Jump to content
Dogomania

Bożena Banasiewicz PL


Wiza

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Bardzo sympatyczna, miła, z doskonałym podejściem do psów. Wielka profesjonalistka i znawczyni VIII gr. Największą uwagę zwraca na poprawną budowę anatomiczną i ruch.
Polecam tą sędzinę!
A tak a propos wybieram się też do Raciborza z nadzieją, że spanielki też trafią do tej sędziny :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='BabyCakes']Moze spanieli, ktore hoduje, bo z goldenami juz gorzej :roll:[/quote]
Ja już wielokrotnie przez ostatnich kilkanaście ładnych lat miałam okazję oglądać sędziowanie tej sędziny i przy labkach i przy goldenach i na najwyższe miejsca rzeczywiście wybiera psy najbardziej zbliżone do wzorca.
Ja przygotowując się do egzaminu asystenckiego zgłębiam wzorce wraz z komentarzami wszystkich ras z grupy 8 i czasmi obserwując pracę sędziów na ringach łapię się za głowę kiedy patrzę na werdykty i opisy. A u tej sędziny nigdy nie miałam takich odczuć, wybiera rzeczywiście psy najbardziej zbliżone do [U]obowiązującego wzorca[/U]. A to bardzo bardzo duży plus.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ja przygotowując się do egzaminu asystenckiego zgłębiam wzorce wraz z komentarzami wszystkich ras z grupy 8 i czasmi obserwując pracę sędziów na ringach łapię się za głowę kiedy patrzę na werdykty i opisy.[/QUOTE]

Jesli obserwujesz glownie w Polsce i polskich sedziow, to wcale sie nie dziwie :diabloti:

[QUOTE]A u tej sędziny nigdy nie miałam takich odczuć, wybiera rzeczywiście psy najbardziej zbliżone do obowiązującego wzorca.[/QUOTE]

Ja mam zgola inne odczucia :cool1:
Zreszta, pewne praktyki tej pani, o ktorych tutaj nie bede pisac, skreslaja ja w moich oczach jako sedziego.

Tak na marginesie... wybor psow najbardziej zblizonych do wzorca jest chyba jednym z podstawowych zadan sedziego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Jesli obserwujesz glownie w Polsce i polskich sedziow, to wcale sie nie dziwie :diabloti:

Tak na marginesie... wybor psow najbardziej zblizonych do wzorca jest chyba jednym z podstawowych zadan sedziego.[/quote]

Tak mówię o polskich sędziach. Tak powinno być, że sędzia powinien wybierac psa jak najbardziej zblizonego do wzorca, jednakze polscy sedziowie czesto nie znaja wzorcow, juz nie mowiac o rasach malo znanych, ktore sedziuja tak ze rece opadaja, wydajac absurdalne werdykty, wyliczajac psu wady jako jego zalety i na odwrot (bo przeciez terier to terier, albo spaniel to spaniel i kazdy powinien byc taki sam..., juz nie mowiac ze zdarzylo mi sie, ze sedzia zdyskwalifikowal chesapeake bay retrievera z cegowym zgryzem za niepoprawny zgryz, ehhh..., rece opadaja - wystarczy przeczytac wzorzec przed wystawa, albo miec na stoliku sedziowskim i w razie niepewnosci zajrzec do niego podczas oceny. Niestety wielu sedziow chyba mysli, ze to uwlacza ich godnosci sedziowskiej... A wielu uznanych na swiecie sedziow wlasnie tak robi, podczas sedziowania rzadkich lub unikalnych ras, zeby nie popelnic gafy...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...