Jump to content
Dogomania

Maciej Kozber


Paulina87

Recommended Posts

[quote name='*kleo*']Yanni, ja tak samo jak Ty. Na przyznanie przydomka dopiero czekam i mam jedną suczkę z małej hodowli o słabo znanym przydomku, więc na pewno Gracja nie dostała tej doskonałej za pochodzenie :p[/quote]
To wspaniale ! Ja Ci gratuluję tym bardziej i wiem jaki to sukces. Moja sunia jest zawsze z doskonalą oceną i to mnie bardzo cieszy .A lokaty? raz na wozie raz pod ...hjeheheheehehe

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękuję :) rozwijając swoją myśl dalej, cieszę się tym bardziej, że Gracja stanęła na równi z oceną z sukami hodowców z dużo większym doświadczeniem, oraz to, że p. Kozber zauważył, że błędy nie wynikają z budowy psa, tylko z mojego braku wprawy. Niektórzy sędziowie nie zwracali na to uwagi i wychodziłyśmy z bdb, bo nie chciało im się dokładniej spojrzeć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*kleo*']Dziękuję :) rozwijając swoją myśl dalej, cieszę się tym bardziej, że Gracja stanęła na równi z oceną z sukami hodowców z dużo większym doświadczeniem, oraz to, że p. Kozber zauważył, że błędy nie wynikają z budowy psa, tylko z mojego braku wprawy. Niektórzy sędziowie nie zwracali na to uwagi i wychodziłyśmy z bdb, bo nie chciało im się dokładniej spojrzeć.[/quote]
Dlatego też ja się nie przejmuję "tymi wielkimi hodowcami".I Tobie też to radzę.Znam swoją wartość- a wystawy? dzisaj jeżdżę jutro przestanę. Żyłem bez tego do tej pory to i dalej przeżyję.Nie mam wobec nich kompleksow żadnych Tak więc reasumując baw się dobrze jak ja się bawię i nie przejmuja sie porażkami.Nikt się nie urodziłą alfą i omegą. Dodam tylko że jest wielu wspaniałych hodowców z którymi warto porozmawiać,którzy nie traktują Cię jako zło konieczne. No ale niestety tych "mądrych" wszechwiedzących też nie brakuje . Pozdrawiam i życze wielu sukcesow u tego sędziego z tematu tutejszego rownież chociaż go w ogole nie znam.....heheheeh

Link to comment
Share on other sites

Na mnie zrobił dość pozytywne wrażenie. Buldożki oceniał dokładnie i dość długo. Był przeciwny szarpaniu na ringówce, gdy pies zaczynał podskakiwać to mówił, by troszkę zwolnić, uspokoić.
Trochę pożartował, gdy zaszło nieporozumienie (psy z bdb dostały teczki i zeszły z ringu) to przepraszał i mówił, że to jego wina.
My zajęliśmy drugie miejsce, a Hanibal nie jest z wielkiej i znanej hodowli więc... :)


Wydaje mi się, że preferuje psy większe, mocnej budowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiol']Trochę pożartował, gdy zaszło nieporozumienie (psy z bdb dostały teczki i zeszły z ringu) to przepraszał i mówił, że to jego wina. [/quote]
To jest to co ja lubię. Nie znam tego Pana ale to prawdopodobnie będzie ta "wysoka pólka".

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Akurat jetseśmy po pierwszej w życiu wystawie w Sopocie, która przyniosła mojemu psu i mnie wiele stresu. Muszę powiedzieć, że Pan Maciej Kozber okazał się być bardzo wyrozumiały i obiektywny w ocenie. Udzielił mi przy okazji jednej rady, z której na pewno skorzystam na następnej wystawie. Bardzo wysoko oceniam sędziowanie i profesjonalizm Pana Kozbera.Skończyliśmy wystawę z oceną bdb i uważam to za sukces zwłaszcza, że moja suczka to "podwórkowiec"...
[B]Przy tej okazji chciałem jeszcze raz serdecznie podziękować Pani, która zrobiła kokardkę mojej suczce!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

Odświeżę, bo Pan Kozber oceniał nas w Bytomiu.
Jedno, co wiem na pewno- dostaliśmy super opis, dokładny, sędzia nie spieszył się; warto było czekać te trzy godziny ;-) . Po raz pierwszy mój pies dostał opis, z którym się w 100% zgadzam! Sędzia dostrzegł zarówno zalety, jak i wady zwierzaka. Tłumaczył swoje wybory i nie kierował się wyłącznie umiejętnościami handlera (choć lubi gdy pies ładnie stoi przy ocenie ;-) ). Zwracał uwagę na ruch, a kilka piesków wyleciało za brak chęci pokazania zębisk (pomimo kilku prób). Uwaga- lubi porządnie ząbki oglądać.

Ogólnie- polecam, rhodesiany sędziował bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marchewkowy']hmmm poczytałam poczytałam i sama nie wiem czy zgłaszać czy nie ;)
Ma ktoś jeszcze jakieś info? Szczególnie zależy mi na tym jak ocenia 1 grupę.[/QUOTE]
W zeszłym roku najpierw zgłosiłam psa a potem czytałam opinie. I muszę powiedzieć że się miło rozczarowałam. Bardzo sympatyczny, konkretny, utrzymywał kontakt z psem i przewodnikiem. Miło wspominam jego sędziowanie. Była to I gr., ON.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...

To, co mogę powiedzieć - na cockerach angielskich się nie zna. Byłam raz - i mimo,że dwa moje psy skończyły championaty (mł i dorosły) - to więcej nie pojadę. Naszemu psu wmawiał,że ma gen czekoladowy (którego nie ma co najmniej 10 pokoleń wstecz)..bo ma jaśniejszy nos...co u złotych i biało-złotych cockerów jest normalne ... W porównaniach na pewno nie kieruje się ani ruchem psa,ani kondycją,ani handlingiem. Ale za to zagląda w kartę oceny..i czyta..."aaa...interchampionka...no to wiem,czym się kierować"... Cóż,z całą sympatią do właścicielki tejże suczki, psica kompletnie nie była w kondycji wystawowej - ani eksterierowo,ani w ruchu,ani groomiongowo...ale BOBa dostała....
Co do wrażeń "ogólnych"...miły w kontaktach wysatwca +pies ,stara się wprowadzać sympatyczną atmosferę na ringu - choć wg.moich obserwacji gr.VIII chyba Mu nie leży....i wybory w różnych rasach tej grupy czasem zaskakujące.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Widzę, że pan sędzia ma bardzo różne opinie. Byłam u niego z borderem i w przyszłosci będę unikać tego pana. Najbardziej mnie wkurzyło to, że opis psa jest zupełnie nieczytelny, nie udało mi się odczytać 1/3 opisu... Był niemiły. Nie podobało mi się też, jaki typ psa preferował, ale w tym wybitną specjalistką nie jestem. Rzucił okiem na zęby, ale nie grzebał psu w pysku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...