Jump to content
Dogomania

czym i w jaki sposób bawią się Wasze teriery?


jborowy

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jak takiego Konga się myje, szczególnie tego na mokre jedzonko?

Dzisiaj byłam w zoologiku i widziałam taką piłkę, w którą wkłada się jedzenie. Z jednej strony był nieduży otwór, a z drugie taka zakby nakrętka, zatyczka o większej srednicy przez który wkładało się jedzenie. Chyba firmy Trixie. Cena 43 zł.

Link to comment
Share on other sites

KONGi sa wykonane z jakiejs bardzo twardej gumy. Nie ma problemu z myciem.
Zarowno ten KONG na mokre jedzonko, jak i na suche maja po 2 otworki. Ten na suche wyglada tak jak opsales. Ten na suche ma malutki otwor i taki wiekszy, przez ktory wpycha sie jedzenie, no a potem zatyka sie jakims ciachem.
A co do cen, to w e-pecie sa podane bardziej szczegolowo. Cena zlaezy od rozmiaru (S, M, L itd.)

Link to comment
Share on other sites

aga - adres do stronki to jest własnie e-pet??
Bo ja w necie trafiłam na fajną stronke o Kongach wszystkie są dokładnie opisane ale tam nie ma cen...
Te kongi są wykonane chyba z kauczuku - i oprócz różnych wielkości
zaleznosci od wielkości i siły szczeki psa :wink: są takie do aportowania w wodze włąsnie te z jedzeniem ( jest nawet rysunek jak układac to jedzonko)sa przepisy na mokre jedzenie, są też takie dlaszczenaków i dla dorosłych do czyszcenia ząbków--- wszystko ładnie---
tylko włanie mialam obiekcję czy kupić jaki wybarać, i czy warto

aga - czy pies tym sie interesuje??? no i nie wiedzałm tak naprawdę ile kosztują???Vigo sie szybko nudzi daną zabawką>>( oprócz gryzaków)

Link to comment
Share on other sites

Mój aniołek którego z nami nie ma był terierkiem szkockim i uwielbiał się bawić taką piszczącą zabawką w kształcie kurczaka... teraz ta zapawka lezy w jego malutkim grobie zeby zawse mogl sie nie bawic.. natomiast walker bawi sie wszytskich..ostatnio znalazlam swiwetny pomysl na pozbycie sie psa na ok. 2godz ;) poelcam.. kupilam pilke z dziurkami do pilki wrzycam sycha karme i jakis smakolyk np kawalek ugotowanego kurczaka lub szyneczkę..otwory zapycham, zółtym serkiem i wkłądam to mikrofalówki aby ser sei roztopił..jak ostygnie piłeczka daje mu do zabawy...ale jest zabawa...meczy sie zeby wyciagnac ser a ja my sie uda to jeszcze szyneczke i karme...mowie wam to dziala

Link to comment
Share on other sites

Super zdjęcie!

[quote name='niedzwiedzica']Nie znam opinii kota na temat powyższej zabawy :D :D[/quote]Jedna z moich Airedalek, wychowana z kotką, bawiła się z nią ciągnąc ją za łeb po parkiecie... Cały koci łeb był w psim pysku! Co na to kotka? Nie wiem, ale nie zwiewała, a jak tylko Lunie (psu) zabawa się nudziła, to Nike (kotka) natychmiast ją próbowała na nowo skłonić do zabawy...

Psy żyją krócej niż koty i Nike bardzo się postarzała, gdy Luna odeszła. Nowego szczeniaka początkowo nie akceptowała. Dopiero gdy szczeniak zaczął przypominać z wyglądu dorosłego psa, zdecydowała, że to "jeden z tych" i też go pokochała, znów odmłodniała (a była już starą kotką) i zaczęła się bawić podobnie, jak z poprzednim, choć ciągnięcia za łeb już nie było. :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga_ostaszewska'][b]Ludek:[/b] Oto stronka:
[url]http://www.kong.com.pl/[/url]
Przynajmniej tak mi sie wydaje :wink:[/quote]

Dziękuję.
Napisałam do e-pet i błyskawicznie dostałam odpoiwedź mailem:) Nic tylko zbierać pieniążki.

