Jump to content
Dogomania

Wilczaste DON - hodowla


@sk@

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wilczasty Don jeszcze na rudym lub machoniowym podbiciu to po prostu bajka, bardzo mi sie podobaja , ale wolę te klaczaki po Donach, o mosniejszej kości i wyrazistej glowie, jak takiego kiedys trafie to będe juuuuuuuuuupi:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='gero']Wilczasty Don jeszcze na rudym lub machoniowym podbiciu to po prostu bajka, bardzo mi sie podobaja , ale wolę te klaczaki po Donach, o mosniejszej kości i wyrazistej glowie, jak takiego kiedys trafie to będe juuuuuuuuuupi:lol:[/quote]
Gero to popatrz na mojego:cool3:
[IMG]http://img295.imageshack.us/img295/2065/dsc01331fo7.jpg[/IMG]
Ukraść się nie da:evil_lol:
Po On tez czasami trafiają się o mocnej kości ojciec mojego jest z De-Bes a jest masywny,69cm w kłębie.
Wybujały wzrost czasami jest przeszkodą w użytkowości,nie ma tego przyśpieszenia i zwrotności,widac to na hopkach

Link to comment
Share on other sites

Lisica , Dzięki za rozruszanie gula:evil_lol: JEST PIĘKNY ! ! !
ale tata tez kłaczak, wiec widac pietno o ktore mi chodzi , a ze bedzie wolniejszy o setne sekundy to mi jakoś nie stanowi na zawody jeżdzic nie zamierzam, a jesli temperamencik będzie miał wzorcowy to mi na pewno wystarczy i nudzic się nie będziemy, co ja mogę za siebie ze podobają mi sie właśnie takie ? OJ LISICA teraz to mam jeszcze większego smaczka , na takiego kudłaczka :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja na stronie nie widze takiego info.
W kazdym badź razie - nie wszystkie ich hodowlane psy TO maja, czyz nie ?
Fajnie by bylo jakby hodowca pochwalił sie filmikami ze szkolenia - sam napis na stronie ' IPO1' duzo nie daje jak wiemy. Napisac to mozna wiele, a nie ma to jak praca psa na pozornacie. Poza tym bylby to dowd, ze psy ciagle cos robia, a nie 'pod egzamin' pracują, a pozniej juz nic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Remo to chyba jedyna hodowla DON ktora cos robi, ale z drugiej strony i tak malutko ... na stronie nie pisze nic o wynikach ED suk - jedynie o ED repa cos pisze. Brakuje mi ED suk i DNA, no i IPO1 bo chyba nie wszystkie psiaki je maja.[/quote]

[quote name='Axusia']Ja na stronie nie widze takiego info.
W kazdym badź razie - nie wszystkie ich hodowlane psy TO maja, czyz nie ?
Fajnie by bylo jakby hodowca pochwalił sie filmikami ze szkolenia - sam napis na stronie ' IPO1' duzo nie daje jak wiemy. Napisac to mozna wiele, a nie ma to jak praca psa na pozornacie. Poza tym bylby to dowd, ze psy ciagle cos robia, a nie 'pod egzamin' pracują, a pozniej juz nic.[/quote]
Weszłam sobie na stronę [URL="http://www.guapass.net/owczarki.html"]Guapass - Hodowla owczarków nimieckich i samoyedów[/URL]
Widać coś tam robią, ale i tak malutko. Brak ED i DNA suki.
Niby jest skan IPO1, ale filmików brak. Przecież napisać to można wiele, a nie ma to jak praca psa na pozorancie, prawda? Filmiki byłyby dowodem, że suka ciągle coś robi, a nie "pod egzamin" pracuje, a później już nic. Zwłaszcza, że wynik egzaminu... hmmm...
Kurczę, ta hodowla to chyba jakaś totalna porażka, ech :shake:

Ale zaraz, zaraz, Axusia, przecież ty masz psa z hodowli Guapass! :-o A znakomicie się znasz na hodowlach, jesteś wręcz autorytetem w tej dziedzinie. Pokaż mi, więc proszę, gdzie na stronie hodowli Guapass znajdę informacje, które są, twoim zdaniem, wyznacznikiem jakości hodowli. No bo przecież to NIEMOŻLIWE, żeby takich informacji nie było! Pewnie mam coś z oczami... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[B]asher[/B] - Axusi o jej sukę pytać nie wolno :D.
Drążyłam ten temat w innym wątku - dlaczego pewnych informacji brak? I się dowiedziałam:evil_lol::
[quote name='Axusia']Może weź pod uwage, ze strona nie jest czesto aktualizowana - moze jest to juz tylko i wyłącznie prywatna sprawa hodowcy czy podaje takie info na stronie ?
Ten kto ma wiedziec o DNA wie, ten kto chce wiedziec zapyta, a swiecic tysiacem skrotów typu AD, DNA itd jest czasem nie potrzebne.[/QUOTE]

Jak zwykle w przypadku tej użytkowniczki - od innych wymaga, od siebie nie ;).

