Jump to content
Dogomania

Wilki w Zoo


KaRa_

Recommended Posts

Będąc dzisiaj w Zoo we Wrocławiu zobaczyłam ciekawą rzecz, idać do zagród danieli, przechodzi się koło gadziarni i są tam dwa kojce i pisze uwaga agresywne psy czy coś w tym stylu, wiec ja jako dogomaniak odrazu podbiegłam zobaczyć co tam za psy widzę budę i patrze a tam wilk! Kojec niezbyt duży siatka kiepska, no i ogrodzenie nie wieksze nic 1,80m. A wilków w ich prawdziwej wolierze nie widziałam bo miały remont to więc zaniesli je do kojców dla psów, z których wilk może bardzo szybko wyjść:roll:Ten widok mnie zwalił z nóg wilk w budzie psa w kojcu z którego i pies potrafiłby wyjść:roll:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie mnie tez zdziwił ten widok.ten wilk z łatwościa mógłby przeskoczyć przez tą siatke jak by chciał.Inna sprawa ze byl tak wystraszony,że w ogole nie wychodził z budy...
Mnie uderzyło też to,ze zwierzę tak bardzo społeczne jak wilk przebywa samotne w ciasnym kojcu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Kiedyś pisałam o wilkach we wrocławskim zoo.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=1784194#post1784194[/url]

Ciekawe, czy ten wilk w kojcu (koło budynku dyrekcji) to ciągle ten sam...? Bo jeśli tak, to byłby już dorosły i potencjalnie niebezpieczny. Może to znów jakiś inny młodziak...? A może jeszcze inne miejsce, czasowo z powodu remontu ? Tak czy inaczej, nieciekawie...

Link to comment
Share on other sites

Wilk ginie w Polsce.
Z tych wilków w zoo mogą w przyszłości 'skorzystać' biolodzy przy reintrodukcji wilka w Polsce, poza tym jest to naturalny 'magazyn' dla pewnej części puli genowej populacji C. lupus.
Dlatego nie osądzajcie tak pochopnie obecności wilków w zoo.
Bo jak rozumiem co do stacji badawczych typu Stobnica, zażaleń nie ma? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...