Jump to content
Dogomania

Pozwolenie na posiadanie charta w terenie poza miastem


Aleksander

Recommended Posts

Witaj,

Pozwolenie wydawane jest w Starostwie, dwa lata temu kosztowało 80zł.

Najważniejsze jest, że nalezy zawsze mieć je przy sobie. W innym przypadku zabieraja psa i czeka w schronisku :evil: , aż sie dowiezie pozwolenie.

Anna, Bajka, Adaś, Maciek, Leon i Jaś

Link to comment
Share on other sites

Aniu - starosta wydaje pozwolenie w mieście, poza miastem Urząd Gminy.

Cena się nie zmieniła - 76 zł za wydanie pozwolenia i 5 zł za znaczek skarbowy.

Jeśli to rasowy pies, potrzebna jest kopia rodowodu lub metryczki i książeczka zdrowia z aktualnymi szczepieniami.

Z tym noszeniem przy sobie pozwolenia chyba lekka przesada.

Ja nie zabieram ich nigdzie.

Link to comment
Share on other sites

Cześć Aleksander, fajnie, że się się odzywasz! :D

Możesz wydrukować sobie formularz z internetu, bo np. w moim Urzędzie Gminy nie mieli o nim pojęcia, jak również i o konieczności rejestrowania chartów. Pani mnie przekonywała, że nie muszę, bo chart nie jest rasą niebezpieczną :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Chciałam Was tylko poinformować, że moje sprawa nabiera rumieńców i rozpędu - najprawdopodobniej w tym tygodniu Pan Prezydent Miasta St. Warszawy podpisze (niewykluczone że własną spracowaną rączką) pozwolenia dla mnie na Paśkę .

Aż mnie wzruszenie zatkało, jak się dowiedziałam (po 2 godzinach wydzwaniania i przekonywania kolejnych paniuś, że nie chcę rozmawiać z nikim od psów agresywnych, tylko od leśnictwa :x ).

Link to comment
Share on other sites

Aleksander, pochwal sie jakiego masz charta? jestem bardzo ciekawa :) a poza tym masz jeszcze kontakt z tym panem od Tradycji-Laudy z Wielgowa? czy ona jeszcze zyje? co sie dzieje z jej jedyna corka? jaka szkoda ze miala tylko jeden miot i to tylko z jednym szczeniaczkiem :( wielka strata dla hodowli cp w Polsce

jenn i Cynka

Link to comment
Share on other sites

@ jenn

Lauda nie zyje juz od kilku lat.Lezka (jej corka)byc moze tak.Postaram sie zlapac kontakt z Pawlem i Magda,jej wlascicielami-bylismy dawniej w przyjazni,wiec chyba uda mi sie dowiedziec czegos,moze wysepie jakies fotki Lezki?Kochany byl z niej stworek,wiem ze byla dla swej pani wrecz psem obronnym,tak zazdrosna o wzgledy...no coz,jedynaczke nietrudno rozwydrzyc,jak sie domyslasz...

Link to comment
Share on other sites

Aleksandra - ups.. :oops: powinnam chyba zaczac uzywac tych okularow do kompa ktore mi zalecila okulistka :-?

Sagittarius - dzieki :) jesli dowiedzialabys sie czegos wiecej o Lezce to chetnie poczytam co tam sie u niej dzieje i fotki baardzo chetnie obejrze, ciekawe czy jest podobna do mamy :) a co do rozwydrzonych jedynaczek to owszem... wlasnie dostalam sms ze sie Cynka w g.... wytarzala :evil: no i czeka nas myciu myciu wieczorkiem... ehhh znow w bikini sie bede musiala ubrac :wink:

jenn i niewiedzaca co ja czeka Cynka

Link to comment
Share on other sites

Jenn! tak mam sporadyczny kontakt ostatnio spotkałem ich na spacerze z jej córka to już nie to co matka ale też ładna .Mam do nich tel. Nie no facet lubi charty twarde i konkretne tak jak w opisie o chartach polskich .Nie ,ta matka to super rewelacja karna była na spacerach ja ja widzialem ładnych pare lat temu w centrum gdyni ,na plaży ganiala z jakims psem na przywołanie od razu sie pojawiala i wtedy poszliśmy z nia na piwo ona też pila przy stole siedzac na podłodze było to duze umięśnione psisko, chyba nie żyje a córka mniejsza i chyba jaśniejsza. Ale dla tego pana ważne jest w lini charta polskiego żeby była litwa nie wiem dlaczego jak kupiłem psa to od razu pytal się mnie czy jest w rodowodzie Litwa.Mój pies przy tej suce to charcik włoski. :lol: no ale chyba jeszcze sie rozrosnie ma 8 miechów.

