Jump to content
Dogomania

Owczarek niemiecki na wystawie.


Psiutka380

Recommended Posts

Witam,

Mam jeszcze troch czasu ale chciałam się dobrze przygotować. Chciałam pojechać z moim owczarkiem na wystawę. Wiem że trzeba się do tego długo przygotowywać. Czego mam go uczyć? Jakie umiejętności są potrzebne na wystawie?
Słyszałam że są jakieś szkoły do przygotowania psów na wystawę. Czy dużo jest takich szkół i na czym to nauczanie polega?
Jaki szampon, odżywkę i nabłyszczacz użyć żeby dobrze wyglądał?
Jest maści czarnej podpalanej, ojciec Royal Asarko Lordana (zdjęcie ojca w moim avatarze). Wydał się za tatulkiem.
Czy może na wystawie mógłby biegać z nim przewodnik, czy mu się płaci?
Naprawdę niech mnie ktoś oświeci bo jestem w tej sprawie naprawdę ciemna.

Link to comment
Share on other sites

Psa trzeba nauczyc ciągnięcia - w ten sposob mozna anjlepiej uwydatnic jego anatomię. Pozniej pies podchodzi do oceny ' na stoj'. Musisz przyzwyczaic tez psa do zaglądania w zęby i do sprawdzania jajeczek.
Praktycznie na kazdym szkoleniu psów jest dostepna ' funkcja' nauki do wystawiania.
Szampon ? hmm ONek to raczej rasa gdzie sie nie uzywa szaponów - to nie York. Ale Beaphar robi szampony nabłyszczające i unoszące siersc. Jednak stosowac je to tak 2-4 dni przed wystawą bo jak wejdziesz z takim napuszonym psem na wystawe to bedzie smiesznie. Jednak nadal uwazam, ze ONka sie nie powinno 'ulepszac' szamponem przed wystawą.
;)
P.S. Na jakiej wystawie macie debiut ??:cool3:
Z jakiej hodowli masz szczeniaczka?

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy psa dobrze wyczesać miękką szczotką płucząc ją w roztworze wody z octem(octu mało:lol:)
Ja wykorzystałam tendencje do ciągnięcia,mąż prowadził psa w ringu,ja latałam dookoła,przed psem,po zewnętrznej,trza mieć niezłą kondycję,radzę poćwiczyć:cool3:.Mozna wykorzystać piszczącą zabawkę jak pies jest na nią nakręcony.Generalnie ćwiczyliśmy na boisku,jak pies szedł ładnie i ciągnął to padała komenda "ring"wyłapał szybko.Jedną z lepiej prowadzących psy w ringu jest Aneta Bilińska z Wrocka,można się z nią dogadać(za poprowadzenie psa się płaci)
[URL]http://www.equus.lh.pl/index2.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B]Lisica[/B] - Pamiętam, że już gdzieś to było ale mogłabyś podać jakieś namiary na szanowną familię swojego "smoka"? Bardzo bym chciała zobaczyć rodziców Hammera:loveu::oops: Brata pamiętam, że gdzieś już widziałam :roll:
Bardzo chcę wiedzieć skąd się takie [B]piórka[/B] :evil_lol: biorą.
Pozdrawiam:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam szczeniaczka z hodowli "Z Mylnej Gromady".
Dzisiaj u weta poprosiłam żeby go pogłaskał i obejrzał ząbki chcę już go przyzwyczajać do tego. Inni ludzie też go głaskali. Chodzi o to żeby się nie bał. A codziennie biegamy;). Psa prowadzi9ć po lewej stronie, tak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amakor'][B]Lisica[/B] - Pamiętam, że już gdzieś to było ale mogłabyś podać jakieś namiary na szanowną familię swojego "smoka"? Bardzo bym chciała zobaczyć rodziców Hammera:loveu::oops: Brata pamiętam, że gdzieś już widziałam :roll:
Bardzo chcę wiedzieć skąd się takie [B]piórka[/B] :evil_lol: biorą.
Pozdrawiam:loveu:[/quote]
A proszę uprzejmie :lol:
[URL]http://www.wilczegniazdo.yoyo.pl/[/URL]
Psa prowadzimy chyba po lewej,w każdym bądź razie,pies ma być widoczny dla sędziego ,mój chłop prowadził odwrotnie i sędzia z uśmiechem ,oznajmił
"A teraz proszę przejść na drugą stronę psa,Pana sobie już obejrzeliśmy"
[B]
Axusia
[/B]Oficjalnie tak,natomiast jest to sposób praktykowany i sędziowie przymykają oczy ku oburzeniu wystawców innych ras jeśli wystawa jest wielorasowa.Nie bez kozery owczarkarze mają miano dresów i niewychowanego motłochu,zresztą były już chyba dwa wątki zakładane na dogo w kwestii zachowania wokół ringu owczarków,niezbyt dla nas korzystne

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkGreen][B]Temat o tym, jak wystawiac ONka juz jest, wiec ten zamykam, a autora prosze o korzystanie z wyszukiwarki.

saJo-mod

EDIT: Napisalam, ze zamykam i nie zamknelam, ale dopiero co wrocilam z weekendu szkleniowgo z Glogarem i troszke zmeczna bylam. Do dyskusji o wystawianiu ONkow zapraszam tutaj [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=77818&page=16[/URL]
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...