Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Doda_']chce mi się płakać :placz:
mam zwykłą cyfrówkę, marzy mi się lustrzanka - Nikon albo canon
problem w tym. . . że ja jestem w tej sprawie bardziej niż zielona :placz:
nie wiem jaką lustrzankę kupić, jakie obiektywy, jaka lampa, wszystko co będzie potrzebne do ładnych zdjęć w domu, na dworze, w ciemności, portret itd . . . pomocy ! ile kasy będzie potrzeba na to wszystko ?
Nie chcę nic mega super bo fotografem nie jestem . . . tylko skromne w niewielkiej cenie ale żeby piękne zdjęcia robiły !


[B]JEŻELI KTOŚ MA NA SPRZEDAŻ TAKI ZESTAW UŻYWANY PROSZĘ O KONTAKT NA PW. . . .[/B][/QUOTE]

To kup aparat z fotografem w komplecie, inaczej same ładne zdjęcia się nie zrobią.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='netheter']Bardzo przyjemny portrecik. :)

Doda_
Aparat nie robi zdjęć, Ty je robisz. Mam piękne zdjęcia z kompaktu i kompletnie ch*** zdjęcia z lustrzanki. Wszystko kwestia Twoich umiejętności i warunków w jakich przyjdzie Ci robić zdjęcia.[/QUOTE]

[quote name='Fauka']To kup aparat z fotografem w komplecie, inaczej same ładne zdjęcia się nie zrobią.[/QUOTE]

dziewczyny, może tak nie tragizujcie. ;) nauczyć się każdy może, myślę że Wy też nie umiałyście na dzień dobry robić zdjęć.

[quote name='Doda_']Może i tak tylko że ja chcę używany zestaw, wiec mysle że w 5-7 tys sie zmieszczę?[/QUOTE]

na dzień dobry moim zdaniem wystarczy Ci - Nikon D300s (zadbana używka do 20tys klapnięć, ok 2500), do tego Sigma 17-50 2.8 (1600zł), Nikkor 35 1.8G DX lub Nikkor 50 1.8G (600zł), Tamron 70-300 VC USD (1300zł), SB-700 (1000zł). Łącznie - 7 tysięcy, z tym że ceny obiektywów są podane jako nówki. Myślę, że przy używanych wyszło by max 5500zł.

Przy D300s zyskujesz baardzo celny AF, za to niezbyt wypasioną matrycę. Możesz go zamienić na D7000 (cena używanego z małym przebiegiem 2300zł) bo mam wrażenie że pakowanie się w D7100 w Twoim przypadku nie ma sensu.
Przy D7000 zyskasz lepszą matrycę, lepsze ISO, ale nieco gorszy AF.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']dziewczyny, może tak nie tragizujcie. ;) nauczyć się każdy może, myślę że Wy też nie umiałyście na dzień dobry robić zdjęć.



na dzień dobry moim zdaniem wystarczy Ci - Nikon D300s (zadbana używka do 20tys klapnięć, ok 2500), do tego Sigma 17-50 2.8 (1600zł), Nikkor 35 1.8G DX lub Nikkor 50 1.8G (600zł), Tamron 70-300 VC USD (1300zł), SB-700 (1000zł). Łącznie - 7 tysięcy, z tym że ceny obiektywów są podane jako nówki. Myślę, że przy używanych wyszło by max 5500zł.

Przy D300s zyskujesz baardzo celny AF, za to niezbyt wypasioną matrycę. Możesz go zamienić na D7000 (cena używanego z małym przebiegiem 2300zł) bo mam wrażenie że pakowanie się w D7100 w Twoim przypadku nie ma sensu.
Przy D7000 zyskasz lepszą matrycę, lepsze ISO, ale nieco gorszy AF.[/QUOTE]

Dziekuje Ci bardzo, jak wróce ze spaceru obejrze ceny na necie i napiszę .


Fauka - może Ty jak zaczynałaś to miałaś aparat z fotografem w komplecie, który Cie nauczyl robic zdjęcia ?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']Fauka - może Ty jak zaczynałaś to miałaś aparat z fotografem w komplecie, który Cie nauczyl robic zdjęcia ?????[/QUOTE]

Ja miałam i sobię chwalę :evil_lol:
Ale to też nie zwalniało mnie od zagłębiania się w wiedzę, zwłaszcza że mój fotograf lubi focić ludzi a ja bardziej zwierzaki ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem jakimś specem, ale coś mi nie pasuje w zdjęciu z tym morelkiem. Może przez to, że jest taki puchaty mi już pada na oczy i mam wrażenie, że ostrość jest niekoniecznie na psiaku.

