Jump to content
Dogomania

Czy Husky szczekają?.


Burchardt

Recommended Posts

Witajcie, mam pytanie coraz częściej słyszę opinie, że psy rasy Husky nie szczekają. Moi znajomi chcą zakupić szczeniaka tej rasy i trochę się martwią, że krąży taka opinia. Proszę, Wy jako fachowcy najlepiej wiecie jak to jest, napiszcie. Szczekają czy nie?.

Kasia

Link to comment
Share on other sites

na pewno warto poczytać stronkę, która powstała dzięki Mirce

[URL]http://www.siberianhusky.pl/index.htm[/URL]

Można znaleźć dużo ciekawych informacji.

A co do szczekania. Husky to psy więc szczekają. Na pewno nie tak często i tak samo jak to można słyszeć gdy się przechodzi obok domów gdzie pilnują owczarki niemieckie.

Ja mam dwie suczki tej rasy i niezwykle żadko można usłyszeć, żeby szczekały. Gdy się czegoś przestraszą to nawet szczekną, ale częściej to "gadają", wydają z siebie ochrypłe bardzo niskie lub bardzo wysokie dzwięki

Link to comment
Share on other sites

Husky szczekac potrafia,ale nie sa rasa szczekliwa. A dlaczego tak znajomych to martwi? Jesli chca kupic haszczaka do pilnowania domu to ja zdecydowanie odradzam. Husky niedosc,ze sie ucieszy na widok zlodzieja to jeszcze go po domu oprowadzi ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki, wiedziałam gdzie szukać odpowiedzi. Jesteście jak zwykle niezawodni. Bardzo spodobał mi się tekst AGACI. Faktycznie pies ma pełnić rolę stróża lub systemu wczesnego ostrzegania. No cóż chyba nie będzie to husky. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]mam pytanie coraz częściej słyszę opinie, że psy rasy Husky nie szczekają.[/QUOTE]
Jeżeli jest ich kilka, to szczekają lepiej niż cokolwiek innego. U mnie pojawienie się kogokolwiek w obrębie bramy jest sygnalizowanym wściekłym ujadaniem, którego się wszyscy boją. Pies wcale nie musi się na kogoś rzucac, żeby mu wyperswadowac pomysł wejścia na posesję ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Jeżeli jest ich kilka, to szczekają lepiej niż cokolwiek innego. U mnie pojawienie się kogokolwiek w obrębie bramy jest sygnalizowanym wściekłym ujadaniem, którego się wszyscy boją. Pies wcale nie musi się na kogoś rzucac, żeby mu wyperswadowac pomysł wejścia na posesję ;)[/quote]
zgadzam się całkowicie z husky team. Przy moim haszczym stadzie nawet mysz nie ma prawa sie wślizgnąc na posesje, bo narobią takiego huku, że słychać ich na całej wsi. Gdy biegają luzem, a ktoś obcy zbliży sie do ogrodzenia to ostro szczekają i warczą, żadne zapewnienia z mojej strony że psy łagodne nie docierają do obcego. Choć czasami myśle, czy aby napewno mam do końca racje;)

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia nie szczeka na ludzi przechodzacych kolo furtki, nie szczeka rowniez na psy za siatka gdy jestesmy na spacerze. Ale szczeka w domu gdy chce aby zwrocic na nia uwage ;) lub gdy chce sie podlizac zeby dac jej smakolyka :lol:
Szczekanie to byl wlasnie ogromny poblem jesli chodzi o alarmowanie o potrzebie "siusiu", a poniewaz mieszkam w domku to nie ma wyznaczonych stalych godzin siusiania, tylko pies wychodzi kiedy chce... Bardzo sie meczylam zeby zaczela szczekac na alarm ale nigdy mi sie to nie udalo. Nieudolne szczekanie zamienilam za to na dzwoneczek (taki wiszacy na sznurku), ktorym Kesi dzwoni (łapką) gdy chce wyjsc na dwor :) Byl to strzal w dziesiatke :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Mój psiak Ariel ma 3 miesiące szczeka i to dość głośno jeśli tylko dzwonek zadzwoni do drzwi i wcale taki chętny do wpuszczania obcych nie jest na pewno to wpływ wychowania, on chowany jest z Yorkiem i czasami zastanawiam się czy on to husky czy może trochę przerośnięty York, sporo zachowań przejął od mojej suni Yorka, ale to te raczej dobre oprócz jednego podobnie jak ona walczy o miejsce w moim łóżeczku niedługo nie będę miała gdzie spać jak urośnie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ja akurat mam szczęście, bo mam szczeniaka po ojcu husky i po matce owczarku niemieckim, wiec piesio wygląda jak najprawdziwszy husky, a jest świetnym stróżem i ma dobre cechy obydwu tych ras :D

Link to comment
Share on other sites

Nasz psiak czasem szczeka jak coś kręci się koło płotu ale najlepsze jest jak zacznie wyć. Jak chodzę już kilkadziesiąt lat po tej ziemi to tak wspaniałego WYCIA jeszcze nie słyszałem. Najlepsze są niskie dzwięki jakie wydaje coś wpaniałego. :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...