Jump to content
Dogomania

Szczekanie chęcią uzyskania czegoś?


olek

Recommended Posts

Mam problem (taki mi się zdaje). Czy to normalne, by boksery szczekały, gdy chcą coś uzyskać.

Moja 7 tyg. bokserka szczeka gdy ktoś jest na tapczanie i nie chcę jej wziąść do siebie. Trochę przy tym gryzie. Bardzo lubi tam leżeć. Czy to jest normalne? Czy w ten sposób chce na nas wymusić, by ją wziąść, czy to jest przejaw agresji.

Proszę nie wyciągać pochopnych wniosków.

THNX

Link to comment
Share on other sites

A to mała terrorystka :lol: . Chce wymusić na Was zainteresowanie swoja osobą i ewnentualne wejście na tapczan lub na kolanka.

No trzeba dużo silnej woli aby oprzeć się takiemu kilku tygodniowemu maluchowi, ale postaraj sie ją poporstu ignorować lub lekko skarcić mówiąc "fe". Powodzenia :P

Link to comment
Share on other sites

No rzeczywiście mała terrorystka . Ja to u mojęgo bąka szczekanie usłyszałam dopiero jak miał rok, właściwie to myslałam że coś z nim nie tak albo jakis niemowa :lol: własiwie to on rzadko szczeka tylko jak ktoś głosno zachowuje się na klatce i sporadycznie na dworzu ale to naprawde musi coś go zirytować . ale wracając do tematu , tak jak Dota poprostu ją ignoruj (wiem to trudne) ale musi dziewczynka wiedzieć kto tu rządzi :)

Link to comment
Share on other sites

moja Szpilka jak cos chce to dyskretnie popiskuje i robi taakie oczka. szczeka tylko jak chce sie bawic albo opowiada mi co robila jak mnie nie byo. nie przypuszczalam ze boksery to takie gaduly :lol: . musisz miec WIELE silnej woli zeby maluchowi nie ulegac WSPOLCZUJE :wink: to trudne ale konieczne

Link to comment
Share on other sites

Pies robi to, czego zostal nauczony. Jesli dostaje cos, gdy szczeka - bedzie szczekal. Czemu mialby porzucac skuteczna strategie? Zmien ja w nieskuteczna (ignoruj), szczekanie zaniknie.

Bo po co tracic energie na szczekanie, kiedy nic z tego nie ma?

Link to comment
Share on other sites

Pies robi to, czego zostal nauczony. Jesli dostaje cos, gdy szczeka - bedzie szczekal. Czemu mialby porzucac skuteczna strategie? Zmien ja w nieskuteczna (ignoruj), szczekanie zaniknie

Masz racje ,ale one tak malo szczekaja ze mi sie to podoba ,zreszta sami Betine zachecamy do szczekania i chwalimy ja gdynp.ktos puka do drzwi ,wiesz my ja rozpieszczamy,traktujemy jak dziecko ,a ona to wykorzystuje pod pewnymi wzgledami np.gdy chce na kompie dluzej poklikac wieczorami a jej brakuje przytulania to bedzie tak dlugo mnie zmuszala abym zeszla z kompa roznymi metodami od szczekania az po wdrapywanie sie na kolana badz na lozko pietrowe do corki,ale jesli chodzi o podworko to jestesmy stanowczy,tresura na maxa zero odpuszczen,a to z uwagi na jej bezpieczenstwo bo sami wiecie ze roznie bywa.

Link to comment
Share on other sites

Masz racje ,ale one tak malo szczekaja ze mi sie to podoba ,zreszta sami Betine zachecamy do szczekania i chwalimy ja gdynp.ktos puka do drzwi.

Psy slabo generalizuja. Dla niej szczekanie ostrzegawcze, jak ktos puka do drzwi i szczekanie "zebracze" to dwie zupelnie rozne rzeczy :-)

Smialo mozesz zostawic jedno, a oduczyc drugiego.

Link to comment
Share on other sites

a czy wsze psiuke gadaj? moja zwija fafle w gwizdek i wydaje smieszne dzwieki jakby gwizdo-wycia. najczesciej to gdy wracamy do domu lub wychidzi na spacer. jak wtedy mowimy do niej zeby powiedziala co jescze sie dzialo to wtedy zaczyna szczekac takim piskliwym szczekiem. i opowiaa wszystko pokolei. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aga pokaz Pako którym przyciskiem sie odbiera telefon :lol: Boksie sa super ,nigdy nie wiadomo co im nowego do głowy wpadnie :D .Betka bawiac sie z psinami robi salta w powietrzu ,super to wyglada ale zawsze mam stracha ze se zrobi krzywde :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...