Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Justa']ale skoro interesujecie się fotografią to przejrzycie portale zdjęciowe gdzie można znaleźć fantastyczne galerie i naprawdę bardzo dużo się nauczyć, podpatrzeć.[/QUOTE]

A ja bym krytykującym poradziła raczej przejrzenie kilku podręczników fotografii. ;) :eviltong:

EDIT: Szczególnie polecam: George Barr "Perfekcja w fotografii. Od inspiracji do obrazu", znajdziecie tam sporo zdjęć w podobnym klimacie.

[B]Ada[/B], nie zniechęcaj się!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='BeataG']A ja bym krytykującym poradziła raczej przejrzenie kilku podręczników fotografii. ;) :eviltong:[/QUOTE]

W podręcznikach do fotografii nie można znaleźć ocen pod zdjeciami i właśnie krytyk - a to głównie dzięki nim człowiek dużo się uczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada_-_']Dzięki, bo miałam już ochotę wyłączyć dogomanię ;)

Krytyka, krytyką ale dobrze wiesz, że chodziło mi o technikę, a nie dobór tematu do zdjęcia.[/QUOTE]

Jeśli jestes taka wrażliwa, to nie rozumiem - Prosisz - krytykujecie a oczekujesz głaskania po główce?

Hmm.. Czyli Ty masz decydować co ja skrytykuję, czy ja?

Link to comment
Share on other sites

Ada, ale temat też jest fajny! Ech, bardzo żałuję, że nie mam skanera, pokazałabym Wam parę "uznanych" zdjęć (które Wy pewnie zjechałybyście równo :cool3:), np. zdjęcie zaschniętego błota - tak, tak, zwykłego błota. :evil_lol:

To zdjęcie kory jest jednym z lepszych, które pojawiły się tu od kilku dni (wcześniej w ten wątek nie wchodziłam, więc co do wcześniejszych nie będę się wypowiadać).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada_-_']Dałam to zdjęcie do krytyki, a uzyskałam odpowiedzi, żebym zrobiła zdjęcia czemuś innemu.
yyy... dziwne to trochę ale nic.[/QUOTE]

Chcesz konkretniej?
Nie podoba mi sie obiekt zdjęcia - jak mniemam miała nim być kora? pień drzewa? Za mało wyeksponowane. Nie ma praktycznie żadnego tła.
Ostrość udało się trafić, ale to żaden wyczyn skoro praktycznie cąły kadr jest ostry.
Światła też nie ma - żadnej gry światła/cienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Ada, ale temat też jest fajny! Ech, bardzo żałuję, że nie mam skanera, pokazałabym Wam parę "uznanych" zdjęć (które Wy pewnie zjechałybyście równo :cool3:)[/QUOTE]

Hmm.. i miałybyśmy do tego pełne prawo?
Tak dla przykładu, nie każdemu musi się podobać Picasso chociażby, a przecież jego prace są znane na całym świecie.
Mnie się nie podoba powyższe zdjęcie, autor prosi o krytykę - mówię co myślę, a w rezultacie wychodzę na podłą, bezduszną i niewyrozumiałą osobę.
Jesli ktoś chce się rozwijać to uznałby tą krytykę, a nie sie usprawiedliwiał.
A jeśli ktoś uważa, że zdjęcie jest doskonałe i i tak nie obchodzi go opinia publiczna - to proszę bardzo, niech robi zdjęcia i nie przejmuje się ów opinią.

