Jump to content
Dogomania

Andrzej Stępiński ( PL )


Wiza

Recommended Posts

[quote name='Wiza']co myślicie o Firliku i o Stępińskim?
Stępińskiego sie boje bo podobno bardzo dokładnie wybiera psy z dosk...[/quote]
Firlik jest jednym z moich ulubionych sędziów, zna się na rasie (Goldenach), jest miły i sympatyczny.:):)

Stępiński sympatyczny, nie daje zbyt wielu dosk.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiza']co myślicie o Firliku i o Stępińskim?
Stępińskiego sie boje bo podobno bardzo dokładnie wybiera psy z dosk...[/quote]

Firlik to sympatyczny sędzia. Bardzo go lubię, bo jest wesoły i miły, a w dodatku Willemu dał 2 razy 2 miejsce.:diabloti:

Stępiński również miły i sympatyczny. Dużo myśli i ogląda psa, ale opisy daje bardzo długie i ciekawe.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 6 months later...

Andrzej Stępiński - nie wiem jak ocenia buldożki lub dogi, ale w labradorach lub goldenach szczególną uwagę zwraca na ruch i statykę. Preferuje psy dobrze zbudowane.

A tu Maciej Kozber:
[quote name='Różyczka']

[U]Znalezione tak na szybko opinie innych osób:[/U]

[FONT=Verdana][I]"Wiem tylko tyle, ze to wieloletni hodowca dalmatyńczyków"[/I][/FONT]

[FONT=Verdana][I]"Ja moge opisać Pana Macieja [COLOR=#000000]Kozber[/COLOR]. [/I][/FONT]
[FONT=Verdana][I]Był miły dla nas i wyrozumiały co do mojego psa. [/I][/FONT]
[FONT=Verdana][I]Stolik na którym stał Lalek się chwiał więc pan [COLOR=#000000]Maciej[/COLOR] powiedział zebym przytrzymała na rekach psa i zajrzał w w zęby. [/I][/FONT]
[FONT=Verdana][I]Opis dostałam bardzo fajny Jestem zadowolona . Zwraca uwagę na ogólną budowę i proporcje psa oraz na ruch psa. Nie trzyma długo psa bo sam powiedział że upał jest okropny."[/I][/FONT]

[FONT=Verdana][I]"Przyłączam się!!! Jeden z najsympatycznieszych sędziów u jakich byłam, a niestety nie ma ich u nas wielu. Do tego ma naprawde dużą wiedzę, nawet w takiej rasie która nie jest jego specjalnością. Zwraca uwagę na harmonię budowy i ruch.[/I][/FONT]
[FONT=Verdana][I]Naprawde polecam"[/I][/FONT]

[I][COLOR=#000000][FONT=Verdana]"Maciej[/FONT][/COLOR][FONT=Verdana] [COLOR=#000000]Kozber[/COLOR] sędziował kiedyś moją goldenice. Bardzo miło wspominam tą wystawe, chociaż nie wygrałyśmy. Wyjątkowo sympatyczny sędzia. U nas ząbków tak wnikliwie nie sprawdzał, za to zwracał uwage na ruch i na ogólną budowe psa. Moim zdaniem w goldenach sędziował całkiem sensownie."[/FONT][/I][/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrowa23']poczukuje informacji o jerzy mrugasiewicz - czy lubi lekki typ czy ciezszy do czgo przywiazuje wage... bedize ocenial mi dozyce w klasi emlodziezy i niejako nasz debiut...
szukam tez info o Maciej Kozber - ocenia mi buldozke frnacuska i
andrzej stepinski elzbieta junikiewicz
bede bardzo wdzieczna bo ja lysa w ym temacie[/quote]

Andrzej Stępiński konkretny pan, dokładnie ogląda psy w ruchu, dentystą wielkim nie jest, dokładnie maca psa, wydaje z siebie różne dźwięki podczas oglądania psa aby go zainteresować bynajmniej w moim przypadku. Lubi psy z mocną kością. Mówi właścicielowi po daniu karty oceny dlaczego ta ocena, co się mu podoba a co nie;)

Link to comment
Share on other sites

To jedyny sędzia, który dał mojemu psu ocenę bdb (zawsze ma doskonałą). Obok ringu słyszałam także opinie innych wystawców, że ten sędzia dziwnie ocenia i bardzo mało daje ocen doskonałych. Ale opis faktycznie długi i szczegółowy- co do zgodności z prawdą tu już tam się można sprzeczać.

