Jump to content
Dogomania

Maciej Kozber


Paulina87

Recommended Posts

[COLOR=black][B]Maciej Kozber [/B]Proszę o wszelkie informacje dotyczące tego pana. Dobrze by było gdyby ktoś napisał jak ocenia husky. I na co zwraca szczególną uwagę i czy jak będe na wystawie ładnie wyglądać i się uśmiechać to zwiększe nasze szanse :cool3: :cool3: :lol: :lol: W końcu to facet :roll: Chociaż lepiej napiszcie co ja mam zrobić z moim potworem, żeby się panu podobała. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Paulinka18'][COLOR=black][B]Maciej Kozber [/B]Proszę o wszelkie informacje dotyczące tego pana. Dobrze by było gdyby ktoś napisał jak ocenia husky. I na co zwraca szczególną uwagę i czy jak będe na wystawie ładnie wyglądać i się uśmiechać to zwiększe nasze szanse :cool3: :cool3: :lol: :lol: W końcu to facet :roll: Chociaż lepiej napiszcie co ja mam zrobić z moim potworem, żeby się panu podobała. [/COLOR][/quote] Wiem chyba o jaką wystawe ci chodzi, p.Maciej Kozber sędziuje w Kaliszu siberian husky. To bardzo dobry i ceniony nie tylkow Polsce sędzia, bardzo zwracający uwagę na ruch, oraz budowe psa, zwraca też dużą uwage czy uszka nie są zbyt szeroko rozstawione.
Dodam że jest to moja (i nie tylko moja) subiektywna ocena i nikt się nie musi zgadac...
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinka18'][COLOR=black][B]Maciej Kozber [/B]Proszę o wszelkie informacje dotyczące tego pana. Dobrze by było gdyby ktoś napisał jak ocenia husky. I na co zwraca szczególną uwagę i czy jak będe na wystawie ładnie wyglądać i się uśmiechać to zwiększe nasze szanse :cool3: :cool3: :lol: :lol: W końcu to facet :roll: Chociaż lepiej napiszcie co ja mam zrobić z moim potworem, żeby się panu podobała. [/COLOR][/quote]

moge dodać ,że sprawdza ząbki aż po same migdałki ;) , wzrost lubi mierzyć ,z natury bardzo spokojna moja chowka akurat tego pana nie znosi i mu ząbki pokazuje, wiec go zawsze omijam .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah']Wiem chyba o jaką wystawe ci chodzi, p.Maciej Kozber sędziuje w Kaliszu siberian husky. To bardzo dobry i ceniony nie tylkow Polsce sędzia, bardzo zwracający uwagę na ruch, oraz budowe psa, zwraca też dużą uwage czy uszka nie są zbyt szeroko rozstawione.
Dodam że jest to moja (i nie tylko moja) subiektywna ocena i nikt się nie musi zgadac...
Pozdrawiam[/quote]

Tak chodzi mi o Kalisz. A czy przykówa szczególna uwagę do sierści? Tzn boję sie, że Jura do tego czasu mi wylinieje i pojedzie łysa. Akurat w zeszłym roku tak było :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinka18']Tak chodzi mi o Kalisz. A czy przykówa szczególna uwagę do sierści? Tzn boję sie, że Jura do tego czasu mi wylinieje i pojedzie łysa. Akurat w zeszłym roku tak było :shake:[/quote]
Wiesz, jak już pisałam p.Kozber to dobry sędzia, który rozumie że u rasy siberian husky występuje linienie ! Więc jedynie mogłabyś przegrac, jeśli Twoja konkurentka byłaby w najlepszej kondycji włosowej.
Zgadzam się z bonią! oj tak p.Kozber lubi mierzyc psiaki, czy oby jakis ponad/poniżej nie przeszedl:cool3: To bardzo dokładny sędzia.

Link to comment
Share on other sites

No to czeka mnie dużo ciezkiej pracy przed wystawą, szczególnie jeżeli chodzi o pokazywanie ząbków bo z tym u Jury rónie raz jej sie chce a raz nie. No i musze się modlić o to aby mi się przed wystawą nie rozebrała a jak sie rozbierze to co kropelka skleji skleji... :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Maciej Kozber sędziował kiedyś moją goldenice. Bardzo miło wspominam tą wystawe, chociaż nie wygrałyśmy. Wyjątkowo sympatyczny sędzia. U nas ząbków tak wnikliwie nie sprawdzał, za to zwracał uwage na ruch i na ogólną budowe psa. Moim zdaniem w goldenach sędziował całkiem sensownie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='panienkabubu']A czy jest dokładny, jeżeli chodzi o oczy, zęby?[/quote]
Raczej nie :) W oczy to w ogóle nie wiem czy zagląda.
Mogę powiedzieć, że woli typowo umaszczone psy, trochę niekonsekwentny w ocenie, nie zauważa największych zalet psa (nie wiem czy specjalnie), uznał zaletę za wadę.
Zwraca uwagę na ruch, głowę, klatkę piersiową.
Ale to w Beagle'ach, a tu zawsze wszystko jest na opak. Nie wiem jak w innych rasach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka']Raczej nie :) W oczy to w ogóle nie wiem czy zagląda.
Mogę powiedzieć, że woli typowo umaszczone psy, trochę niekonsekwentny w ocenie, nie zauważa największych zalet psa (nie wiem czy specjalnie), uznał zaletę za wadę.
Zwraca uwagę na ruch, głowę, klatkę piersiową.
Ale to w Beagle'ach, a tu zawsze wszystko jest na opak. Nie wiem jak w innych rasach.[/quote]
Mimo to i tak bardzo mi pomogłaś :loveu:
Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='aga616']a Maciej Kozber?;)[/quote]
Oceniał m.in. lhasaki [COLOR=black]16 lutego w Toruniu. Osobiście nie chciałabym mieć z tym sędzią do czynienia na ringu, stałam blisko niego i obserwowałam jego ocenę. Strasznie 'łapczywie' łapał i oceniał psy na stoliku (przez to jeden lhasaczek go ugryzł, nie dziwię się :shake:). Nie był też zbyt miły (coś za coś, spotkała go kara boska - złamał sobie rękę po ocenie lhasaków :cool1:) :roll:[/COLOR]

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Chimeryczny jak jasna cholera. Potrafi być miły i słodki i piać z zachwytu na widok psa. Ale znam też przypadki, że tak dogadał wystawcom, że wychodzili z ringu z łzami w oczach (osobiście widziałam to kiedyś na ringu Pudli ale i w Husky byly takie przypadki).

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...