Jump to content
Dogomania

Tniemy Sopot - przyłączysz się?


fona

Recommended Posts

  • Replies 521
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

aaaaa podłamię was sterylkowo, a co.
Ostatnio dorwała mnie karmicielka kotów z okolic moich rodziców. No i się pyta, co ona ma robić, bo te koty takie bezdomne a ona tak karmi. Ja jej na to, że jak karmi to niech nie przestaje bo zima idzie i będzie bieda. No ale ona by chciała, żeby je może tak wyłapać i do schronu oddać :cool1: To ja tłumaczę, że u nas nie ma czegoś takiego jak wyłapywanie dziczy i wsadzanie do schronu, bo one tam nie mają szans na przeżycie a na wolności sobie radzą. Ale kobieta uparcie, że no ale ich przecież coraz więcej. Ja na to, że żeby było mniej należy wyłapywać i kastrować i sterylizować, tylko że problem jest z przetrzymaniem po zabiego. I co słyszę? Że ona to by miała gdzie po zabiegu przetrzymywać, ale ona sama ma w domu kota kastrata i to ... taka cipa nie kot, no i jak to można takim dzikim tak robić, że same takie cipy będą latać... Prawie się osunęłam na glebę :cool1: Jedyne co mi zostało to na odchodne przekazać jej, że w takim wypadku pozostaje już tylko selekcja naturalna, czyli niech trzyma kciuki za ostrą zimę...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...

ano jakoś do przodu. Poszlo pare trudniejszych psów do adopcji.
Ta Kaja,co ostatnio była sterylizowana przez bazarki Dogo,tez poszła,juz z jakies 3-4 miesiace temu.

Teraz jest tylko duzo szczeniaków :( ,ale na szczęście Sopot wolny od zarazy,więc parwo,które zabija dzisiatki szczeniaków w schronach w Polsce,maluszkom nie grozi. Swoja droga,ciekawe czemu? ja stawiam na to,że przychodza szczeniaki miejskie,ich matki zawsze kiedys tam w zyciu byly zaszczepione,i zaraza nigdy nie miala szansy sie rozwinąć.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Mineły 4 lata od tej akcji. Podsumowanie jest piękne,ziszczenie marzeń :) Juz nie musimy zbierać,płacic i się denerwowac,ponieważ po nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, każde zwierzę wychodzi od nas po zabiegu kastracji i sterylizacji (oowczywiście w ramach rozsądku-czyli szczenięta,kocięta i staruszki wyłączone).

Chyba o to nam chodziło,prawda? :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Nie możemy.Mamy po prostu super rejon-małe miasto,ludzie zyja w nim dostatnio. Umowa o przyjmowanie psów tylko na jeden rejon. Coraz mniej rozmnażają,coraz bardziej odpowiedzialnie podchodzą do posiadania psów. Schronisko małe,ale nie przepełnione,więc każde zwierzę może być sterylizowane,bo jest w miarę komfortowe miejsce na opiekę pozabiegową.
Ostatnie 10 lat to jakis cud schroniskowy,ale nie da sie ukryć,że infrastruktura bardzo pomaga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...