Jump to content
Dogomania

Viva Maria Soleckyj Szpunar


bertula

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja mam jedno pytanie - czy sędzina sama zagląda psom w zęby czy też mogę ja sama? chodzi o to, że mam suczkę od jakiegoś czasu i ona pozwala tylko mi pokazywać zęby, jak ktoś inny próbuje to suka się stresuje...będę wdzięczna za informacje, może być na pw jeśli nie tu.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzis sie u niej pokazywalismy, i odnioslam bardzo pozytywne wrazenie :) Mimo ze pies totalnie niczego nienauczony, potwornie sie zachowywal na ringu, to pani Viva byla bardzo mila i szczera:lol: W pelni zgadzam sie z jej ocena bdb, moim zdaniem sedzia wart polecenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kika22']Miło słyszeć, że sędzina rzeczowa i dotego sypatyczna:loveu:
Do takich sedziów, aż chce się jechać:lol:[/quote]

Jest to osoba o wysokiej kulturze osobistej, co jest wielką rzadkością na ringach...aż miło było popatrzeć jak sędziuje terriery na Klubowce w Budapeszcie, i byłam dumna,ze jest to sędzina z Polski, takich osób więcej a Kynologia i poważanie nas w Świecie będzie na poziomie...

dodam jeszcze,że ostatnio na wystawie w NDM, oceniala nasza suke, i takiego opisu w karcie oceny nie podyktowal zaden sedzia, z takim wyczuciem, okiem, i nieslychaną elegancją...tak docenila naszą dziewczyne, ze powinnam trzmac ten opis przy sobie i pamietac jak rzeczowo i z klasą ocenia się psy...;) nadmienię,że Pani Viva od niedawna sędziuje gr.V i na prawde ..[SIZE=2].chapeau bas[/SIZE] !

Pozdrawiam
Justyna

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[quote name='Dan Danilo']Jest to osoba o wysokiej kulturze osobistej, co jest wielką rzadkością na ringach...aż miło było popatrzeć jak sędziuje terriery na Klubowce w Budapeszcie, i byłam dumna,ze jest to sędzina z Polski, takich osób więcej a Kynologia i poważanie nas w Świecie będzie na poziomie...

dodam jeszcze,że ostatnio na wystawie w NDM, oceniala nasza suke, i takiego opisu w karcie oceny nie podyktowal zaden sedzia, z takim wyczuciem, okiem, i nieslychaną elegancją...tak docenila naszą dziewczyne, ze powinnam trzmac ten opis przy sobie i pamietac jak rzeczowo i z klasą ocenia się psy...;) nadmienię,że Pani Viva od niedawna sędziuje gr.V i na prawde ..[SIZE=2].chapeau bas[/SIZE] !

Pozdrawiam
Justyna[/quote]

A ja niestety uwazam, ze niektore znajome psy, z pewnych hodowli, czy w rekach pewnych osob (zeby nie powiedziec zaprzyjaznionych) maja u niej wieksze szanse niz inne.

Dan Danilo- Twoj wpis odbieram niestety jako chec zyskania czegos...
Kultura osobista bez zarzutu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']A ja niestety uwazam, ze niektore znajome psy, z pewnych hodowli, czy w rekach pewnych osob (zeby nie powiedziec zaprzyjaznionych) maja u niej wieksze szanse niz inne.

Dan Danilo- Twoj wpis odbieram niestety jako chec zyskania czegos...
Kultura osobista bez zarzutu[/quote]


