Jump to content
Dogomania

PSEUDO(?)Hodowla - zaniedbane szczeniaki!!!


Bolesna

Recommended Posts

Witam!
Chciałabym prosić o radę i pomoc. Otóż, kupiłam szczeniaka Owczarka Niemieckiego Długowłosego z "hodowli", która mieści się gdzieś koło Katowic w wiosce czy miasteczku "Węgry", a przedstawiciele mieszkają w Chorzowie.
Nie kupiłam psa dokładnie w którymś z tych miejsc, ponieważ nie mam auta. Przedstawiciel hodowli podjechał do Opola (zjechał z autostrady) i szybko, pod pretekstem, że się bardzo spieszył, tylko przekazał psa, podpisał umowę i wziął pieniądze i pojechał.
Jak się okazało po przyjeździe do domu, piesek był WYCHUDZONY doszczętnie (5,9kg - czuć było u niego wszystkie żebra i kości), utykał na prawą przednią łapę, strasznie zaniedbany i wychudzony (uszy miał tak brudne, że trzeba było 2 razy czyścić) oraz miał zapalenie przewodu pokarmowego.
Pies ma 2,5 miesiąca (nie wiem dokładnie, bo przy dacie urodzenia pisze albo 19 albo 29 stycznia tego roku - niewyraźne), a ważył 5,9kg! Strasznie malutki był, a jeśli chodzi o szczepienia, to był tylko raz odrobaczany (nawet przy odrobaczaniu nie było daty) oraz miał tylko jedno szczepienie podstawowe (późno).
Jak zadzwoniłam w środę czy czwartek do przedstawicielki, z którą miałam kontakt, ona powiedziała, że tego pieska akurat nie widziała, bo piesek został zabrany prosto z hodowli, a niektóre(!) z nich są troszkę(!!!) zaniedbane. A do tego powiedziała, że jego waga jak na wiek jest duża(!!).Jeśli to jest troszkę, to to naprawdę kłamstwo... Psy w schroniskach nie wyglądają tak źle. Powiedziała także, że niepotrzebnie chodzę z nim do weterynarza...
Hodowla nawet nie miała nazwy, a psiak tatuażu! Sądzę, że to jakaś PSEUDOHODOWLA - masówka! Tam nie mają tylko owczarki niemieckie długowłose, lecz krótkowłose, labradory, goldenki i jeszcze coś!

Proszę o pomoc, ponieważ naprawdę chcę to zgłosić, a wiem, że tutaj, na Dogomanii.pl ludzie naprawdę coś robią. Nie chcę, by taka hodowla niszczyła kochane i niczemu winne psiaki!

Psiak i tak kosztował 380zł, jednak prawie tyle poszło na weterynarza. Obecnie piesek już psychicznie i fizycznie dochodzi do zdrowia. A w niecałe cztery dni przytył z 5,9 (poniedziałek) na 6,6kg (piątek).

Pozdrawiam,
M.

EDIT: szczegółowe dane na temat psa na moim blogu: [url]www.samaenthiel.blog.onet.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety takie są skutki kupowania psa z pseudohodowli.;(
Tak naprawde nie masz pewności,że kupiłaś psa w typie owczarka niemieckiego.Przy takiej wadze w wieku 2 miesiecy powinien być sam szkielet.
Przykro mi,ale z takimi pseudohodowlami nic nie zrobisz.Póki ludzie kupują pseudorasowe szczeniaki pseudohodowcy będą je produkować.
Za cenę jaką wydałaś za psa i jego leczenie kupiłabyś pieska z hodowli zarejestrowanej,gdzie zobaczyłabyś jak są chowane szczenięta,poznałabyś matkę piesków,zobaczyłabyś dokumenty potwierdzajace pochodzenie,badania,testy i wyszkolenie.Dostałabyś metrykę.

Jaką umowe podpisał pan,który przywióżł psa?Co w niej było?

Link to comment
Share on other sites

Można coś zrobić: zawiadomić o rozmnażalni w miejscowym TOZie (szczegóły tu [URL="http://www.toz.pl"]www.toz.pl[/URL]).
Niestety samej plagi pseudohodowców się nie zwalczy.. Zawsze znajdzie się osoba, która kupi szczenię z takiego miejsca. Uświadamianie i edukowanie ludzi może w przyszłości pomóc, ale wątpię żeby całkowicie wykorzeniło "hodowle" z kraju :(

Link to comment
Share on other sites

:roll:to juz nawet pseudohodoffcy podpisuja umowe?:crazyeye: no niezle:angryy:
Niech sie psinka zdrowo chowa,ale musisz sie liczyc ze owczarka to on moze przypominac a nim nie bedzie. jesli psyu sa zaniedbane to mozna zglosic to do Tozu ale trzeba by miec dowody i trzeba by najpierw je zobaczyc.

