Jump to content
Dogomania

!!!!! Chrcynno !!!!!! - schronisko - niedaleko Krzyczek...


Weronia

Recommended Posts

  • Replies 837
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziewczyny, przeciez jeśli schronisko nikogo nie chce wpuszczać do pomocy to już o nim świadczy odpowiednio!
Ewusek, piszesz o kontrolach. Jeśli nawet są, to zapewne wszyscy orientujemy się jak wyglądają w schronach kontrole powiatowych itp- przecież to żart z reguły...
Może i jest lepiej- oby tak było. Ale coś w to nie wierzę.

Pamiętacie jak zdaje się Wypych pisał o tych fikcyjnych adopcjach? Masie adopcji...
Sama na własne uszy słyszałam właściciela opowiadającego o zdaje się 40 adopcjach miesięcznie (!). Biorąc pod uwagę lokalizację schronu, stronkę internetową, reklamę psiaków- nigdy w to nie uwierzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zefirek2']Witam! Ciężko uwierzyć, w jakim kraju bezprawia, łapówkarstwa i kolesiostwa przyszło nam żyć. Trafiając na ten wątek poszukałam trochę w necie i znalazłam stronkę Biura Ochrony Zwierząt i było tam zestawienie ich walki o zamknięcie schroniska w Chrcynnie. Walki jak się okazuje z wiatrakami. Mazowiecki lekarz weterynarji ich popiera za to powiatowy , który musi taką decyzję wydać ciągle odmawia. Jego zdaniem zagryzanie się psów ma tendencję spadkową i w ogóle w schronisku są komfortowe warunki. Ostatnie zażalenie zostało złożone 03.01.2011r. Rzeczywiście ten typ co prowadzi mordownie musi mieć niezłe układy skoro może sobie wszystko załatwić i kręcic swoje interesy znęcając sie nad psami. Jak to się dzieje ,ze w naszym kraju zwierzętami zajmują się bydlaki , którzy nienawidzą zwierząt i osiągają chyba jakąś chorą satysfakcję zadając cierpienie i ból istotom słabszym od siebie.( jak widać weterynarze to też sprzedajne łajzy) Krew się w człowieku gotuje widząc takie barbarzyństwo. Może rzeczywiście media mogą coś poradzić , funadcje Emir lub Viva. Zupełnie nie wiem co robić ?????[/QUOTE]
nie ma chętnych org. żeby sie zająć tym problemem....od lat zresztą wszyscy wiedzą o tym miejscu a nikt nic nie może.....lub boi się podjąć TAKIEGO wyzwania...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam namiary na kobietę, która ma dużo wiedzy na temat tego schroniska. Pisałam do niej maila odpisała mi,że ma sporo świadków i dokumentów na ten temat. Próbuje zainteresować tym tematem innych włącznie z mediami. Tam cały czas jest żle i wyniki inspekcji weterynaryjnej to potwierdzają tylko co z tego jak nadal cisza???? Mogę podać jej mail na PW.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Byłam wczoraj w schronie . Na cito potrzebna karma. Właściciel schronu chętny do współpracy ale widać ,że psy dostają za mało jedzenia . Wiele z nich jest wychudzonych i marnym stanie. Genaralnie wygląd schronu nie odbiega od przeciętnego innego schroniska ale zwierzakom potrzebna pomoc i to szybko. Ratujmy je bo tam nikt ich nie znajdzie zero szansy na adopcje. Las i głucha cisza trzeba się dobrze popytac żeby do niego trafić. Poradżcie jak zorganizować karmę .

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pytanie dotyczące tzw. właściciela!
Czy on nie jest w zarządzie fundacji - o ile pamiętam,to widziałam gdzieś stronkę!
I to właśnie ta fundacja prowadzi schronisko?
Jesli tak, to dlaczego sprawy nie nagłaśniają? Nie szukają sponsorów na karmę?:cool3:
A może nawet mają 1% Uważam, że trzeba się sprawie przyjrzeć!

