.bewet.pl/advanced_search_result.php?bpage=start&ksearch=dog_large&sort=2a&page=2&osCsid=9ab1c05672e5fb32c1b58f4754e77a1b[/URL]

Tu masz za 149 zł! Tylko weź pod uwagę, że w tym przypadku (9 zł więcej) masz dostawę pod same drzwi, nie trzeba jeździć do sklepu (to też kosztuje) i dźwigać.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Z krakvetem jest tak że liczy się albo taniej 2% z innego sklepu albo rabat 5%. Jak ja kupje to oczywiscie taniej wychodzi podac link do innego sklepu bo

5% z 139,90zł to 6.99 czyli karma bedzie kosztować 132.91

a gdy podam link do innego sklepu np. [url]http://zooexpres.pl/go/_info/?id=297[/url]

tam kosztuje 129.00 czyli 129-2% to jest 126,41 to wychodzi znacznie taniej :).

Link to comment
Share on other sites

Karmy na allegro są z reguły tańsze, gdyż dostawcy ich nie ponoszą kosztów związanych z utrzymaniem normalnego sklepu w dobrym punkcie miasta. Osobie sprzedającej towary przez internet wystarczy że będzie miała powierzchnię magazywnową obojętnie w jakim miejscu.

Kupowałem przez telekarma.pl i byłem w szoku jak szybko doszła do mnie pzresyłka. Zamówienie złożyłem około godziny 16, a nastęnego dnia o 10 rano karma stała u mnie w domu :) Do tego różnica w cenie między sklepem a internetem wyniosła 26zł :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja kupuję na Allegro od samego poczatku jak tylko mam psiaka w domku. Nigdy sie nie zawiodłam. Błyskawiczna dostawa, karma pod drzwi w 24h. Nie trzeba jeździć, szukać...jak ma sie auto to jeszcze pół biedy ale po co?Oni maja niskie ceny bo z reguły nie mają sklepów a tym samym nie płaca za czynsz kolosalnych pieniadzy-wystawienie karmy na aukcji jest duzo tansze niz utrzymanie sklepu. Ponadto liczba pracowników sie zmniejsza o ile wogóle są potrzebni a to tez redukuje koszty. No i jeszcze jedno-oni biora z hurtownii bardzo duzą ilość i dzieki temu mają duze upusty:)

Link to comment
Share on other sites

ja zamawiam na allegro u jednego sprzedawcy i jestem bardzo zadowolona.
Ceny ma powalająco niskie , dostawy ekspresowe ,towar pierwszej kategorii.
Zamawiając 4 worki różnych karm nawet 100 zł mam taniej niż u innych sprzedawców ;) czyli zostaje wiecej kasiorki na zabawki i smaczki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...