Link to comment
Share on other sites

INA:
przyjrzałam się zamieszczonej na stronce tabeli rozmiarów i ras psiaków i ... wydaje mi się, że dla erdelka najlepszy będzie rozmiar XL.
Zaczynam już zbierać pieniążki. Jak tylko zapłacę za przedszkole, kupię 10m linki, piłkę na sznurku, paczkę ciasteczek i inne "niezędne szczeniaczkowi przybory" :o to zamówię Eklerkowi tego czerwonego standardowego konga :D

Link to comment
Share on other sites

Eklersika zastałam nie tak dawno z 2-metrową listwą przypodłogową w paszczy. Próbował zmieścić się w drzwiach do pokoju. Brał rozbieg ... uderzał o futrynę ... łup ... i siadał z wrażenia. Już za czwartym razem wpadł na pomysł żeby ustawić się bokiem! Genialny szczonek.
Tylko ta jego paskudna pani zabrała mu "patyczek" i jeszcze okrzyczała. A to przecież wszystko jej wina - mogła sobie mocniej listwę przykręcić :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eclairs']INA:
przyjrzałam się zamieszczonej na stronce tabeli rozmiarów i ras psiaków i ... wydaje mi się, że dla erdelka najlepszy będzie rozmiar XL.[/quote]
Jestem prawie pewna, ze XL edzie oka. Nawet bym pomyslala o tym czarnym "ekstramocnym" :wink: Moja Czika ma L z tego tradycyjnego KONGA i radzi sobie z nim baaaardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Hej no to zastanawiam się teraz jaki wybrać-- czerwony tradycyjny --
XL--13 cm czy stuf-a ball??bo pańcia ma pieniązki tylko na jeden...
aga- powiedz o tym czerwonym-- to szczęka mojego krokodyla może sie z nia rozprawić?? Vigo juz ma nowe ząbki ale jeszcze młode :) i z czarnym nie chciałabym przesadzić ( bo jak jest coś za twarde to Vigo się zniechęca) a z drugiej strony chciałbym aby to było trwałe :wink: 8)

Link to comment
Share on other sites

INA:" zastanawiam się teraz jaki wybrać-- czerwony tradycyjny --
XL--13 cm czy stuf-a ball"
9- miesięczna airedalka znajomych załatwiła taki czerwony stuf-a-ball w kwadrans, bo ona wszystkie zabawki tak załatwia :( .moje bawia się takim samym ponad rok...tozależy od charakterupsa-jesli Vigo lubi kasowac gumowe zabawki, kup tego czarnego.Moje sunie maja stareńkie lateksowe zabawki i nie rozgryzają ich na kawałki,więc i kong ocalał :D

Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydaje, że to bardzo zależy od psa - taki Leon rozprawił się z kongiem bardzo szybko, teraz ma ekstra mocnego, który mu mniej odpowiada, a poza tym pańcia lepiej go pilnuje, więc tego konga jeszcze ma. Na kongach sprzedawanych w USA są jednak napisy, żeby nie zostawiać psa z tą zabawką bez nadzoru... (tak jak zresztą z żadną jeśli pies ma skłonności to zjadania zabawek). Dodam jeszcze, że w USA jest wersja najmocniejszych kongów, które sa tam sprzedawane tylko poprzez lecznice wet., i które mają dodany składnik, który powoduje, że widać je na zdjęciach RTG... To powinno Wam coś mówić...

Link to comment
Share on other sites

[quote]Zaserwuj KONGa! Zmieszaj resztki żółtego sera z psim suchym jedzeniem. Nafaszeruj tym KONGa i włóż do mikrofalówki na tak długo aż ser się roztopi. Ostudź do bezpiecznej temperatury przed podaniem psu!![/quote]
:o :o czy to jest zdrowe ??

Kong jest super-chyba go kupię :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martini***']Ja z misiem ostatnio odkryłam nową zabawę która nazywa się "sprzątamy" tzn misio leży a ja go odkurzam elektroszczatką zelmer. Na jego paszczy maluje się niekłamany wyraz psiego szczęścia :D[/quote]

Przypomniał mi się mój poprzedni erdzik. Też bawiliśmy się w odkurzanie. Kiedy miał 11 lat, to odkurzanie nie było już tylko zabawą. To był co kilkudniowy rytuał. Kiedy wyciągałam odkurzacz erdelek kładł się na pleckach i 'wsysałam' mu brzuszek, potem każdy boczek, a na koniec podgardle. Był wtedy chyba najszczęśliwszym psem na świecie. Uwielbiał też kiedy rurą od włączonego odkurzacza drapałam go po grzbiecie. Przeciągał się wtedy i ziewał.

Eklerek natomiast nie jest wielbicielem 'wsysania'. Preferuje 'dmuchanie'! Zawsze szczeka na wylot powietrza z odkurzacza, przykłada nos do kratek i próbuje ugryść powietrze. Podobnie bawi się z suszarką do włosów!
Co do dziwnych zabaw, to Eklers uwielbia myć ze mną włosy. Nachylam się nad wanną a Eklerek staje koło mnie i pociera łebkiem o moją pieniącą się głowę. Przy okazji zjada mydliny. Potem razem się płuczemy. Kiedy wykręcam włosy erdelek wyciąga języczek i spija cieknącą do wanny wodę. To też już staje się rytuałem.
Za niedługo nie będę już umiała umyć włosów bez jego pomocy. Nikt tak dobrze nie wylizuje mydlin z uszu i karku :P :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...