Edited by leepa
Link to comment
Share on other sites

Sekretarzowałam u tego sędziego przy ocenianiu beauceronow,belgów,briardów i bouvierów. Bardzo sympatyczny i taktowny,nawet jeżeli pies niewiele ma wspólnego ze wzorcem-zawsze stara się znaleźć jakieś plusy,jak nie w samym psie to np.w sposobie wystawiania.Dosk nie szafuje,ale dobrze-dostały tylko te psy,które faktycznie zasłużyły.Ponadto jest cierpliwy i fakt,że opisy są słuszne-ręka cierpła;) ale przynajmniej wiadomo za co ocena.Niedoskonałości opisuje delikatnie,chociaż nie trudno się domyślić co oznacza,że np. pies w zbyt sportowej kondycji. Nie wiem jak z innymi rasami,ale akurat o tych ma pojęcie,wyłapie wszystkie nieprawidłowości,ale również wszystkie pozytywy. Idealny sędzia dla początkujących albo nerwowych wystawców.

Link to comment
Share on other sites

Sędzia bardzo mi sie podoba, przy ocenie wydawał różne dziwne dźwięki, tak jak napisała KaRa. Dał nam ocenę bardzo dobrą z uzasadnieniem i wiem że opis jest prawdziwy. Inna sprawa, że mógłby nam dać nie do oceny, a nie dał - to też plus.:oops::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

to, że daje bdb to raczej plus...czemuś służy ta skala ocen..
jak sekretarzowałam, to pamiętam, że bardzo wyłapywał francuskie i krowie postawy, czy nawet lekkie skłonności do nich. To dla niego b.ważne.
Jeśli chodzi o retrievery, to wie gdzie co powinien pies mieć, jak dla mnie świetny sędzia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziunia']to, że jak sekretarzowałam, to pamiętam, że bardzo wyłapywał francuskie i krowie postawy, czy nawet lekkie skłonności do nich. To dla niego b.ważne.[/quote]

A ja bym z tym polemizowala,uwazam raczej ze wazniejsze dla tego sedziego jest pies jako calosc - jego balans,proporcjonalnosc i brak przesady w ktorakolwiek strone.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='Dorota_Fiszer']A ja bym z tym polemizowala,uwazam raczej ze wazniejsze dla tego sedziego jest pies jako calosc - jego balans,proporcjonalnosc i brak przesady w ktorakolwiek strone.[/quote]

Ja również dołączam się do polemiki p. Doroty. Jeszcze dodam,że zwraca uwagę na to kto wystawia .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 11 months later...

To miły Sędzia, nie daje za dużo doskonałych, daje długie opisy, niestety gdy na wystawie pojawia się duża hodowla to wymyśla wady (może to kwestia gustu) i trochę udaje , że porządnie ogląda psa, na nas w ruchu nawet nie spojrzał, a w opisie przy stoliku mialam wrażenie, że sam nie wie co jeszcze wymyślić,najładniejsze psy w konfrontacji z hodowlą z oddziału nie miały szans. Niestety typowe. Dodam tylko, że ten sam pies u niego wcześniej miał wspaniały opis, a kilka miesięcy później beznadziejny. Dorosły pies raczej się nie zmienił, niestety Sędzia tak :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arima']Pan Stępiński moim zdaniem świetny sędzia. Trudno coś przed nim ukryć, ale nie wymyśla wad.[/QUOTE]

a mam pytanie jak długo i ile psów wystawiasz?

jeśli chodzi o acs to nie zna się kompletnie a wad nie wymyśla bo ich nie widzi :lol:

nie patrzy ani na wzorzec ani na charakter ani na grooming byłam raz więcej nie pojadę a co do sympatyczności to rzeczywiście jest sympatyczny i kulturalny :p ale wzorca acs nie zna :shake:
może goldeny zna ale sędziując inne rasy mógłby przed wejściem na ring przeczytać chociaż raz wzorzec :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Niestety to prawda, w Ustroniu na lokatach stawiał labki z tzw. " zimnym ogonem" , lub takie które go zawijały pod siebie, a innym labkom dawał opisy "za mały temperament" mimo, że żywiołowo machały ogonami, nie wiem z czego to wynika, może faktycznie z drugiego końca ringówki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...