Link to comment
Share on other sites

Tu mi nie chodzi o oddane psa, czy pozbycie się go i kupienie innego. NIE CHCĘ INNEGO, chcę tylko tego. Jest to owczarek, widzę i sprawdziłam u jednej osoby doświadczonej z owczarkami. To nie jest pierwszy mój pies.
Przedstawiciel podpisywał, że pies jest odrobaczony, zdrowy, etc.

Jak pisałam, nie chcę się pozbywać, a też rodowodowy pies nie jest mi potrzebny, bo w końcu nie zamierzam chodzić z nim na wystawy... Jednak chcę zapobiec tragedii, jaka się odbywa tak traktowanym psom.

Nie chodzi mi o wydanie pieniędzy na niego i na weterynarza, chodzi tylko o to, jak tam "dbają" o psy i takiemu czemuś powinno się zaradzić.

EDIT: Tu nie chodzi o nauczkę, bo coś mi się tak wydawało, że to masowa hodowla, jednak kupiło się, kupiło, zwracać nie będę. Nie mam zamiaru. Tylko nie sądziłam, że psiak będzie TAK BARDZO zaniedbany. Takie coś POWINNO się zgłosić i zapobiec krzywdzeniu psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolesna']Tu mi nie chodzi o oddane psa, czy pozbycie się go i kupienie innego. NIE CHCĘ INNEGO, chcę tylko tego.
[/quote]
A czy ktoś tutaj namawia Cię do pozbycia się psa?

[quote name='Bolesna']Jest to owczarek, widzę i sprawdziłam u jednej osoby doświadczonej z owczarkami.
[/quote]
Niestety, jeżeli nie ma papierów, to jest kundelkiem w typie owczarka

[quote name='Bolesna']
Jak pisałam, nie chcę się pozbywać, a też rodowodowy pies nie jest mi potrzebny, bo w końcu nie zamierzam chodzić z nim na wystawy...[/quote]
Rodowód nie zobowiązuje do wystawiania psa. Jest przede wszystkim potwierdzeniem pochodzenia oraz rasowości zwierzęcia.
Tutaj możesz poczytać o akcji rasowy=rodowodowy i o pseudohodowcach:
[URL]http://rodowod.republika.pl/[/URL]
[URL]http://www.stoppseudohodowcom.org/[/URL]

[quote]Jednak chcę zapobiec tragedii, jaka się odbywa tak traktowanym psom.[/quote] Jedyne, co można zrobić, to uświadamiać ludzi.

[quote]Nie chodzi mi o wydanie pieniędzy na niego i na weterynarza, chodzi tylko o to, jak tam "dbają" o psy i takiemu czemuś powinno się zaradzić.

EDIT: Tu nie chodzi o nauczkę, bo coś mi się tak wydawało, że to masowa hodowla, jednak kupiło się, kupiło, zwracać nie będę. Nie mam zamiaru. Tylko nie sądziłam, że psiak będzie TAK BARDZO zaniedbany. Takie coś POWINNO się zgłosić i zapobiec krzywdzeniu psów.[/quote]
Chcąc, nie chcąc, nauczkę i tak dostałaś.
Ktoś już radził TOZ, więc możesz tam zgłosić.

Link to comment
Share on other sites

Skoro jest umowa,że pies jest sprzedany zdrowy-możesz żądać zwrotów kosztów leczenia.
A pies rodowod nie zobowiązuje do wystaw.Poczytaj proszę:)
[url]http://rodowod.republika.pl/[/url]
[url]http://www.stoppseudohodowcom.org/[/url]
[url]http://www.rasowy-rodowodowy.info/[/url]

Życzę psiakowi szybkiego powrotu do zdrówka!Niech sie dobrze chowa:)

Link to comment
Share on other sites

wyslij list do urzedu skarbowego ,to zobaczysz efekt.
Zglos do TOZ i popros o wykonanie kontroli
Ps.Jest watek na dogomani gdzie jest wzor pisma do US
Tylko reakcja uwolni od cierpien pozostale zwierzeta!
OPs-Wzor pisma podaje p. G.Lindenberg

Link to comment
Share on other sites

czy nie kupiłaś czasem psa przez pośrednictwo kynologiczne " ALEKSANDRA " z Chorzowa ?
bo jesli tak to nie jest to hodowla ani chodowla
skupuja oni psy od kogo sie da i sprzedają dalej
psy sa chore , zarobaczone , najczęściej nie zaszczepione
już kilka razy mieli sprawe w sądzie oto , że sprzedają chore psy
jeśli podpisałaś umowę z nimi to możesz na podstawie danych tej osoby wyciągnąć odpowiednie konsekwencje
albo prawne albo chociażby zgłaszając to do US