A ja człowieczka dodam, poza tym, ze szumiasto, co poszło nie tak?
[url]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/1526376_653291994723397_493957357_n.jpg[/url]

Daję link, bo spory rozmiar.

Nie widzę nic złego w tym, ze ktoś chce wydać kilka tysięcy na sprzęt, nauczy się z czasem przecież, po co kupować co chwilę modele różniące się od siebie o 500-2000 złotych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']Dziekuje Ci bardzo, jak wróce ze spaceru obejrze ceny na necie i napiszę .


Fauka - może Ty jak zaczynałaś to miałaś aparat z fotografem w komplecie, który Cie nauczyl robic zdjęcia ?????[/QUOTE]

Zaczynalam na Sony DSC H2 i często mnie pytali jakim lustrem robię zdjęcia ;) Na lustrzanke przesiadłam się jak staruszek się popsuł, a jedyny problem to były szumy.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#800000][SIZE=4][CENTER]Uwaga Uwaga :)[/CENTER]
[/SIZE][/COLOR]
Mam propozycje - może założmy oddzielny wątek -gdzie będzie sie wstawiało tylko fotografie i oceniało, a ten zostanie do rozmów o fotografii? bo tu tak wszystko poprzeplatane, niektóre zdjęcia nikną w gąszczu rozmów, a może i rozmówcy nie mają ochoty ich komentować- co dobrze co źle jest w zdanym zdjęciu. A niektórzy chcieliby na pewno krytyki konstruktywnej :)

Link to comment
Share on other sites

Aleksandrossa a mi cos nie pasuje z obróbką ogólnie, ale nie wiem co.. Hm. A samo zdjecie przyjemne. :)


Doda_ - zaczynałam od cyfrówki, potem przeniosłam się na kompakt a dopiero w 2011 kupiłam lustrzankę.

Ja 60D mam i jakby były jeszcze nówki 50D to kupiłabym 50tkę.. Ale tak chcialam od poczatku, z tym, ze 50D juz nie byly dostepne.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]Aleksandrossa - Podoba mi się, bardzo przyjemne zdjęcie :D
betty - jestem za ! :D
Doda - Nauczysz się, ja wszystkiego uczę się z internetu. Dużo czytam, oglądam filmików. Takich poradników i artykułów jest masa.
Jak byś się postarała to i telefonem ciekawe zdjęcie zrobisz ;) Swoją drogą jak ja bym chciała miec tak z 7 tysięcy na sprzęcior [/COLOR]:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador'][COLOR=#800000][SIZE=4][CENTER]Uwaga Uwaga :)[/CENTER]
[/SIZE][/COLOR]
Mam propozycje - może założmy oddzielny wątek -gdzie będzie sie wstawiało tylko fotografie i oceniało, a ten zostanie do rozmów o fotografii? bo tu tak wszystko poprzeplatane, niektóre zdjęcia nikną w gąszczu rozmów, a może i rozmówcy nie mają ochoty ich komentować- co dobrze co źle jest w zdanym zdjęciu. A niektórzy chcieliby na pewno krytyki konstruktywnej :)[/QUOTE]

a ja jestem na nie :)
nie wchodzi na ten wątek jakoś bardzo dużo osób, więc jeśli jeszcze go rozdzielić to wg mnie będzie pusto :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='netheter']Aleksandrossa a mi cos nie pasuje z obróbką ogólnie, ale nie wiem co.. Hm. A samo zdjecie przyjemne. :)
[/QUOTE]

Mi tak samo obróbka nie pasuje. Dla mnie to zdjęcie jest takie "mdłe".

Jak manualnym obiektywem można zrobić zdjęcie w ruchu? :P Przymierzam się do M42, ale nie jestem pewna, czy dam sobie radę bez af.


Zdjęcie z listopada, dość późną porą robione.
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-tBpWPYhK2jw/UpIfoNzdv0I/AAAAAAAAYL0/joWIBTmxd18/w427-h640-no/IMG_0925-2.png[/IMG]
kadr mi nie pasuje, ale nie wiem co dokładnie :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']A ja człowieczka dodam, poza tym, ze szumiasto, co poszło nie tak?
[url]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/1526376_653291994723397_493957357_n.jpg[/url][/QUOTE]
Ooo Hilary Duff :eviltong: :diabloti: Za mało światła ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...