Link to comment
Share on other sites

No to ja już kompletnie nie rozumiem :lol: Jeśli nie ma na stronie hodowli informacji o ED, DNA, filmików ze szkolenia to źle to świadczy o hodowli i jest podejrzane (patrz posty Axusi dotyczące hodowli Remo), czy też świecenie skrótami jest czasem niepotrzebne i brak tych informacji na stronie nie oznacza, że jest to hodowla kiepska (patrz posty Axsusi dotyczące hodowli Guapass)?

A tak poza tym wszyscy zdrowi? :roflt:

Link to comment
Share on other sites

Ojej, jak ja to kocham.
Tak sie składa, ze nie polecam zadnego miotu z hodowli guapass, nie pisze nic o niej dlatego nie rozumiem po co mam ja zachwalac - nie czuje sie tez kompetentna aby wypowiadac sie w imieniu mojej hodowczyni, jak bedzie chciała odezwie sie czy tez napisze na stronie o badaniach swojej suki dokładniej.
Ola napisała o miocie czyli jakby nie patrzec poleca hodowle - dlatego pisze o niej i pytam, mowie co widze na stronie - pisze, ze patrzc przez pryzmat strony hodowla nie spełnia podstawowych wymogów hodowli SV - jesli nie napisała tego 'poprostu' na stronie to napisałam, ze wystarczy mnie sprostowac.
Poza tym wyjmowanie moich słów z kontekstu jest bardzo płytkie, moja hodowczyni nie 'chwali' sie na stronie, bo nie chce i to jest jej sprawa, widocznie nie zalezy jej na tym aby kazdy odwiedzajacy jej strone człowiek wiedział o wszystkim - jej sprawa, ja zrobiłabym inaczej, ale to nie moja hodowla.

Pytac o hodowle Guapass mozna i moja suke tez - dlatego nie pisz głupot Juliuszko znowu.
Odpwoiedziałam juz nie raz w temacie mojej suki/suk, nigdy nie ukrywam nic, dobrze o tym wiesz ale Ty i tak wolisz odwrocic kota ogonem.

Powtorze :

POPATRZCIE MOZE NA STRPAWE INACZEJ - Ola poleca tu miot, poleca sie głownie mioty WYBITNE, po ONkach ( dlaczego nie po DONkach - bo chyba mało ktory je ma - poza tym .. DON to nadal wada .. itepe) z WYMOGAMI SV - dlatego, ze jest to miot po DONach z zaciekawieniem dlaczego Ola poleca ten miot zagladam na strone,a o wielu wymogach nic nie pisze - logiczne jest, ze pisze co o tym mysle i zwracam uwage na to, ze psiaki nie maja pewnych rzeczy wymaganych przez SV ( a zarazem zapytałam czy rzeczywiscie psy nie posiadaja pewnych rzeczy, czy to tylko braki na stronie) Dostałam odp, napisałam jakby mogł hodowca 'lepiej sie zapromowac' chocby pokazujac filmiki - jesli robi z DONkami tak duzo ( IPO, ED, DNA) to mysle, ze zalezy mu na 'promocji hodowli'. ...
Nikt tu nie przywoływał do tablicy hodowli Guapass, ja nie polecam miotów z tej hodowli i nie robie jej reklamy, zatem nie rozumiem po co wogle wytoczony jest temat tej hodowli ..

Link to comment
Share on other sites

Alez Dorotko..ja nie negowała..napisałam że jest miot!Nie pisałam że po wybitnych rodzicach..choc ojca uważam za wybitnego psa pod każdym wzgledem(i nie dlatego że odemnie).
Co dohd/ed to ja jakoś umiem je znalezc na stronie
Falko i Frida HD-A,ED 0/0,Arka także-
reszta młodych zwierzaków tez bedzie miała takie wpisy(strona w aktualizacji)
co do filmików ze szkoleń,to niestety ani Monika ani nawet ja nie mamy takowych...bo cięzko sie pracuje i filmuje za razem...
A co do polecania to moge zrobic to z czystym sumiemiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']POPATRZCIE MOZE NA STRPAWE INACZEJ - Ola poleca tu miot, poleca sie głownie mioty WYBITNE, po ONkach ( dlaczego nie po DONkach - bo chyba mało ktory je ma - poza tym .. DON to nadal wada .. itepe) z WYMOGAMI SV - [B]dlatego, ze jest to miot po DONach[/B] [B]z zaciekawieniem dlaczego Ola poleca ten miot zagladam na strone,a o wielu wymogach nic nie pisze - logiczne jest, ze pisze co o tym mysle[/B] i zwracam uwage na to, ze psiaki nie maja pewnych rzeczy wymaganych przez SV ( a zarazem zapytałam czy rzeczywiscie psy nie posiadaja pewnych rzeczy, czy to tylko braki na stronie)[/quote]
No litości, co można myśleć o miocie na podstawie odwiedzenia strony internetowej hodowli? Można stwierdzić tylko, czy strona jest fajna. I ewentualnie przeanalizować rodowód szczeniaków.
Bo żeby wypowiadać się samej o hodowli potrzeba chyba więcej danych?