Link to comment
Share on other sites

Fundacja tak oczywiście. Tylko co z tego. On się nawet tłumaczył , że organizuje zawody pikniki itd. zeby zdobyć pieniądze, bo podobno gminy płacą tylko jednorazowo przy przyjęciu psa i koniec reszta ich nie obchodzi . Wczoraj byłyśmy tam przypadkiem i bez zapowiedzi . Szukałyśmy zaginionego psiaka i tak tam trafiłyśmy. Początkowo zostałyśmy potraktowane jak intruzki , które chcą narobić zdjęć i potem dużo szumu... "wiem po co tu przyjechałyście, możecie sobie robić zdjęcia...". Właściciel stwierdził, że ma już czerwony zeszyt od kontroli. Toczą się postępowania prokuratorskie i sprawy sądowe. W boksach jest czysto nawet powiedziałabym podejrzanie czysto nawet jednej kupy nie zobaczyłśmy:crazyeye:, psy mają wodę, ale jedzenia to im zdecydowanie brakuje. Mnóstwo psów jest chudych i bardzo marnie wyglądających. Są w stosunku do siebie niesamowicie agresywne. W przypływie emocji zabrałyśmy stamtąd mixa onka zachudzonego na maxa , którego na naszych oczach chciał zagryżć duży agersywny pies z boksu. Piesek ten był tam dopiero od dwóch dni. Szukamy dla niego Dt i Ds oczywiście . Narazie jest pod opieką litościwych ludzi , niestety nie może tam zostać bo terroryzują go inne psiaki a jest ich tam cztery. On po tych przeżyciach reaguje paniką i broni się. W schronie pozostał w tym samym boksie podhalan o ktróym nie mogę zapomieć. Pies od kilku dni w schronie w stanie koszmarnym. Zamiast oczu widać oczodoły wypełnione żywym mięsem i ogromną ilością ropy. Właściciel twierdził,że pies jest leczony i że ma oczy tylko trzecia powieka przerosła, ale ja w to nie wierzę. Wygląda tak jakby mu ktoś te oczy wydłubał i to całkiem nie dawno. Mam jego zdjęcie ale z oddali i jak się położył. Nie mogłyśmy go sprowokować żeby podszedł do kraty i spojrzał w naszym kierunku. Bliżej boksu nie dało się podejść bo ten agresor dosłownie wyrywał kraty i rzucał sie na pozostałe psiny. Tam jest tragedia , psy są w złym stanie. :placz:

Link to comment
Share on other sites

Czekam na zdjęcia od Zefirka2 na mejla, wstawię.
Trzeba temu podhalanowi założyć watek! Koniecznie pokazać go lekarzowi!
Zefirek mówiła też o jakiejś małej suni, którą tam widziała.
Ile tam jest psów?
A to ze gminy płaca jednorazowo za wyłapanie psa, to normalne, chyba zawsze tak jest? Nie jest to zapewne mała suma (Ostrów Maz. życzy sobie 2500 zł od łebka, nawet ślepego szczeniaka!).

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za offa:oops:.
Zapraszam na wątek bezdomnego psiaka:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/209112-Zielonooki-Negro-DZIŚ-POBITY-CO-GO-DALEJ-CZEKA-!-Potrzebny-dt-deklaracje-fanty?p=17034480#post17034480"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/2091...0#post17034480[/COLOR][/URL]
i na bazarek dla niego:cool3:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/209121-Różne-różności-dla-różnych-na-hotelik-dla-Negra-przeganianego-psiaka-20VI-g.20"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/2091...iaka-20VI-g.20[/COLOR][/URL]
Pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

Już się dowiedziałam trochę!:razz:
Otóż - schronisko jest prowadzone przez Fundację [B]"Centrum Ochrony Środowiska[/B]"
W Zarządzie p. Krzysztof Łukaszewicz
Oto jak biedulek się żali w wywiadzie:
[URL]http://www.gazetapowiatowa.pl/?id=data&ido=608[/URL]

A ja się pytam:
po jaką cholerę Panie Łukaszewicz Fundacja wzięła się za prowadzenie schroniska??:cool3:
Skoro nawet psom wyżywienia nie potrafi załatwić???
Może lepiej zająć się / adekwatnie do nazwy!/ liczeniem żab? Na to nie trzeba wiele funduszy!!
Wiem,że Pan podczytuje wątek, dlatego podsuwam propozycję dla Fundacji!:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Znalazlam, wszystkie odpowiedzi sa
[URL]http://www.schronisko99.republika.pl/newsy.html[/URL][/QUOTE]

Zauważyłaś Ada,że jest to organizacja pożytku pyblicznego?:cool3:
Zaraz zerkniemy na ich raporcik - czy faktycznie tacy biedni:diabloti:
Jest też drugi wątek,założony przez Emilię:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/111889-CHRCYNNO-schronisko-w-lesie-k-Serocka.-Kto-pojedzie-Zwrot-kosztów./page31[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...