Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 - śliczne :loveu:, ale troszkę za centralne, ja bym skadrowała z prawej.
2 - też za centralne, głowa przepalona :( - ale klimat ma fajny, taki słodziasty :)
3 - czubki drzew przepalone i lekkie przepalenia na psie - spróbuj poPSuć ;)
4 - ciut bym wyostrzyła i dodała kontrastu
5 - brakuje mi kawałka piesa z lewej i piasek za biały :evil_lol:
6 - za mała przysłona, za duże ISO, przez co jasny pies jest bardzo mocno przepalony i coś mi w kadrze nie pasuje, ale nie wiem co :evil_lol:
7 - ISO mogłoby byc 100, a nie 200 ;) wyostrzyłabym i dodala kontrastu ;)

Ogólnie zdjęcia bardzo ładne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chantell']Mnie się bardzo podoba zdjęcie zawisaka! Podziwiam Cię, że w ogóle udało Ci się go uchwycić. On jest meega szybki :D[/QUOTE]

Dzięki Ci, właśnie nie wiedziałam co to za owad! Teraz już wiem xD
Rzeczywiście polowałam na niego godzinę i to jedno mi jako takie profilowe wyszło a reszta była od d... strony:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Moje do oceny :) Psie oczywiście.[/QUOTE]

Pierwsze i drugie mi się podoba.
Na pierwszym [URL]http://img34.imageshack.us/i/71457155.jpg/[/URL] światło z odpowiedniej strony, i zdaje się,że nawet głębia jest wystarczająca.
Drugie też mi się podoba [URL]http://img401.imageshack.us/img401/7214/14267074.jpg[/URL], ale w rogach widać winietowanie.
Światła, znaczy jasności zdjęć nie ocenię,bo mam wrażenie,że moje monitory deczko przekłamują :(

Muszę jakieś swoje wrzucić. Troszkę czasu mi znajdzie przegrzebanie wszystkiego

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, było zapytanie,co o tym sądzimy. Więc wypowiedziałam swoje zdanie. Osobiście unikam winietowania.
Czy to powód,żeby tak się złościć ?
Mi osobiście przeszkadza ta winietka, ale to rzecz gustu, i tyle w tym temacie.
Krytyka powinna być czymś konstruktywnym dla autora, a nie powodem do samoobrony.
Tym bardziej,że ja nie skrytykowałam,tylko wyraziłam swoje zdanie. Wiadomo,że każdy ma je odmienne.
Na dodatek, podkreśliłam,że te zdjęcia właśnie podobają mi się najbardziej. Cóż, to zdanie chyba uległo przeoczeniu :(

Link to comment
Share on other sites

ludzie zamieszczający pracę (nie mówię, że wszyscy) oczekują od oglądających samych ohów i ahów. No cóż. Jak widać nie zawsze tak jest i trzeba się z tym pogodzić skoro chce się oceny innych.

Mnie osobiście pies z bukietem w pysku się bardzo podoba. Winietki też z resztą lubię.
Jakim obiektywem robiłaś, że tak Ci zwinietowało?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']Hmmm, było zapytanie,co o tym sądzimy. Więc wypowiedziałam swoje zdanie. Osobiście unikam winietowania.
Czy to powód,żeby tak się złościć ?
Mi osobiście przeszkadza ta winietka, ale to rzecz gustu, i tyle w tym temacie.
Krytyka powinna być czymś konstruktywnym dla autora, a nie powodem do samoobrony.
Tym bardziej,że ja nie skrytykowałam,tylko wyraziłam swoje zdanie. Wiadomo,że każdy ma je odmienne.
Na dodatek, podkreśliłam,że te zdjęcia właśnie podobają mi się najbardziej. Cóż, to zdanie chyba uległo przeoczeniu :([/QUOTE]
jeżeli chodzi o mnie, to się tylko ładnie i grzecznie zapytałam czemu źle ;) nie mam pretensji, odpowiedź otrzymałam, każdy może mieć swoje zdanie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']Hmmm, było zapytanie,co o tym sądzimy. Więc wypowiedziałam swoje zdanie. Osobiście unikam winietowania.
Czy to powód,żeby tak się złościć ?
Mi osobiście przeszkadza ta winietka, ale to rzecz gustu, i tyle w tym temacie.
Krytyka powinna być czymś konstruktywnym dla autora, a nie powodem do samoobrony.
Tym bardziej,że ja nie skrytykowałam,tylko wyraziłam swoje zdanie. Wiadomo,że każdy ma je odmienne.
Na dodatek, podkreśliłam,że te zdjęcia właśnie podobają mi się najbardziej. Cóż, to zdanie chyba uległo przeoczeniu :([/QUOTE]
Ja napisałam, bo z Twojej wypowiedzi dało się wywnioskować, że winieta to coś strasznie złego.

Dobra koniec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']
Krytyka powinna być czymś konstruktywnym dla autora, a nie powodem do samoobrony.
[/QUOTE]

Alez ja się nie bronie! :) Napisałam tylko, że zdjecie nietykane było, sam się taki efekt zrobil :)
Zresztą wolę konstruktywna krytykę od oh i ah :) Więcej z niej można wynieśc.

Obiektyw kitowy nikona 18-135 plus nikon d80

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Obiektyw kitowy nikona 18-135 plus nikon d80[/QUOTE]

Właśnie o tym mówię, dlatego widać winietę. Winieta powstaje w kitowych obiektywach (nie miałam na myśli efektu PS). Też miałam takiego kita. Dopiero niedawno pozbyłam się go i kupiłam coś lepszego.
Jednak jeśli odpowiednio ustawić ogniskową to winieta nie będzie zauważalna. No chyba,że ktoś lubi taki efekt.
Ja lubię tylko sztuczny, czyli z PS-a.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...