odbieraj jak chcesz, nie mam w tym żadnego interesu, moje psy były oceniane przez ta sędzinę wielokrotnie i nigdy nie odczulam aby faworyzowała kogokolwiek, zawsze oceniała według uznania i swojego gustu, i wielokrotnie nie stawiała na podium psów w rekach z nią zaprzyjaźnionych, tak wiec Twój komentarz jest nad wyraz niestosowny, prawdopodobnie Twój pies nie przypadł tej sędzinie do gustu, stad ta smutna i bądź co bądź obraźliwa wypowiedz...a Pani Viva jest sędziną, która posiada wieloletnie doświadczenie w ocenianiu psów, mimo młodego wieku, jest zapraszana na wiele zagranicznych wystaw, i ocenia tam "niezaprzyjaźnione" hodowle czy tez wystawców, a jest poważana i chętnie zapraszana...i po tym można stwierdzić ze jest sędziną, która zna się na rzeczy, a w NDM oceniała nasza Akitę, i wcale nie napisałam tego dlatego, poniewaz czuje,ze jestem jej coś winna czy tez mam dług wdzięczności, po prostu...podyktowała przepiękny opis pełen profesjonalizmu i znajomości standardu rasy, a to w moim odczuciu jest wielkim wyróżnieniem mimo tego,ze nasza suka nie zdobyła tyt. BOB...to nie jest najważniejsze...najważniejszym jest to aby nasze psy były oceniane przez profesjonalistów...a taka właśnie jest ta sędzina...i nie szastam takimi opiniami na lewo i prawo, poniewaz byłoby to niestosowne, a co najważniejsze niezgodne z moimi odczuciami względem innych polskich sędziów...

a chęć zyskania czegoś? hmm...możne ja akurat staram się zyskać coś poprzez eksterier moich psów? nie pomyślałaś o tym?

powiem jedno..."każdy mierzy innych Swoją miarką" ;)

Pozdrawiam
J.

Link to comment
Share on other sites

Dan danilo,
coz, tylko winny sie tlumaczy, nie kwestionuje ani urody Twoich psow, ani kompetencji merytorycznych sedzii, to nie podlega dyskusji. Wystawialam u p. Szpunar tylko raz psa, ok. 5 lat temu, dostal Zw. Mlodziezy, oc.dosk. i swietny opis, co w jego przypadku bylo norma. Obecnie nie jestem aktywnym wystawca, moj nastepny pies bedzie wziety ze schroniska, to juz pewne, a na wystawy chodze, zeby nacieszyc sie widokiem pieknych stworzen, dlatego tez moja opinia jest bezstronna. Nie stoi za mna zadna nielubiana przez kogos tam hodowla. Powodzenia na wystawach!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']A ja niestety uwazam, ze niektore znajome psy, z pewnych hodowli, czy w rekach pewnych osob (zeby nie powiedziec zaprzyjaznionych) maja u niej wieksze szanse niz inne.

Dan Danilo- Twoj wpis odbieram niestety jako chec zyskania czegos...
Kultura osobista bez zarzutu[/quote]
Zgadzam sie z Toba ta sedzina moze i jest mila ,sympatayczna ale niestety jak pojawi sie jakis znajomy to zaczyna dzialac uklad.
Ja akurat nie jestem wystawca ale bylam swiadkiem na wystawie .
Ps. Dan Danilo nie unos sie tak nerwowo to sa tylko spostrzezenia innych ludzi,ktorzy maja oczy i widza:crazyeye:Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draga']Zgadzam sie z Toba ta sedzina moze i jest mila ,sympatayczna ale niestety jak pojawi sie jakis znajomy to zaczyna dzialac uklad.
Ja akurat nie jestem wystawca ale bylam swiadkiem na wystawie .
Ps. Dan Danilo nie unos sie tak nerwowo to sa tylko spostrzezenia innych ludzi,ktorzy maja oczy i widza:crazyeye:Pzdr.[/quote]


Dan Danilo "się nie unosi nerwowo"...tylko reaguje na obrażanie...nie wolno zarzucać nikomu tego,ze chce coś pozyskać poprzez kilka miłych, z reszta prawdziwych slow...a ktoś kto,z tego co pisze ma małe pojęcie o wystawianiu, sędziowaniu a za pewne najmniejsze o rasach, i poziomie ocen dyktowanych przez niektórych sędziów, obraża mnie, czyli kogoś, kto chciał przekazać swoje wrażenia o sędzinie, która na to zasługuje, przynajmniej w moich oczach, a tego typu sugestie ze jest "układowa" są nie na miejscu i pozbawione jakichkolwiek dowodów...domniemywanie, ze się widziało...co sie widzialo? ze co? wiecie co...głupie gadanie....ot co

