Jump to content
Dogomania

Viva Maria Soleckyj Szpunar


bertula

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bertula']Będzie to nasz debiut i chciałabym się dowiedziec czegoś o sędzi
[B][FONT=Verdana][SIZE=3]Viva Maria Soleckyj Szpunar [/SIZE][/FONT][/B]
[/quote]
Miła a zarazem poważna o kamiennej twarzy sędzina, szczególną uwagę zwraca na przygotowanie psa oraz na sposób zaprezentowania go, czyli bierze również pod uwagę umiejętności wystawiającego-prezentera.;) Ogólnie wporzątku sędzina, mnie bynajmniej zawsze sędziowała sprawiedliwie :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

A mnie się bardzo spodobało zachowanie tej Pani na MWP w Łodzi bodajże. Koło ringu, na środku przejścia stali jacyś ludzie z agresywnymi azjatami rzucającymi się na wszystko dokoła. Zauważyłam, że spokój tej Pani sędziującej na sąsiadującym ringu zaczyna być zachwiany.... Raz zwróciła właścicielom tychże psów uwagę, drugi, trzeci.... Ale bez reakcji. W końcu wydarła się na nich grożąc, że jeśli nie uspokoją swoich psów i nad nimi nie zapanują lub nie opuszczą terenu wystawy to przerwie sędziowanie i zgłosi to skandaliczne zachowanie organizatorom.
BRAWO !!!! Oby więcej takich reakcji ze strony nie tylko sędziów. Coraz częściej obawiam się swobodnie poruszać po terenie wystawy bez oczu naokoło głowy.

Link to comment
Share on other sites

[B]Juta,[/B] Po tym co napisałaś to coraz bardziej zaczyna mi się podobać ta sędzina, dobrze że jeszcze ktoś nie boi się zareagować. Podobnie na cacibie w opolu, bałam się przechodzić koło hali bo biegały tam amstaffy i bullteriery bez kagańców:cool1:.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='REDA&MELA'] Podobnie na cacibie w opolu, bałam się przechodzić koło hali bo biegały tam amstaffy i bullteriery bez kagańców:cool1:.[/quote]


No i... ? Moją sukę rasy staffordshire bull terrier ugryzł na wystawie jagdterrier a mimo to nie wymagam żeby każdy pies tej rasy chodził po wystawie w kagańcu. Jeśli Twój pies nie chodzi w kagańcu to nie wymagaj tego od innych.

Przepraszam od razu za ten off topic.

Co do p. Vivy to dwukrotenie sędziowała moją sukę i bardzo jestem z jej pracy zadowolony. Faktycznie przykłada wagę do sposobu i staranności prezentacji. Oceniam jej pracę bardzo pozytywnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wfh85']No i... ? Moją sukę rasy staffordshire bull terrier ugryzł na wystawie jagdterrier a mimo to nie wymagam żeby każdy pies tej rasy chodził po wystawie w kagańcu. Jeśli Twój pies nie chodzi w kagańcu to nie wymagaj tego od innych.

Przepraszam od razu za ten off topic.

Co do p. Vivy to dwukrotenie sędziowała moją sukę i bardzo jestem z jej pracy zadowolony. Faktycznie przykłada wagę do sposobu i staranności prezentacji. Oceniam jej pracę bardzo pozytywnie.[/quote]

No i to z tego że mam prawo się bać, bo często się słyszy że terriery w typie bull napadają na ludzi/psy niż golden czy setka innych ras. Pozatym ja niepowiedziałałam że psy mają chodzić w kagańcu tylko na smyczy i mają być pilnowane przez właścicieli, a nie puszczane luzem a właściciel pije piwo w barze i zapomina o psie:shake:. Oczywiście wszystkie psy mają chodzić na smyczy, i mój chodzi i ja tego też wymagam. Niestety ale wy sami, wy jako właściciele takich psów zapracowaliście sobie na taką opinię o tych rasach.

Link to comment
Share on other sites

Ja u tej sędziny byłam tylko 2 razy na JH (miałam być jeszcze 2 ale pozmieniali sędziów a specjalnie do NDM jechałam:angryy:) i moge tylko powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych sędzin. Zawsze miła ale jak coś jej nie pasuje to powie. Np. ostatnio w szczecinie nie podobało jej się, że dziewczyna się spóźnia na JH (ocena w ringu dawno się skończyła);). Szkoda, że nie ocenia I gr:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jeżeli mogę coś doradzić, jako osoba, która ma z tą sędziną do czynienia na co dzień bardziej prywatnie. Generalnie lubi piękny ruch i bardzo zwraca uwagę na ogólny wyraz psa - jest skłonna wybaczyć drobne błędy na rzecz świetnego ogólnego wrażenia. Jeśli chcecie się jej naprawdę przypodobać, to pięknie psa zaprezentujcie - lubi, aby pies na wybiegu tworzył z handlerem całość, aby handler był odpowiednio ubrany, pies przyszykowany.

Generalnie nie należy się bać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...