Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jak z każdym niemal zdjęciem - kwestia gustu. niemniej dziękuję :loveu:

ładnie to tutaj napisałaś kilka stron wcześniej - jak masz dobrze zrobione zdjęcie (ostrość, kadr, głębia, dobre oświetlenie) to możesz z nim zrobić w PS-ie cudo. Nie wiem czemu ludzie tak się afiszują tym, że nie korzystają z cyfrowych ciemni :roll: skoro uważają, że zdjęcie prosto z aparatu wygląda najlepiej jak może po co sie usprawiedliwiać?
Prawda jest taka, że większość z programów graficznych nie umie po prostu korzystać - ja też nie wykorzystuję 3/4 funkcji :oops: ale zgłębiam wiedzę zamiast iść na łatwiznę ;)

no nic - ostatnie, bo zaczyna byc mnie za dużo w tej galerii ;)
przed chwilą mój ojciec wszedł do pokoju i tak powstał tytuł..

chmurna
[IMG]http://img164.imageshack.us/img164/3108/dsc1065ic6.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Ptaszyska tez-jaki Ty masz obiektyw, ze one tak blisko sa?[/quote]

toc przeciez pisalam, ze odwazne toto bylo i na cztery-piec metrow dawalo sie podejsc;)
90-300 do analoga :evil_lol: ciezko toto w dloni utrzymac albo mi sie za bardzo rece trzesa ale na najdluzszej ogniskowej to chyba tylko slep fart by mnie ratowal zeby ostre wyszlo :evil_lol:

Justa, jeszcze mi 50tki nie naprawili bom rachunek przed trzema dniami dopiero znalazla ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']a mi sie podoba!
i w sumie nie wiem, ktore bym wybrala!
W ogole superancka fotka[/QUOTE]
mi tez sie podoba bw, ale nie wiem które bardziej..

[quote name='Justa']Nie wiem czemu ludzie tak się afiszują tym, że nie korzystają z cyfrowych ciemni :roll:

[/quote]
kiedyś wszyscy korzystali przymusowo z ciemni (bo inaczej sie nie dało) i nikt nie narzekał;)

Link to comment
Share on other sites

Justa - ja Ci powiem, dlaczego, przynajmniej ja, wole sprzetowo ;)

Bo dla mnie fotografia to fajna zabawa. Lubie, jak mi zdjecie wyjdzie tak, jak chce. A zabawa na kompie mnie nie bawi, po prostu. Fajnie jest uzyskac efekt gwiazdek filtrem, nie Fotoszopem. Fajnie jest dobrze naswietlic trudne ujecie, a nie rozjasniac fote na kompie. Ot. :)

Czasem trzeba, trudno, ale mnie to nie bawi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Justa - ja Ci powiem, dlaczego, przynajmniej ja, wole sprzetowo ;)

Bo dla mnie fotografia to fajna zabawa. Lubie, jak mi zdjecie wyjdzie tak, jak chce. A zabawa na kompie mnie nie bawi, po prostu. Fajnie jest uzyskac efekt gwiazdek filtrem, nie Fotoszopem. Fajnie jest dobrze naswietlic trudne ujecie, a nie rozjasniac fote na kompie. Ot. :)

Czasem trzeba, trudno, ale mnie to nie bawi ;)[/QUOTE]

Hmmm.. a b&w ? sepia? w aparacie są straszne ! a podbijanie kontrastów? kadrowanie?
Ja nie mówię o wyższej szkole jazdy typu gwiazdki (haha nawet nie wiem jak to zrobić), a o dość podstawowych czynnościach jakimi wydają mi się wyżej wymienione..