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dan Danilo']Dan Danilo "się nie unosi nerwowo"...tylko reaguje na obrażanie...nie wolno zarzucać nikomu tego,ze chce coś pozyskać poprzez kilka miłych, z reszta prawdziwych slow...a ktoś kto,z tego co pisze ma małe pojęcie o wystawianiu, sędziowaniu a za pewne najmniejsze o rasach, i poziomie ocen dyktowanych przez niektórych sędziów, obraża mnie, czyli kogoś, kto chciał przekazać swoje wrażenia o sędzinie, która na to zasługuje, przynajmniej w moich oczach, a tego typu sugestie ze jest "układowa" są nie na miejscu i pozbawione jakichkolwiek dowodów...domniemywanie, ze się widziało...co sie widzialo? ze co? wiecie co...głupie gadanie....ot co[/quote]
Czy trzeba jakas specjalna szkole przejsc zeby miec pojecie o wystawianiu-to nie o to chodzi a wyobraz sobie ze kolo ringu zawsze jest sporo ludzi ktorzy wlasnie widza co dzieje sie na ringu i skoro znaja juz zwyciezcow zanim sedziowanie sie zakonczy - to chyba o czyms swiadczy i jak to nazwac pytam :diabloti: Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dan Danilo']Dan Danilo "się nie unosi nerwowo"...tylko reaguje na obrażanie...nie wolno zarzucać nikomu tego,ze chce coś pozyskać poprzez kilka miłych, z reszta prawdziwych slow...a ktoś kto,z tego co pisze ma małe pojęcie o wystawianiu, sędziowaniu a za pewne najmniejsze o rasach, i poziomie ocen dyktowanych przez niektórych sędziów, obraża mnie, czyli kogoś, kto chciał przekazać swoje wrażenia o sędzinie, która na to zasługuje, przynajmniej w moich oczach, a tego typu sugestie ze jest "układowa" są nie na miejscu i pozbawione jakichkolwiek dowodów...domniemywanie, ze się widziało...co sie widzialo? ze co? wiecie co...głupie gadanie....ot co[/quote]

Mysle, ze to Ty obrazasz ludzi (!!!) z dlugoletnim doswiadczeniem i dobrym wzrokiem. Tych, ktorzy sa poza ukladami, wiec nie boja sie otwarcie wyrazic, tego co wiedzieli. Na wazelinie mozna daleko zajechac. Tylko tak sobie pisze. Nie zeby o Tobie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']Mysle, ze to Ty obrazasz ludzi (!!!) z dlugoletnim doswiadczeniem i dobrym wzrokiem. Tych, ktorzy sa poza ukladami, wiec nie boja sie otwarcie wyrazic, tego co wiedzieli. Na wazelinie mozna daleko zajechac. Tylko tak sobie pisze. Nie zeby o Tobie.[/quote]


i nie będę już z Tobą dyskutować poniewaz ta wątpliwa dyskusja jest bezcelowa, nigdy się nie zrozumiemy a ja nie przyłożę ręki do obrażania sędziego, który w moim odczuciu jest w porządku...i na tym polu nie możemy już wyrażać Swoich opinii...wiem o układach i wielokrotnie byłam (mój pies był ;)) ich ofiarą, i uwierz mi "wiem z czym to się je" i wiem,ze nikomu kto nie hoduje, czy nie wystawia nigdy się nie przetłumaczy pewnych kwestii...a sugerowanie się opiniami ludzi przy ringu...cóż Twoja wola...to Ty decydujesz kto w Twoim odczuciu jest większym znawca tematu i jakości wygrywających psów ...