Link to comment
Share on other sites

Uroczyście oświadczam że Amor sompolino jest pełnoprawnym mieszkańcem Miszewka właśnie kilka dni temu otrzymałem pozwolenie ze starostwa oraz rodowód :D Najlepsza beka była jak byłem z nim w związku po rodowód a pani ze zwiazku jaki piekny saluki ! a później chciala mi dopiec a to suka tak? zupełnie inaczej wyglada niz Tradycja ale zębow bały sie ogladac.Koniecznie chciala mu przypiac jakas łate ale po tym " saluki "( a saluki bo czarny podpalany" juz sie bala z czyms nowym wyskoczyć ale ta pani co podpisywala rodowod byla mila i bardziej zeczowa .

Link to comment
Share on other sites

Aleksander

A może by się znalazło jakieś zdjątko Amora?No i o co chodzi z tą Litwą?

Czyżby chodziło o Litwę Pogoń z Klanu Kusego??? :o

Sagittarius

Chocby za ociupinkę info o Laudzie i Łezce będe nieskończenie wdzięczna!

A już za zdjęcie Łezki to :modla:

Tradycja to dla mnie jeden z najpiękniejszych cp jakie widziałam!Niestety tylko na zdjęciu :(

Link to comment
Share on other sites

Aleksander

Rotti , to nic że był ten temat

Tak się składa, że napisałam Ci, że temat już był dlatego, żebyś do niego sięgnął. Od tego jest wyszukiwarka, a administrztorzy tego forum życzą sobie żeby z niej korzystać zamiast bezsensowne mnożyć tematy, które już były. Wystarczy dopisać się do wcześniejszego. Nie po to ludzie piszą dużo fajnych, mądrych i ciekawych rzeczy, żeby potem znowu to powtarzać.

jest bardzo ważny

Owszem jest ważny i również dlatego warto sięgnąć do tego, co już kiedyś zostało napisane zamiast zadawać te same pytania.

Link to comment
Share on other sites

@ Chimera

Juz dzis dzwonilam,ale nie odbierali-moze jakis spacerek uskuteczniali.Ja jutro sie nateze i napisze co nieco o Laudzie-to bylo PRZEMADRE zwierze!Dzis mi juz banda nie daje siedziec i sie dogomanic-oni sa glodni,to juz ICH pora,musze wiec isc i miski szykowac-bo zakluja mnie ostrym wzrokiem i zadrecza okropnymi jekami.Niektore ziewaja jakby ktos otwieral bardzo zardzewiale zelazne furtki(kilka jednoczesnie)

Link to comment
Share on other sites

SAGIT! witam, tak to oni dzisiaj z nimi rozmawiałem lezka żyje ma chyba 10 lat no Tradycja lauda niestety nie to zrozumiale dużo mi wyjaśnili odnośnie lini w polsce cp mówiłem o tobie odrazu wiedzieli o kogo chodzi daja mi podpowiedzi jak postępować i żywić cp bardzo fajni ludzie, napisz cos z historii

to przeciez rodzima rasa ,pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

@ Aleksander

To byly wlasnie moje wilczarze...jesli Ci sie miejsce hodowli i wystroj domu nie podobal,to wiedz ze nie jestes w tym osamotniony-bo mnie tez tu sie nigdy nie podobalo jak idzie o warunki na hodowle...i wlasnie robie wszystko by zmienic to miejsce na lepsze.

@Rotti

Zaczerwienilam sie prawidlowo,ekhm...khm...w ogole dziekuje wszystkim za uznanie.Robie co moge by dac wyraz wznioslym uczuciom,ktore we mnie buzuja na widok chartow...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...