Jump to content
Dogomania

Dyskusja na temat wegetarianizmu (u psów i nie tylko)


ktrebor

Recommended Posts

Martens,czy Ty gotujesz te serca,czy też dajesz je może na surowo?Pytam,bo te moje gady podłe mają na gotowane bardzo dłuuugie zęby(widać im moja kuchnia nie pasuje:angryy:).Surowe serca wołowe bardzo lubią moje koty i to one są głównymi sercożercami u mnie w rodzinie.:evil_lol:
Ja chyba też jutro wypuszczę swoje (PO)niemieckie maleństwa w plener.Może akurat uda im się upolować w ramach zaspokajania krwiożerczych i wynaturzonych instynktów jakiegoś przedstawiciela gatunku homo sapiens z atrofią tkanki mózgowej...Ku pożytkowi ogółu,rzecz jasna:evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daję surowe, bo barfujemy. BARF to chyba największe możliwe przeciwieństwo psiej diety wegetariańskiej. Chciałabym mieć kiedys możliwość porównać stan zdrowia psów po kilkunastu latach barfowania, i po diecie wegańskiej :roll: Może wtedy okazałoby się, czy wegetarianizm w wersji dla psów rzeczywiście jest taki zdrowy, czy po prostu pies da radę na nim przeżyć.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki!Też staram się być jak najbliżej BARFu,bo moim zdaniem jest to najbardziej podobne do naturalnej fizjologicznej diety.Co do stanu zdrowia po obydwu nie mam wątpliwości mimo karkołomnych wydumań różnych pseudonaukowców.
Jak najmniej majstrowania w szeroko pojętej naturze i zachowanie zdrowego rozsądku!Tylko tyle i aż tyle.

Link to comment
Share on other sites

Religia, filozofia, przekonania polityczne są wynikami rozumu i wolnej woli. Świadomego podejmowania decyzji. Przenoszenie swojego światopoglądu na bądź co nie bądź istotę pozbawioną wolnej woli jest bez sensu.

Jeśli posiadanie psa, kota koliduje z twoim poglądem żywieniowym przerzuć się na króliki - wszyscy będą szczęśliwi - ty, królik i my.

Jeżeli stwierdzenia powyższe uważasz za bezsensowne proponuję byś psom dodatkowo wpoił swoje poglądy polityczne lub religijne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ktrebor']Religia, filozofia, przekonania polityczne są wynikami rozumu i wolnej woli. Świadomego podejmowania decyzji. [/quote]

Religia? Wynikiem rozumu? Chyba żartujesz :-)

[quote]Przenoszenie swojego światopoglądu na bądź co nie bądź istotę pozbawioną wolnej woli jest bez sensu.

Jeśli posiadanie psa, kota koliduje z twoim poglądem żywieniowym przerzuć się na króliki - wszyscy będą szczęśliwi - ty, królik i my.

Jeżeli stwierdzenia powyższe uważasz za bezsensowne proponuję byś psom dodatkowo wpoił swoje poglądy polityczne lub religijne.[/quote]Jeśli zrozumienie idei wegetarianizmu przekracza twoje możliwości, zrozumienie rozterek osoby nie jedzącej mięsa a karmiącej nim swojego czworonożnego przyjaciela - nie wypowiadaj się może w takim tonie- "wszyscy będą szczęśliwi - ty, królik i my." Faktycznie, temat był wielokrotnie wałkowany. Dziękuję :-)

Link to comment
Share on other sites

Ja rowniez jestem wegetarianka ponad 17 lat.
Do tego mam oslawiona grupe krwi [COLOR=black]" 0 Rh+"..[/COLOR]

[COLOR=black]Nigdy w zyciu nie przyszlo mi do glowy kogokolwiek przestawiac na moj tok myslenia (i jedzenia)[/COLOR]
[COLOR=black]Wychodze z zalozenia,ze to tylko moj wybor. [/COLOR]
[COLOR=black]Nie wyobrazam sobie momentu, w ktorym mam dac swoim kotom zamiast ukochanej rybki- marchewke...[/COLOR]
[COLOR=black]Pies kocha warzywa, ale ... no wlasnie.[/COLOR]

[COLOR=black]Nasze zwierzeta uzaleznione sa [U]tylko [/U]od naszego racjonalnego podejscia do zycia.[/COLOR]
[COLOR=black]Dodam,ze mam meza kulturyste- w domu przetwarzane sa tony miesa. To tez tylko jego wybor.[/COLOR]
[COLOR=black]([SIZE=1] przepraszam za brak polskich liter, ale komp mi ostatnio ostro strajkuje)[/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...