Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziekuję, Fauka.
Nie wiem co z tym kontrastem, pytam się właśnie profesjonalnego fotografa czy to zdjęcie ma dość kontrastu i zobaczymy co on stwierdzi.

Jaką zabawę kolorami masz na myśli? Bo przy zdjęciach psów rasowych zwykle ważne jest jak najlepsze oddanie ich naturalnego koloru

Link to comment
Share on other sites

Ja samymi psami się nie bawię, dotykam raczej zieleni, nieba, dodaję jakieś kolory w tle dla urozmaicenia i dodania zdjęciu trochę bajkowego klimatu. Ogólnie bardzo lubię nienaturalnie zieloną trawkę, niebo jak z okładki magazynu dla kobiet i jasne zdjęcia na których świat wydaje się ładniejszy :eviltong:

[quote name='Olson']dobre. :diabloti:

a teraz spójrz w swój podpis.[/QUOTE]

Uwierz lub nie, ale jak jest odpowiednie światło to oczy same tak wychodzą i nie trzeba ich dotykać. Tutaj też nic nie dotykałam - [url]http://i169.photobucket.com/albums/u214/fauka/IMG_8431_zps573c64e3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moniskaa']Chcę zacząć przygodę z Rawem polecicie jakiś prosty i darmowy program do obróbki zdjęć tego formatu? Chodzi mi o taki program dla początkujących:)[/QUOTE]

najlepszy jest lightroom według mnie. Ściągnij sobie triala i pobaw się troszkę. Wersja jest angielska ale to chyba raczej nie problem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moniskaa']Podobno jest program na płytce w zestawie Canona, ktoś sprawdzał?[/QUOTE]
Jak chodziłam na kurs foto prowadzący go polecał do podstawowych obróbek i katalogowania, ale sama nigdy nie używałam.

[QUOTE]jest ;-) ale jeśli jesteś uczniem/studentem to kosztuje jakieś grosze. [/QUOTE]
a jeśli jesteś studentem informatyki nie kosztuje nic:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Avaloth']jeśli jesteś studentem informatyki nie kosztuje nic:diabloti:[/QUOTE]
ide na infe.. :evil_lol:

[quote name='Moniskaa']Podobno jest program na płytce w zestawie Canona, ktoś sprawdzał?[/QUOTE]
ja mam, troche sie w nim bawilam, ale strasznie duzo pamieci zzera i zdjecia mi sie przestaly ładowac ;/
ma tam podstawowe opcje, w miare prosty jest ale angielski, przynajmniej u mnie ;)

Link to comment
Share on other sites

moja sigma po dwóch ciężkich wypadkach , żyje :cool3:

[IMG]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1012866_689836047709443_338223927_n.jpg[/IMG]

drzewa w tle , też ich nie lubię , ale nadleśnictwo nie pozwala wyciąć :cooldevi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='netheter']Tamto też ma - i przykro mi, że takiej maści miałam modelkę na zdjęciach. Co ja biedna na to poradzę? Nie mogę przekłamać jej koloru, bo to nie [B]burek ze schroniska[/B], a w przyszłości suka hodowlana. :)

Nie używam auto. Jest ono dla mnie sprawdzeniem co ze zdjęciem zrobi autoprogram widząc jego histogram i inne parametry i czasem względem tego zmieniam swoją obróbkę.


Proszę bardzo, wyciąg z ligtrooma - i jak? Nie ma postprocesu?
[URL]http://scr.hu/0w8o/kaqwg[/URL][/QUOTE]

Przepraszam za OT, ale bardzo, podkreślam - BARDZO - mnie razi zaznaczone okreslenie na forum bądź co bądź miłośników psów. Jak sądziłam - wszystkich psów. Można to samo było ująć w innej formie. Dziękuję za uwagę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Przepraszam za OT, ale bardzo, podkreślam - BARDZO - mnie razi zaznaczone okreslenie na forum bądź co bądź miłośników psów. Jak sądziłam - wszystkich psów. Można to samo było ująć w innej formie. Dziękuję za uwagę.[/QUOTE]

A od kiedy określanie psa burkiem jest obraźliwe?
Chyba nie powinnam tutaj pisać, jak czasem wołam na swoje psy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja mojego psa co chwilę wołam kundlu, burku i w inny, nawet mniej kulturalny sposób. Moje kochane schroniskowe burki też tak wołam bardzo często i nie widzę w tym nic obraźliwego również ;)


Orientuje się ktoś w szerokich kątach do canona? Żeby było możliwie tanio a dobrze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ja też mówię o swoich psach 'kundle' czy 'burki', ale w tamtym zdaniu zabrzmiało to trochę tak, jakby te ze schroniska były jakieś gorsze, czy coś ;)[/QUOTE]
Ja to bardziej odebrałam jako, że to że przekłamie się kolor psu ze schroniska nikogo raczej nie zrazi do adopcji i nikomu nie przeszkadza, ale zmienienie koloru psu wystawowemu już może prowadzić do jakiś nieścisłości, bo czemu na jednych zdjęciach jest brązowo-szara, na innych błękitna, a w rodowodzie ma wpisane jeszcze co innego. Ale może się mylę, bo mnie akurat takie rzeczy kompletnie nie rażą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Avaloth']Ja to bardziej odebrałam jako, że to że przekłamie się kolor psu ze schroniska nikogo raczej nie zrazi do adopcji i nikomu nie przeszkadza, ale zmienienie koloru psu wystawowemu już może prowadzić do jakiś nieścisłości, bo czemu na jednych zdjęciach jest brązowo-szara, na innych błękitna, a w rodowodzie ma wpisane jeszcze co innego. Ale może się mylę, bo mnie akurat takie rzeczy kompletnie nie rażą.[/QUOTE]

też myślę, że o to chodziło. ale jak ktoś bardziej wrażliwy, to mogło to dla niego brzmieć negatywnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie o to chodziło, z sierścią (i oczami) mojego burka, czy schroniskowców czy ogólnie psów nierasowych czy niehodowlanych mogę się bawić. Ale często widzimy rodziców swojego psa na zdjęciach, a na żywo dopiero jak się przyjedzie po szczeniaka ;) Więc im kolorów zmieniać - nie bardzo. Zresztą czasem hodowcy-właściciele proszą - nie rozjaśniaj oczu, przyciemnij je lepiej. Albo nie cośtam..
A burek dla mnie nie jest wyrazem pejoratywnym, tak samo można się przyczepić do kundla..

Link to comment
Share on other sites

Pozostanę w temacie i zarzucę moim kundliszonem :)


[URL="http://s1083.photobucket.com/user/kataszynoviec/media/Inne/DSC_0787-3_zpsf4a3dc8b.png.html"][IMG]http://i1083.photobucket.com/albums/j400/kataszynoviec/Inne/DSC_0787-3_zpsf4a3dc8b.png[/IMG][/URL]

Co sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...