i nikogo nie obrazam, to Ty zaczelas od obrazania mnie...wiec zastanow sie jak cos napiszesz z dwa razy...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

miałam z Panią [COLOR=GREEN][COLOR=Black]Viva Maria Solecky Szpunar styszność w Warszawskim zk.
Na ringu jeszcze nie-bo mój szczenior zacznie wystawy dopiero od kwietnia.
Natomiast to co mogę o niej powiedzieć -Bardzo sympatyczna ,rzeczowa,konkretna kobieta.Nie boi się wypowiadać słów krytyki,ale robi to z niezwykle wysoką kulturą.
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

nas też sędziowała w Kielcach :)
bardzo podobało mi się jej podejście do psów - pomacała, pogłaskała, zerknęła na zgryz, przy wręczaniu karty ocen zwracała wystawcy uwagę nad czym warto popracować i mówiła, dlaczego tak a nie inaczej oceniła psa. poza tym miła i konkretna osoba :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pieseczkowo']A wie moze ktos jak u Pani Vivy wyglada ocena terierów?Na co zwraca uwagę i czy jest dentystka?;)[/quote]

zawsze możesz iść na lubelską do ZK w środę 17.30-18.30 ,spotkać się z sędziną -napewno wszystko Ci powie.


a co do oceniania czystości-przecież nic w tym dziwnego,przynoszenie brudnych butów do szewca też jest nietaktem, to samo tyczy się psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ocenia husky na szpileczkach...
Kamienna twarz...
Lubi psy bardzo masywne i krótkonożne... W końcu nie ma to jak rasa zaprzęgowa, nie? Musi mieć gruby brzuszek i ledwo odstawać od ziemi :lol:
Kultura - fakt, że bez zarzutu. Ale szpilki mnie rozbroiły :oops:

Link to comment
Share on other sites

A jak wygląda sędziowanie Goldenów u p. Szpunar? Jestem początkującym wystawcą, ale już trochę się naoglądałam jak to jest na wystawach. Potrzebuje pojechać do sędziego, który będzie się znał na rzeczy, obiektywnie będzie oceniać. Ostatnio coś mam pecha i nie mogę trafić na takiego sędziego. Na jednej z wystaw padłyśmy ofiara najprawdopodobniej układu. Moja suka dostała opis,żeby zostać uwaloną, całkowicie nie zgadzajacego się z rzeczywictością. Na kolejnej wystawie też sędziowanie było pod jedną hodowlę, ale nie dotyczylo to goldków tylko innej rasy i zraziłam się do polskich sędziów. Dlatego teraz starannie wybieram wystawy i mam nadzieję, że warto jechać do p. Szpunar. Oczywiście niczego nie sugeruję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniada']A jak wygląda sędziowanie Goldenów u p. Szpunar? Jestem początkującym wystawcą, ale już trochę się naoglądałam jak to jest na wystawach. Potrzebuje pojechać do sędziego, który będzie się znał na rzeczy, obiektywnie będzie oceniać. Ostatnio coś mam pecha i nie mogę trafić na takiego sędziego. Na jednej z wystaw padłyśmy ofiara najprawdopodobniej układu. Moja suka dostała opis,żeby zostać uwaloną, całkowicie nie zgadzajacego się z rzeczywictością. Na kolejnej wystawie też sędziowanie było pod jedną hodowlę, ale nie dotyczylo to goldków tylko innej rasy i zraziłam się do polskich sędziów. Dlatego teraz starannie wybieram wystawy i mam nadzieję, że warto jechać do p. Szpunar. Oczywiście niczego nie sugeruję.[/quote]
Jeszcze nie miałam styczności z tą panią, więc może nie będę obiektywna, ale znajomi od leonków mówili, że na jednej z wystaw dała wygrać swojej koleżance z paskudną suką, a na kolejnych lokatach były dopiero suki, które naprawde na lokaty zasłuzyły, szkoda że każda o jedno 'oczko' w dół..

Link to comment
Share on other sites

No to McDzik, musisz mieć styczność z tą sędziną, bo często w żalu i goryczy przegrani opowiadają różne historie..:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Sędzina zwraca uwagę na prezentacje, jest bardzo dokładna stara się uzasadnić swoją decycję :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...