Jump to content
Dogomania

Viva Maria Soleckyj Szpunar


bertula

Recommended Posts

[quote name='alice101']i jeszcze na pewno nie lubi psow brudnych ! o dziwo sie trafiaja, zwraca uwage na przygotowanie psa ale tez nie szasta doskonalymi:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]

hehe dobrze wiedziec w styczniu w glogowie bedzie nas oceniac, a ostatnio na wystawe moja sucz prosto z podworka pojechala, zimowa pora:p a kapana latem byla:)

Piszecie, ze zwraca na prezentacje uwage, ciekawa jestem, jak nas oceni bo ja doswiadczenie marne ( 1 wystawa) i Moje feride prezentowaam ,,swobodnie'' i swobodnie tez stala

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Startowałam u pani Vivy w sierniu w Młodym Prezenterze ;) Jeśli chodzi o włosy (o których wiele osób mnie przestrzegało) to nie mają wpływu. Na lokatach stały dziewczyny w kitkach roztrzepanych i powiewających, gdzie ja dla dobra występu podpięłam grzywkę i spięłam koka (czego nie znoszę) :D Nie oceniała figur, tylko bieganie wspólne wokół ringu, jednak przed prezentacją brała każdego pokolei na rozmowę o psie, MP i ogólnie o prezentacji. W finałach pytała się o anatomię psa. Jak ktoś czegoś nie wiedział bardzo się denerwowała, ale rozumiem ją całkowicie. Ogólnie bardzo mile wspominam sędzinę. Na samym początku poprawiła mnie w wystawianiu niufka i pokazała jak przestawiać łapy bez męki, z jaką to robiłam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

mi sedziowanie bardzo sie podoalo, faje podejscie do psa, Pani Viva probowala moja sucz niejadke smakolykiem skusic, fryta oczywiscie pogardzila:D hehe ona na smaczni nie idzie, ale pani poglaskala psa, pomacala i ogolnie mam mile odczucia

co do opisu heheh to mamy w opisie czysciutka hahah ale po za tym uroczego charakteru i ma rozumne oczy, bardzo mi sie to spodobalo,

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='AnkaW']Dluugo czekałam i chyba wreszcie się doczekałam. Mój grzywek bedzie oceniany w niedzielę w Jarosławiu. Nie cierpię miejsca wystawy i dawno tam nie byłam ale właśnie ze względu na tą Panią zgłosiłam. Już nie moge się doczekać wrażeń :)[/QUOTE]

To się spotkamy prawdopowodnie :)
Jakby co z chęcią pomogę na/przed ringiem ;) Kontakt pw, lub [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ja wtrące swoje trzy grosze. Do kultury i traktowania psów przez tą sędzinę nic nie mam. Nic nie można jej zarzucić. Jednak gdy w grę wchodzi układ koleżeński jest nieobiektywna zupełnie. Wprost skandaliczne było ocenianie przez nią psów na jednej z wystaw. Laik widział, że coś jest nie tak. Ukłądy, układziki i koleżeństwo to wg mnie dewiza tej Pani. Nigdy do niej nie pojadę, nie będę ryzykować nieobiektywnej oceny. To z naszych pieniędzy jest wynagradzana, więc oczekuje się innego podejścia do sprawy.

Link to comment
Share on other sites

to i ja coś napiszę.
Jest to jeden z lepszych obecnie sędziów na 9 grupę. Widać, że ma oko i jest stanowcza w tym co robi. Wczorajsze przeprowadzenie konkurencji Junior handling w Gorzowie- rewelacja. Wszyscy staliśmy pod ringiem i słuchaliśmy jak tłumaczy i sama pokazuje jak najlepiej pokazać psa, jak trzymać ringówkę i wiele cennych porad, które są obce dla większości wystawców. Była to przyjemna dla oka i ucha lekcja. polecam!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja też złego słowa o Tej Pani nie powiem! Sympatyczna, nie dała się wyprowadzić z równowagi niezadowolonemu wystawcy i profesjonalnie bez nerwów po sędziowała resztę psów które jej po tym incydencie zostały a było to na zimowej wystawie w Nowym Dworze Maz. Super chętnie u niej jeszcze wystawie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

I ja coś muszę dodać, byłam ocenianą przez tę sędzinę w sobotę w Bydgoszczy, jestem bardzo zadowolona. Niesamowicie miła osoba, wymienia wady psa ale gratuluje też zalet, poprawia handling ale tak żeby wystawiający czegoś się nauczył. Atmosfera jest miła, wszystko ze spokojem i bez stresu. sędzina nie jest nachalna, pytała czy może sama w zęby zajrzeć, czy może dotknąć psa, co w ocenie dogów niemieckich rzadko sie zdarza. Do tego piękne długie opisy, nie na odczepnego. Każdą ocenę miło od tej pani odebrać. Na pewno dużą uwagę przywiązuje do handlingu, poprawia błędy, dostałam tez ochrzan za double handling :) Mocno zwraca uwagę na ruch, ogólna kondycję i wyraz psa, chyba lubi kiedy psy też dobrze czują się na ringu i mają szołmeński charakter :) Bardzo polecam, zupełne przeciwieństwo np. pani Supronowicz, u której też na tej wystawie mięliśmy wątpliwa przyjemność się pokazać.

Link to comment
Share on other sites

Nas oceniala w Kielcach,bardzo fajny opis,mila atmosfera.Lubi jak pies jest mocny,dobrze kontowany,dobrze sie rusza.Bardzo wazna rzecz u tej Pani to temperamet psa i jego zachowanie na ringu.Lubi faktycznie psy ktore ring kochaja i ladnie sie prezentuja:p
Bardzo sympatyczna,usmiechnieta,duzo tlumaczy ocene i dlaczego tak a nie inaczej.
Ale wybory ma swoje,jest troche nie przewidywalna;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

W zeszłym roku w Gorzowie dowiedziałam się, że cavaliera trzeba wystawiać jak setera, trzymając go pod kość żuchwową, a nie z łbem patrzącym w górę. :lol: Całkiem śmieszna opinia. Więc uważajcie wystawiajacy cavaliery, 99% z was robi to źle!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...