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']wrzuciłam ich na google i okazało się, ze mają stronę interenetową. pośredniczą i nawet piszą, że hodują :-). hoduja tych raz ze 20.
już po samej stronie www widać, że to ściema.

usunięte
[/quote]
Jeju :-o Przecież żaden odpowiedzialny hodowca nie odda szczeniąt pośrednikowi.. Moim zdaniem prowadzenie takiej firmy to kompletna głupota. Wszystko jest tam podejrzane - ta gwarancja szczepień i odrobaczeń :roll:

[quote]Pomagamy nabywać zarówno rodowodowe jaki i [B]pozarodowodowe[/B] szczenięta i kocięta (większość naszej oferty).[/quote]Jak to pozarodowodowe? Raczej nierodowodowe.. Czyżby mit pseudohodowców? :roll:

Popatrzcie:
[quote][COLOR=#800080]Golden retriver[/COLOR]
[COLOR=#800080]Labrador retriver[/COLOR][/quote]Ten "hodowca" nie potrafi nawet poprawnie napisać nazwy rasy.. Zauważyłam, że rasy modne są droższe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rottie']Jeju :-o Przecież żaden odpowiedzialny hodowca nie odda szczeniąt pośrednikowi.. Moim zdaniem prowadzenie takiej firmy to kompletna głupota. Wszystko jest tam podejrzane - ta gwarancja szczepień i odrobaczeń :roll:


Jak to pozarodowodowe? Raczej nierodowodowe.. Czyżby mit pseudohodowców? :roll:[/quote]

no własnie, jakiś dziwny twór językowy, zamydlający oczy osobom niezorientowanym w temacie.

ciekawam, jakie to rasy oni hodują :razz:? bo tego nie piszą, a w końcu jakbym coś hodowała, to bym się raczej chwaliła...

Link to comment
Share on other sites

Do tego husku/malamuty "muszą być trzymane na smyczy".To jakaś masakra!Oni nie maja zielonago pojęcia o podstawowych potrzebach psa,nie mówiąc o potrzebach ras.!!!

[B] "Szczenięta nasza są odrobaczone i zwykle także zaszczepione. Staramy się też udzielić przy sprzedaży jak najbardziej wyczerpującej informacji odnośnie sposobu żywienia, pielęgnacji i wychowania psa."[/B]
jacy znawcy kynologii!By ich szlag trafił!!!!Czesto także zaszczepione!jak tak można?

Link to comment
Share on other sites

"Jak pisałam, nie chcę się pozbywać, a też rodowodowy pies nie jest mi potrzebny, bo w końcu nie zamierzam chodzić z nim na wystawy... Jednak chcę zapobiec tragedii, jaka się odbywa tak traktowanym psom.

Nie chodzi mi o wydanie pieniędzy na niego i na weterynarza, chodzi tylko o to, jak tam "dbają" o psy i takiemu czemuś powinno się zaradzić."

Jeśli nie chodzi ci o wydanie pieniędzy, to dlaczego nie zdecydowałaś się na psiaka rodowodowego? Nie ma żadnego przymusu uczestnictwa w wystawach, jeśli masz psa z rodowodem!!!

Skoro chcesz zapobiec tragedii, uświadamiaj innych ludzi, niech uczą się na Twoim błędzie. Popyt napędza podaż! Jeśli ktos kupuje psiaki, to ktos inny produkuje psiaki! A Ty wsparłaś pseudohodowlę!

Przepraszam za te wykrzykniki...

Link to comment
Share on other sites

jeszcze raz piszę : to nie sa hodowcy ani chodowcy
nie dosc ze sprzedaja chore psy , to osobom nie znajacym sie na rasie wciskają kundelki
mam niedaleko siebie kupionego u nich sznaucerka miniaturowego , ktory jest wszystkim tylko nie tym czym mial byc
poprostu piekny wiejski kundelek
zobzccie sobie / kto jest ze Sląska / codzienne wydanie DZIENNIKA ZACH. lub GAZETY WYBORCZEJ , tam sie az roi od ich ogloszen
20 ogloszen ma ten sam nr telefonu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ZUZANNA11']Żaden szanujący się hodowca nie trzyma razem 10 ras...okropne...:([/quote]


oj trzyma.
tak, nie ma co gadac, tylko sprawe zgłosci do TOZu i US. co za cholerny biznes, juz na prawde ludzie nie maja pomyslow na zarobek? Mogli zalozyc firme produkujaca gumki do majtek, albo kiosk ruchu, kurde, cokolwiek. Po prostu, nie mam słów:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...