Jump to content
Dogomania

wystawy- jak to wszystko wyglada?


daro 25

Recommended Posts

Zakupilem szczeniaka i chialbym go pokazac na wystawach:razz:
Tylko nie wiem szczerze mowiac co i jak.
Wiem, ze jest termin zgloszenia, xero rodowodu i wplaty trzeba wyslac.
Pozniej wysylaja potwierdzenie.
A jak to wyglada na ringu? Co i jak po kolei?
Jak to wyglda u psa? Od kiedy zaczac wystawiac? Kiedy i gdzie bedzie jakas wystawa w klasie baby? Czy warto na taka ystawe.
Prosze o wyrozumoialosc bo jestem zielony:lol:
Jesli ma ktos jakies zdjecia pozycji wystawowej to prosze o wstawienie:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daro 25']Zakupilem szczeniaka i chialbym go pokazac na wystawach:razz:
Tylko nie wiem szczerze mowiac co i jak.
Wiem, ze jest termin zgloszenia, xero rodowodu i wplaty trzeba wyslac.
Pozniej wysylaja potwierdzenie.
A jak to wyglada na ringu? Co i jak po kolei?
Jak to wyglda u psa? Od kiedy zaczac wystawiac? Kiedy i gdzie bedzie jakas wystawa w klasie baby? Czy warto na taka ystawe.
Prosze o wyrozumoialosc bo jestem zielony:lol:
Jesli ma ktos jakies zdjecia pozycji wystawowej to prosze o wstawienie:p[/quote]

Hej,
Na poczatku zawsze jest duzo pytan i watpliwosci ale najwazniejsze sa chęci.
Pochwal sie co za cudo kupiles (pytam o rase) bo od tego wiele zalezy jesli chodzi o postawe na wystawie:)
Jesli chodzi o to kiedy zaczac wystawiac to bardzo indywidualna sprawa ale ja uwazam iz czym wczesniej tym, lepiej. Piesek nabywa oglady i przyzwyczaja sie co by nie mowic do sytuacji ekstermalnej jaka jest wystawa:)
Czesto zdarza sie iz pieski nieobyte z atmosfera i tumultem panujacym na wystawie gdy pojawiaja sie na takowej w kl mlodziezy wykazuja lekliwosc lub agresje wywolanma strachem. Takie zachowanie moze doprowadzic do obnnizenia oceny a nawet wyproszenia z ringu a to nigdy nie jest mile i napewno dziala na poczatkujacego wystawce deprymujaco.

Link to comment
Share on other sites

daro 25
Najpierw musisz się zapisac do Związku Kynologicznego, oplacic składke i wyrobic psu rodowód na podstawie metryki.
W Polsce klasa baby jest tylko na wystawach klubowych. Nie napisałeś jakiej rasy masz psa wiec sprawdz sobie tutaj [URL]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=wys_lis2008[/URL] kiedy jest wystawa klubowa Twojej rasy.
Gdy juz wybierzesz wystawę- wysyłasz zgłoszenie i opłacasz wystawę.

Jesli chodzi o samą wystawę. Sedziowanie zaczyna się zazwyczaj o godz. 10. Najlepiej przyjechac troche wczesniej (trzeba wziac ze sobą potwierdzenie/jesli dotarlo/, dowod wplaty, ksiazeczke zdrowia z aktualnym szczepieniem przeciwko wsciekliznie, ringówke i kosmetyki/przybory których wymaga Twoja rasa). Pozniej pozostaje Ci czekac przy Twoim ringu na ocenę. Czasami na jendym ringu oceniane jest kilka ras po kolei. W kazdej rasie najpierw idą psy w kolejnosci kl. baby, szczeniąt, młodziezy, posrednia, otwarta, championów, weteranów - nastepnie porownanie i wybor Najlepszego Dorosłego Psa w Rasie. Nasptepne sa suki w takiej samej kolejnosci i wybór Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie. A na koniec sposrod Najlepszego Juniora, NDPwR/NDSwR, i Weteranów które dostały 1 lokatę i oc. dosk wybierany jest Zw. Rasy.
Jesli uzyskasz tytuł: Najlepsze Szczenie, Najlepszy Junior, Zw. Rasy lub wygrasz klasę weteranów- mozesz wziac udział w konkurencjach finałowych BIS - pod koniec wystawy.

Tutaj masz wszystko dokladnie opisane:
[url]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_wystaw_psow_rasowych_ZKwP.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

Klasa baby jest od 3 do 6 miesiąca, klasa szczeniąt od 6 do 9.
sedzia wszystko mowi :) A przynajmniej powinien- zwlaszcza początkującemu wystawcy.
Musisz nauczyc pieska biegac po okręgu, "w gore i w dól" tzn od sedziego i do sedziego, ustawiac w pozycji wystawowej. Pies musi takze "bez gadania" pokazywac zeby i jesli jest samcem to takze jądra :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']daro ale klasa baby jest tylko na wystawie klubowej , na calej reszcie mozesz zaczac od klasy szczeniat[/quote]
Moje szzenie urodzilo sie 24 stycznia- w takim razie gdzie moge zadebiutowac? Jesli bym chcial zeby ktos inny wystawil mojego psa to jakie to koszty? Mie pewnie stres zje, a nie chce dodatkowo stresowac Draca:oops:. Ma ktos moze jakies zdjecia pozycji wystawowej staffika?

Link to comment
Share on other sites

a tu staffiki z NDM
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=100907&page=31[/url]
żesz pogadać z młodymi H. chętnie psiaka pewnie wystwią, albo z profesjonalistą ale nie wiem ile kosztuje,w Warszawiw w szkole baritiusa chyba mozna zapisac psa na naukę wystawiania i ew. Ci wystawią,pogadaj też z hodowcą na ten temat,napewno pomoże

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daro 25']tothia a kto to mlody H? Gdzie ich zalesc? Oni biora 50zl?[/quote]
Słuchaj Daro, wez sobie szkolenie z wystawiania psa i trenuj potem duzo ze swoim, na pewno odczujesz dużo wieksza satysfakcje jesli wystawisz go sam i nie ma czym sie tak bardzo stresować. Grunt to zdrowy rozsadek i potraktowanie tego na spokojnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Powinieneś po prostu udać się na kilka wystaw gdzie będą staffiki i poobserwować.Przecież chodzi o zabawę i pracę z psem a i większa przyjemność pewnie płynie z samodzielnego wystawiania :razz: Uważam,że jeśli pojedziesz na wystawę zobaczyć jak ludzie się przygotowują,zachowują,poruszają po ringu...to potem w domu z łatwością przyjdzie Ci trening pupila.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...