Jump to content
Dogomania

Zdrowie


nefesza

Recommended Posts

Proponuje zalozyc topic o zdrowiu, a przede wszystkim o szybkich sposobach na dolegliwosci. Oczywiscie zanim poradzimy sie swojego weta - lub - w "powszednich" dolegliwosciach.
Ja na przyklad ostatnio zdecydowalam sie na szybkie wywolanie wymiotow, co prawda u Ami, po tym, jak zezarla cos na spacerze i wolalam, zeby to szybko zwrocila.... pomogla mocno osolona woda.
Co prawda moj wet poradzil nie stosowac tego zbyt czesto i tylko gdy jest pewnosc, ze pies nie zezarl nic zracego.

A moze macie jakies domowe sposoby na biegunki itp?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Na biegunki dobra jest najpierw krótka głodówka a potem dietka "gotowany kurczak+ryż" przy ostrej biegunce/ zatruciu tak na szybko można podawać węgiel w tabletkach (sprawdziłam, działa) i preparat o nazwie Enterogast (też sprawdzony).
Pozdawiam Agata
Ps. zapraszam na moją odnowioną stronkę

Link to comment
Share on other sites

Mialam sie powtorzyc z osolona woda na wymioty, bo juz zapomnialam, ze to pisalam.
To moze dla odmiany zaparcia - ja podaje parafine ciekla. Z parafina to jest tak, ze chyba trudno ja przedawkowac - ona po prostu przeplywa przez przewod pokarmowy. Za to jak dam za duzo, to brudne (w koncu prezeszly przez kichy) i tluste plamki beda wszedzie....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam, jestem nowa na tym forum. Za 3 tygodnie zamieszka z nami śliczna suczka Lhasa apso - Molly. Wówczas będzie miała 8 tygodni. Czekam na ten dzień z niecierpliwością od kiedy ją zobaczyłam gdy miała 4 dni :loveu:. Prosiłabym o poradę jak zacząć jej pielęgnację od pierwszego dnia u nas. Hodowca doradza mi bym zaszczepiła ją dopiero po około tygodniu gdy do nas trafi, by miała czas się zaaklimatyzować. Nie wiem czy to dobry pomysł z czekaniem. Co Wy o tym myślicie? Drugie pytanie to: Czy od razu z pierwszym szczepieniem poddać ją wszczepieniu mikrochipa, czy poczekać? Jest malutka i boję się, że to będzie zbyt bolesne dla niej. Oboje rodzice mają testy na PRA i są zdrowi, czy jej również wykonać te testy? Przepraszam, ale nieznam się na tym za bardzo i dlatego pytam.

Link to comment
Share on other sites

Do asiula1975.....co to za "hodowca", który przekazuje szczenię bez szczepienia????
Każde szczenię opuszczające hodowlę musi być odrobaczone co najmniej dwukrotnie i zaszczepione (stosownie do wieku)...jeżeli twoje lhasa będzie miało 8 tygodni to musi być już po jednym obowiązkowym szczepieniu......a co z przeglądem hodowlanym?????...do przeglądu szczenięta przedstawia się po szczepieniu, i nie ma innej opcji.....

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem skąd to zdziwienie, przecież jeżeli szczenię będzie miało metrykę ZK to jest oczywiste, że było szczepione. Jak rozumiem asiula 1975 pyta o kolejne szczepienia, które wykonuje się już w nowym domku. Nie znam przypadku, aby jedno szczepienie wykonane jeszcze u hodowcy wystarczyło.
Asiula, jak szczenię będzie już u Ciebie, daj mu kilka dni na zadomowienie się i potem udaj się do weta, a on po sprawdzeniu czym było szczepione zadecyduje co i kiedy dalej robić.

Link to comment
Share on other sites

[B]Ato[/B] dziękuję za radę.A co myślisz o mikrochipie -od razu ze szczepieniem, czy poczekać aż mała podrośnie. I co z testami na oczy, robić czy nie?
[B]Apso [/B]sunia jest z rodowodem (tzw. KC Reg. i z five generation pedigree) (Mieszkam w UK). Sunia pierwsze szczepienie ma mieć w wieku 6 tygodni, a dalej są kolejne dwa.

Link to comment
Share on other sites

Tak, zdziwienie, bo nieprecyzyjnie zadane pytanie....a poza tym kolejne "zdziwienie"....pies jedzie do UK i hodowca nie wszczepia chipu tylko przyszły właściciel o tym musi myśleć?????
Jeżeli jest tak jak pisze asiula, że pies zamieszka w UK to musi mieć mikrochip i paszport......to chyba nie jest dziwne...obowiązuje to nawet psy i koty bez rodowodów......

[quote name='Ato']Nie wiem skąd to zdziwienie, przecież jeżeli szczenię będzie miało metrykę ZK to jest oczywiste, że było szczepione. Jak rozumiem asiula 1975 pyta o kolejne szczepienia, które wykonuje się już w nowym domku. Nie znam przypadku, aby jedno szczepienie wykonane jeszcze u hodowcy wystarczyło.
Asiula, jak szczenię będzie już u Ciebie, daj mu kilka dni na zadomowienie się i potem udaj się do weta, a on po sprawdzeniu czym było szczepione zadecyduje co i kiedy dalej robić.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

z tego co ja zrozumiałam, pies nie jedzie do UK bo tam jest :razz: i asiula również tam mieszka, a jako że nie posługuje się jeszcze zbyt dobrze językiem angielskim nie umie dogadac się z hodowcą, dlatego o wszystko pyta tutaj.

Asiula, jesli nie zamierzasz przekraczać granicy w najbliższym czasie to odpuśc dziecku, poczekaj az troche podrośnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natula']:lol: :lol: :lol:

z tego co ja zrozumiałam, pies nie jedzie do UK bo tam jest :razz: i asiula również tam mieszka, a jako że nie posługuje się jeszcze zbyt dobrze językiem angielskim nie umie dogadac się z hodowcą, dlatego o wszystko pyta tutaj.

Asiula, jesli nie zamierzasz przekraczać granicy w najbliższym czasie to odpuśc dziecku, poczekaj az troche podrośnie.[/QUOTE]
Dziękuję [B]Natula [/B], tak jak pisałam wcześniej mieszkam w UK i sunia też tutaj się urodziła:smile: . 18 czerwca mogę już ją odebrać, będzie miała wówczas 8 tygodni :multi: . Jeżeli chodzi o jakiekolwiek wyjazdy poza granice UK, to nie planuję w najbliższym czasie. Mam troje dzieci z czego najmłodszy synek ma 2 latka i teraz dojdzie sunia, więc jakiś dalszy wyjazd to pewnego rodaju szaleństwo. Zwłaszcza z moim małym diabełkiem :evil_lol:. Gdzieś blisko nad morze to i owszem, ale nic poza tym :shake: Musimy troszkę jeszcze poczekać.
Chyba poczekam z tym mikrochipem, w razie konieczności mogę dać jej wszczepić dzień wcześniej. Różnie to niestety bywa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...