Denerwuje mnie takie podejście - bo wygląda to tak jakby człowiek wstawiał na ten wątek zdjęcie nie po to, żeby usłyszeć parę słów krytyki, a po to żeby rozwinął się przed nim czerwony dywan i wszyscy go wychwalali.
I w tym momencie dla mnie traci to sens.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Hmm.. i miałybyśmy do tego pełne prawo?
Tak dla przykładu, nie każdemu musi się podobać Picasso chociażby, a przecież jego prace są znane na całym świecie.
Mnie się nie podoba powyższe zdjęcie, autor prosi o krytykę - mówię co myślę, a w rezultacie wychodzę na podłą, bezduszną i niewyrozumiałą osobę.
Jesli ktoś chce się rozwijać to uznałby tą krytykę, a nie sie usprawiedliwiał.
A jeśli ktoś uważa, że zdjęcie jest doskonałe i i tak nie obchodzi go opinia publiczna - to proszę bardzo, niech robi zdjęcia i nie przejmuje się ów opinią.

Denerwuje mnie takie podejście - bo wygląda to tak jakby człowiek wstawiał na ten wątek zdjęcie nie po to, żeby usłyszeć parę słów krytyki, a po to żeby rozwinął się przed nim czerwony dywan i wszyscy go wychwalali.
I w tym momencie dla mnie traci to sens.[/QUOTE]

Sęk w tym, że Wy nie piszecie "mnie się nie podoba" to czy tamto, tylko "nic ciekawego", "nie widzisz nic bardziej wartego uwagi niż kora drzewa?" itp. [B]A każdy obiekt jest wart uwagi i każdy może być tematem zdjęcia. Wszystko zależy od tego, jak się go przedstawi.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Sęk w tym, że Wy nie piszecie "mnie się nie podoba" to czy tamto, tylko "nic ciekawego", "nie widzisz nic bardziej wartego uwagi niż kora drzewa?" itp. [B]A każdy obiekt jest wart uwagi i każdy może być tematem zdjęcia. Wszystko zależy od tego, jak się go przedstawi.[/B][/QUOTE]

Dlatego przytoczyłam o jaszczurkach i dlatego przytoczyłam o mieście, że same znaki drogowe, wieżowce, samochody i chodniki (w odpowiedzi na to, że Ada mieszka na wsi i wokół tylko robaki, trawa i kombajny).
I oczywiście z ostatnim zdaniem się zgodzę "Wszystko zależy od tego, jak się go przedstawi."
Ale zdania nie zmieniam i zdjęcie mi sie nie podoba, nie ma w nim nic ciekawego.

Link to comment
Share on other sites

[B]Kashdog[/B] podoba mi się kadr, szkoda tylko, że ciemne. :)

Miriam
[IMG]http://wd6.photoblog.pl/lvp3/201003/F8/59937755.jpg[/IMG]

Wiola
[IMG]http://wd8.photoblog.pl/lvp4/201001/6D/56474067.jpg[/IMG]


Ciapkowskie :
[IMG]http://wd2.photoblog.pl/lvp1/200909/15/48341861.jpg[/IMG]

[IMG]http://wd2.photoblog.pl/lvp1/200909/62/48146741.jpg[/IMG]

[IMG]http://wd4.photoblog.pl/lvp2/200909/08/48108823.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']betty_labrador zwykle pstryki do albumu domowego, nic do pokazania tutaj - nic specjalnego[/QUOTE]


takie złośliwosci mozesz sobie darowac-najfajniej to sie odgryźć :P a mnie to jakos nie rusza.

[quote name='Unbelievable']Bett, całkiem fajne, tylko nudne : P kolory są trochę mdłe, tło nie za ciekawe- ale na plus że jednolite ;) wyostrzaj po zmniejszeniu! bo tak wydają się nieostre[/QUOTE]


dzieki:) no wlasnie bo mi sie wydawalo ze troche jakosc poszla po zmniejszeniu. tak o tle akurat nei myslalam wtedy ale faktycznie warto zwracac na to uwage ;) poza tym narazie jak robie zdjecie to sie skupiam glownie na kadrze i ostrosci, i zapominam czasami przelaczyc na właściwe WB. ;) ale wiadomo-do opanowania z czasem :)

[B]Kora[/B] świetne fotki! zwlaszcza druga i trzecia mi sie podoba :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...