Link to comment
Share on other sites

[B]masienka [/B]- zapomniałam dodać, Twoje ostatnie zdjęcia (ptaki, krajobrazy) są na prawdę świetne, gratuluję ;)

Serducho kwiatowe:
[IMG]http://images24.fotosik.pl/220/c192bd76eecc85d2.jpg[/IMG]

[IMG]http://images29.fotosik.pl/220/487caabe8e0c1305.jpg[/IMG]

Powrót do fotografowania much?
[IMG]http://images24.fotosik.pl/220/b827117df54faa46.jpg[/IMG]

[IMG]http://images33.fotosik.pl/267/53223583a2aa7650.jpg[/IMG]

,,Boli mnie'', że sama nie mogę ustawić ostrości, widać to po w/w zdjęciach ... :shake:

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']
[B]bogniczku[/B] kiedy d80?[/quote]
Jak pojadę do Bydgoszczy i jak inny Fotojoker w tym mieście (zostały 2) łaskawie przyjmie pismo ... :shake:
Do Bydgoszczy wybieram się ... 20 czerwca :placz: Moi nie chcą jechać wcześniej :angryy:

Co do zdjęć - byle jakie makro, nic specjalnego, jednak tymi zdjęciami chciałam co niektórym pokazać, że wcale nie trzeba mieć lustrzanki, aby zdjęcia były ostre, odpowiednio doświetlone, skadrowane, z GO.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']jak z każdym niemal zdjęciem - kwestia gustu. niemniej dziękuję :loveu:

ładnie to tutaj napisałaś kilka stron wcześniej - jak masz dobrze zrobione zdjęcie (ostrość, kadr, głębia, dobre oświetlenie) to możesz z nim zrobić w PS-ie cudo. Nie wiem czemu ludzie tak się afiszują tym, że nie korzystają z cyfrowych ciemni :roll: skoro uważają, że zdjęcie prosto z aparatu wygląda najlepiej jak może po co sie usprawiedliwiać?
Prawda jest taka, że większość z programów graficznych nie umie po prostu korzystać - ja też nie wykorzystuję 3/4 funkcji :oops: ale zgłębiam wiedzę zamiast iść na łatwiznę ;)

no nic - ostatnie, bo zaczyna byc mnie za dużo w tej galerii ;)
przed chwilą mój ojciec wszedł do pokoju i tak powstał tytuł..

chmurna
[IMG]http://img164.imageshack.us/img164/3108/dsc1065ic6.jpg[/IMG]

tonacja fajna, ale kadr chyba mi się nie podoba :D . . . .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']Jak pojadę do Bydgoszczy i jak inny Fotojoker w tym mieście (zostały 2) łaskawie przyjmie pismo ... :shake:
Do Bydgoszczy wybieram się ... 20 czerwca :placz: Moi nie chcą jechać wcześniej :angryy:

Co do zdjęć - byle jakie makro, nic specjalnego, jednak tymi zdjęciami chciałam co niektórym pokazać, że wcale nie trzeba mieć lustrzanki, aby zdjęcia były ostre, odpowiednio doświetlone, skadrowane, z GO.

Pozdrawiam![/QUOTE]

Może wcześniej Ci zrobią niespodziankę ;)

Nie uchronisz świata od zdjęć poprzedzonych komentarzem - mam tylko zwykłą cyfrówkę, nie używam obróbki..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Hmmm.. a b&w ? sepia? w aparacie są straszne ! a podbijanie kontrastów? kadrowanie?
Ja nie mówię o wyższej szkole jazdy typu gwiazdki (haha nawet nie wiem jak to zrobić), a o dość podstawowych czynnościach jakimi wydają mi się wyżej wymienione..[/quote]
dokladnie!
z byle jakiego zdjecia i fotoszop niczego nie wyciagnie;-))
a gwiazdek tez nie umiem;-(
jak ktos umie to niech powie jak sie je robi to bardzo ciekawe!

Bogniku mi sie stokrotki podobaja;-)fajne maja tlo z tylu-to jakies kamulce?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Justa w ogole masz sliczna modelke!
no chyba , ze to Ty jestes sama we wlasnej osobie?tzn wtedy tez masz sliczna modelke-tak sie dziwnie napisalo w sumie hahaha[/QUOTE]

Hmmm. często robię autoportrety ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Prawda jest taka, że większość z programów graficznych nie umie po prostu korzystać[/QUOTE]

O to to to ;) I łatwiej powiedzieć , że się jest mistrzem focenia bez obrabiania niż przyznać się że PS to czarna magia :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...