Ale dla ciebie brak wiedzy to widać nie przeszkoda, skoro napisałaś tak:
[I]"Remo to chyba jedyna hodowla DON ktora cos robi, ale z drugiej strony i tak malutko."[/I]
To jest twoim zdaniem owo niewinne zwrócenie uwagi, że na stronie www brak pewnych informacji?
Moim zdaniem jest to ocena hodowli. I to niepochlebna. Na podstawie... www :lol:

[quote name='Axusia']Dostałam odp, napisałam jakby mogł hodowca 'lepiej sie zapromowac' chocby pokazujac filmiki - jesli robi z DONkami tak duzo ( IPO, ED, DNA) to mysle, ze zalezy mu na 'promocji hodowli'. ...[/quote]
Tiaaaaa, napisałaś w równie sympatyczny sposób, jak powyżej :lol:

Hodowlę Guapass przywołałam, bo nie rozumiem, czemu przykładasz różną miarę do różnych hodowli? Wybrałaś szczenię własnie z Guapass, a to świadczy chyba o tym, że tę hodowlę uważasz za co najmniej dobrą? Bo przecież nikt kto ma takie ambitne plany hodowlane i sportowe oraz bardzo wysokie wymagania wobec hodowców, jak ty oraz jest przy zdrowych zmysłach nie weźmie szczenięcia z hodowli kiepskiej? To chyba logiczne?
Skoro więc brak pewnych informacji na stronie www nie przeszkodził ci w pozytywnej ocenie hodowli Guapass, to brak tych samych informacji na stronie innej hodowli sprawia, że tę inną hodowlę krytykujesz?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Tak się składa, że znam hodowlę Guapass, jak również hodowcę osobiście i to bardzo dobrze! GORĄCO polecam tę Hodowle.
To nie prawda to co nie którzy wypisują! nie prawda to, że psy mają IPO tylko zdane "pod egzamin" jak to Ayshe piszę :/
"totalna porażka" nie będę tego komentował...:/ znasz tą Hodowlę bardzo dobrze? znasz Hodowcę osobiście, że tak piszesz?
A filmiki myślę, że to sprawa indywidualna, myślę, że Marzena skupia się na pracy z psem, niż na robieniu filmików. I jakby chciała to na pewno to by te filmiki się pojawiły na stronie.

i pytanie do Dorotki, skoro nie polecasz żadnego psa z miotu Gupaass to na cholerę brałaś psa z tej hodowli? bo ja czegoś tu nie rozumiem...

Jeszcze raz z całym szacunkiem polecą tą hodowle, mój drugi pies, właśnie będzie z tej hodowli!


PS. Arian śliczne psiaki :loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzychu1991']Tak się składa, że znam hodowlę Guapass, jak również hodowcę osobiście i to bardzo dobrze! GORĄCO polecam tę Hodowle.
To nie prawda to co nie którzy wypisują! nie prawda to, że psy mają IPO tylko zdane "pod egzamin" jak to Ayshe piszę :/
"totalna porażka" nie będę tego komentował...:/ znasz tą Hodowlę bardzo dobrze? znasz Hodowcę osobiście, że tak piszesz?
A filmiki myślę, że to sprawa indywidualna, myślę, że Marzena skupia się na pracy z psem, niż na robieniu filmików. I jakby chciała to na pewno to by te filmiki się pojawiły na stronie.

i pytanie do Dorotki, skoro nie polecasz żadnego psa z miotu Gupaass to na cholerę brałaś psa z tej hodowli? bo ja czegoś tu nie rozumiem...

Jeszcze raz z całym szacunkiem polecą tą hodowle, mój drugi pies, właśnie będzie z tej hodowli!


PS. Arian śliczne psiaki :loveu::loveu:[/QUOTE]

Krzysiu drogi.
Tłumaczyc się nie będe.
Kazdy rozumie tak jak chce rozumiec.
I owszem moze mozna było to źle zrozumiec.

Piszac, ze nie polecam zadnego miotu z hodowli Guapass odnosiłam się do wątku w ktorym nie wspominałam nic o tej hodowli, a została ona przywołana do tablicy.
Chodziło mi tylko i wyłącznie o ten watek, ze nie chwaliłam w nim hodowli, nie polecałam miotów, a i tak została wywołana do tablicy.

Idź szukac afery gdzie indziej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...