Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Nicka*']Tak, wiem, ale jednak ceny są na tyle zróżnicowane, że to tak do końca bez różnicy nie jest (?).
[/QUOTE]

jeżeli nie widzisz różnicy to po co przepłacać:evil_lol: chyba, że widzisz, to zdecydujesz już sama. Ale na pewno nie kupisz canona 5D bo to inna półka. Np wg mnie canony mają beznadziejną ergonomię w przeciwienstwie do Nikonów albo Minolty (Dynax 7D - dla mnie ideał) czy Sony:cool3: Z drugiej strony system canona ma świetne obiektywy w cenie dużo niższej niż podobne jakościowo Nikkory.. Więc wybierając body zwróć też uwagę na system, bo jak wiadomo nie jest obojetne jaka puche kupisz:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nicka*']Acha, acha :cool3:
Stanowczo ich za dużo na rynku :roll: Nawet nie wime czy Canon czy Nikon a co dopiero konkretny model, mam nadzieję, że w sklepie będzie ktoś kto się zna. Helga, no tak, szkło będzie, ale mam opcje albo tanie body i dobre szkło, albo droższe body z kitem a za pare msc szkło.[/QUOTE]

Ja bym brał lepsze body+kit:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nicka*']Acha, acha :cool3:
Stanowczo ich za dużo na rynku :roll: Nawet nie wime czy Canon czy Nikon a co dopiero konkretny model, mam nadzieję, że w sklepie będzie ktoś kto się zna.[/QUOTE]

w sklepie na pewno się znają, ale na tym jak dobrze wcisnąć kit:diabloti: Chyba że to dobry zaufany sklep fotograficzny, a nie MM

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nicka*']Tak ogólnie jak się sprawuje :) nim kupie chciałabym poznać opinnie kogoś kto ma/miał.[/quote]
Zerknij do pierwszego postu w tym temacie... :mad:

[quote name='infers1995']Ja bym brał lepsze body+kit:razz:[/quote]
I co to by Ci dalo? ;]

[quote name='Nicka*']Tak, wiem, ale jednak ceny są na tyle zróżnicowane, że to tak do końca bez różnicy nie jest (?).

Kiedyś był tu link do stronki z przykładowymi zdjęciami z różnych aparatów i obiektywów. Pamieta ktoś jaka to była ?[/quote]
Nie wiem, o ktory Ci chodzi... dpreview? pbase? pixel-peeper?

Roznice... Sa, oj sa... Tak z glowy: funkcje, ergonomia, jakosc obrazu, sprawnosc AF, wielkosc wizjera, mozliwosc dolaczania akcesoriow... Aaa, no i przede wszystkim, matryca :]

A co do wyboru systemu i konkretnego modelu, ja to robie zawsze tak:
- okreslam cene: np. wiem, nie mam 40 tysiecy zlotych na sprzet, ale 4 tysiace skombinuje
- porownuje zestawy body+szkla, ktore moge kupic

MUSISZ wiedziec, co chcesz fotografowac.
MUSISZ wiedziec, co dana funkcja robi i czy jest Ci potrzebna.
MUSISZ wiedziec, jakich obiektywow potrzebujesz.

I tyle. Poogladaj zdjecia, zobacz, czym robione... :)

Naprawde, DA SIE samodzielnie wybrac sobie aparat. W internecie jest wszystko, czego potrzeba :] Polecam Steve'a Jobs'a oraz Dpreview - imho są obiektywni, w przeciwienstwie do naszego np. fotopolis czy optycznych :/

A jezeli nie kupisz samodzielnie, to mozesz sie BARDZO rozczarowac... ;)



BTW: Canon 5D Mark II - 21mpx, korekcja FF/BF i filmy HD stereo:
[url]http://www.dpreview.com/previews/canoneos5dmarkII/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ej luudzie... migawka moja konczy swój zywot ! musze wysylac aparat do warszawy na wymiane migawki.. mam jeszcze go grudnia gwarancje. jak myslicie ile oni beda mi trzymac aparat w serwisie? wezma kase, skoro na gwarancji? eh jesien idzie , mam 3 wystawy i bez aparatu? nie no nie przezyje.

jak robie zdjecie to zamiast zwyklego pstryku, to jest takie brzęczenie. zdjecia sa ok.

Link to comment
Share on other sites

Takie brzeczenie czy tez "bzyt" :D to raczej nie migawka ale mechanizm lustra... Tez to mialam niedawno. Ja placilam, bo aparat byl sporo po gwarancji. Ile czasu trzyma aparat serwis to hym hym ;) Chodza o tym mityczne opowiesci ;p Olympus deklaruje 14 dni i tyle faktycznie to trwa [jezeli cos drobnego to szybciej]. Inne... - poczytaj w necie ;p
A czy wezma kase to zalezy - Olkowy nie, inne nie wiem. Nie powinni...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Takie brzeczenie czy tez "bzyt" :D to raczej nie migawka ale mechanizm lustra... Tez to mialam niedawno. Ja placilam, bo aparat byl sporo po gwarancji. Ile czasu trzyma aparat serwis to hym hym ;) Chodza o tym mityczne opowiesci ;p Olympus deklaruje 14 dni i tyle faktycznie to trwa [jezeli cos drobnego to szybciej]. Inne... - poczytaj w necie ;p
A czy wezma kase to zalezy - Olkowy nie, inne nie wiem. Nie powinni...[/quote]

a to jest cos powazniejszego? tak ze trzeba od razu odac do naprawy czy moge go zabrac chorego na wystawe? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']U mnie to bylo tak ;p [URL]http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=13111[/URL]
Jezeli ma pasc, to i tak padnie ;) Wez, moze wytrzyma? U mnie zniknelo na jakis czas, zeby potem znow pasc ;] Ale w miedzyczasie kilka tysiecy zdjec zrobilam...[/quote]

hm to wezme, jezeli w ogole pojade na wystawie bo to bedzie 2 tydzien cieczki u mojej suki :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina_Nett']Tzn. gwint jest chyba 52mm ale muszę jeszcze sprawdzić ;)

------
Dokładnie chodzi mi o coś takiego [URL]http://www.skapiec.pl/site/cat/57/comp/90713/[/URL] i chyba będzie pasować.[/quote]

O ten sam nam chodzi :evil_lol: Ja czekm tylko kiedy bedzie wiecej money wtedy napewno sobie sprawie:evil_lol::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...