Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ewelina & Hera']Makijaż genialny! :lol:


Jakie polecacie programy do usuwania szumu..? Nawet jeżeli ustawiam minimalną czułość, to i tak większość moich fotek wygląda okropnie...[/QUOTE]

a jaki masz aparat? Do szumów to NeatImage, Noise Ninja, fotoszop itp..



Kot zimowy
[IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/cat2640.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś mający PS mógłby pobawic się tym zdjeciem? :diabloti:

chodzi mi o pogłębienie koloru , zrobic jej twraz porcelanową .. itp.?:loveu:
wymazac jej podkrązone oczy?
zrobic to po swojemu?
byłabym baaaaaardzo wdzieczna! :razz:


[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/289/96204d72d150f9c4.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Kadr - tandetny. Nic sobą nie reprezentuje. Pomyśl nad kadrem który będzie czymś zaskakiwać, nie koniecznie musi to być insekt na kwiatku. Skoro sam widzisz że zdjęcie "średnio wyszło" to już sporo.
Technicznie jest znośnie, ale tak jak piszę problem tutaj raczej dotyczy całkowicie nieciekawego kadru.[/quote]
Dzięki za uwagę. Problem w tym, że ja dopiero początkujący jestem :))
Jescze raz dzięki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Gdzie? :roll:

Wiem, ze kiedys byla, ale teraz nie moge nigdzie znalezc... :([/QUOTE]

rzeczywiście, poszukałem i juz tez nie widzę tego, a kiedyś było. Skończyła się promocja:( Teraz wersja studencka CS3 ok 1200zl

[quote name='Justa']:mdleje:
postudiuj sobie wetę bez % - psychiatryk murowany :evil_lol:[/QUOTE]

ale za to caaały legalny CS3:diabloti::evil_lol: w psychiatryku bedzie dużo czasu na zabawę:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irek_krawczyk']Dzięki za uwagę. Problem w tym, że ja dopiero początkujący jestem :))
Jescze raz dzięki.[/quote]No to bardzo dobrze że początkujący. Jeśli od razu pomyślisz o tym jak uzyskać ciekawy kadr, niebanalny itp to sukces murowany ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam banalny problem:oops:
Nie umiem zrobić zdjęcia w domu bez lampy żeby było jasno i nie rozmazane nawet jak aparat mam na statywie:oops: bawię się w różnych opcjach aparatu ale to mi nie wychodzi, bo :
są rozmazane,że abstrakcja wychodzi
jakieś dziwne kolory
straszne szumy
albo ciemno i są cienie, mimo dobrego oświetlenia

Link to comment
Share on other sites

[B]KaRa[/B]
to, że szumy to nic dziwnego, jak nie ma dodatkowego oświetlenia. w końcu czułość ISO rośnie, a więc i szumy rosną.. ale dzięki temu nie musisz jeszcze bardziej skracać czasu, żeby zdjęcie wyszło przyzwoicie jasne.
na za ciemne zdjęcia otwórz przysłonę (tzn ustaw najmniejszą wartość np. 2.8) skróć czas naświetlania.
mając jednak ciemny obiektyw trzeba będzie zdrastycznie zjechać z czasem, co tak czy siak będzie powodować poruszenia..
a kolory - masz w aparacie takie coś jak pomiar temperatury barwowej, spróbuj z tym pokombinować, wtedy możesz ustawić taką kolorystkę, któa będzie najbliższa rzeczywistości.

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...