Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

Ja polecam bezlusterkowca :) Poważnie, jest niewielki (dźwiganie lustra jest masakryczne, szczególnie w upały), ma wymienną optykę, jakość lustrzanki. Zobacz sama:

[url]http://www.extremetech.com/wp-content/uploads/2012/07/Canon-M-vs-T4i.jpg[/url]

Albo Sony nex 5.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No właśnie, zależy od tego co się kupuje. Choć mnie zachwycają bezlusterkowce, jakość amatorskiego lusterka w małym opakowaniu. Po szczylu odłożę sobie na taki, bo 24h na dobę nie chce być photography :diabloti: Fajny filmik gdzieś widziałam swoją drogą, jak porównywali fotki z aparatów i ich poręczność. Niedługo wielkie potory będą zastąpione przez małą technologię. Świat idzie ku nano, nie liząc smartfonów :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Czyli mam trzech kandydatów... Z tego co sprawdziłam nie ma między nimi różnic cenowych rzędu 1000zł. Jeszcze pomyślę, pogłówkuję i zobaczę na którego się zdecyduje. Tylko na razie trzeba trochę kasy odłożyć, bo cienko widzę kupno dobrej lustrzanki/bezlusterkowca za 90zł. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja kupując lustrzankę miałam jedno wielkie wymaganie: żeby była lekka. Noszenie 5 kg body i 10 kg lunety :eviltong: na spacer uważam za paranoję, ale wiadomo, co kto lubi. Jakość mojej amatorki mnie zadowala w 100%, nie jestem fotografę i nie mam zamiaru być ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Na razie mam kompakt Sony Cyber-shot, ale nie ukrywam, że w niedalekim czasie chciałabym wyposażyć się w lepszy sprzęt. Jeśli Nikon/Canon to jaki model polecacie dla osoby, która zaczyna przygodę z lustrem?[/QUOTE]

A jakie masz fundusze?
Bezlusterkowce, owszem, jakością zdjęć dorównują lustrzankom i są mniejsze, ale ja sobie nie wyobrażam przesiadki na takie coś. Po prostu nie uważam, żeby było to wygodne, ja muszę mieć wizjer i coś co naprawdę dobrze leży w dłoni. Także warto też zwrócić uwagę na wygodę użytkowania ;)
Ja z najcięższym obiektywem mam 2 kg i nim robi mi się zdjęcia zdecydowanie lepiej, niż na przykład małą 50-tką. Lubię jak mi aparat pewnie leży w dłoni

Link to comment
Share on other sites

Fundusze są właściwie nieograniczone. Ile będę potrzebować, tyle uzbieram. ;) Dla mnie też liczy się wygoda użytkowania, pewność w dłoni, ale z drugiej strony nie chcę na zwykły spacer z psem dźwigać kloca, który po kilkudziesięciu minutach będzie "odrywać" mi ramię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarusia']Moniskaa, o, ktoś zauważył, jak miło :D dziękuję
Helios 55mm f/2
To zdjęcie to akurat efekt szczęścia, ostatnio fotografowałam kotki, ale marnie to wyszło, w ogóle nie umiałam z ostrością trafić :([/QUOTE]
Podoba mi się rozmycie, tło pasuje do pierwszego planu :) ogólnie jest super:)

Link to comment
Share on other sites

ojej, ale marudzicie. ;)

ja przez ostatnie dwa tygodnie biegałam z plecakiem foto, w którym miałam d5100 + grip + T 70-300 + N 18-105 + N 35 + pożyczonym N 85, i iPadem w upale 37 C. pewnie razem z 9kg ważyło. i nie było źle. :)

kiedyś była tu dyskusja na temat tego, że d5100 jest mały i przez to niewygodny. dzisiaj zgadzam się z tym w 100%. bez gripa go nie używam. ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie mały = wygodny. Wiadomo, że stabilizacja gorsza, ale jak pisałam, nie jestem fotografę i nie zamierzam być. A, że komuś 9 kg na plecach nie przeszkadza... No cóż, mi tak. To już osobnicza kwestia.

Dla mnie aparat ma robić w miarę dobre zdjęcia, być lekki i to wszystko czego od niego oczekuje. Jestem amatorem i tego nie ukrywam. Dlatego jak ktoś się pyta o sprzęt amatorski to podsuwam amatorski. A nie 9 kg do noszenia i "że nie jest źle".

Link to comment
Share on other sites

Ja na spacerek z psem na ktorym robię fotki jestem obładowana, torba z zabawkami z jednej strony, torba z aparatem z drugiej, saszetka z tyłu i pies. Ludzie się na mnie dziwnie patrzą :roll: Szczególnie panowie z odzieniu sportowym :diabloti:
Ale od czegoś mam TŻta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']
Ale od czegoś mam TŻta.[/QUOTE]

Bez TZta ani rusz :evil_lol: Mój mi po górach aparat w plecaku nosił - potem na plecy trochę narzekał :eviltong:
Ja w zależności od ilości lub rodzaju sprzętu noszę plecaczek ważący od 2 do 6 kg - czasami przy większej ilości obiektywów nawet ok 10 kg. Do tego jak już Fauka napisała torba bardziej 'psia', no i pies :diabloti: Chodź to też zależy od sytuacji...
Jedynie co to nie wyobrażam sobie zamienić mojego plecaczka na torbę... Bo jednak wygodniej nosi się te kg w plecaku niż torbie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Mi 9kg na plecach też, by przeszkadzało. ;) [/QUOTE]

[quote name='Amber'] A, że komuś 9 kg na plecach nie przeszkadza... No cóż, mi tak. To już osobnicza kwestia.
[/QUOTE]

A ja Was zapewniam, że nie. Tylko potrzebny jest sztywny, dobrze wyprofilowany plecak. Noszenia sprzętu w torbie nie jestem w stanie sobie wyobrazić. :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, dokładnie, plecak jest najważniejszy. Ja kupiłam torbę i teraz i tak ją do plecaka pakuję..
No i TZ jest ważny :P Też dlatego, że ogarnia blendę, a ja nie.

Dioranne - Canon 60D i 70-200 f/2.8 Sigmy
sprzedałam właśnie 50mm 1.8
a marzę o 85mm 1.8

[IMG]http://fc06.deviantart.net/fs71/f/2013/120/f/a/untitled_by_yadira_szara-d63lzse.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zahirka11']ja chciałam się dopytać was o opinię mam już prawie kupionego Canona eos d600 ale cały czas się waham... czy to będzie dobry sprzęt? obiektyw planuje na razie kupić 18-135mm może później coś lepszego...[/QUOTE]

600D to dobry korpus, znajoma ma, na początek w sam raz ;) Natomiast co do 18-135, to osobiście nie polecam. Mam i używam tylko do pamiątkowych zdjęć typu imieniny, to szkło do niewielu rzeczy się nadaje ;)

W zupełności się zgadzam co do plecaka, ja toreb nienawidzę, a aparatu w niej już sobie w ogóle nosić nie wyobrażam...

netherer - podglądam twoje zdjęcia już od dłuższego czasu tu, na blogu czy funpage i muszę przyznać, że są naprawdę całkiem fajne ;) jednak czegoś mi w nich brakuje, taka drobna sugestia której w ogóle nie musisz brać do siebie :eviltong: próbowałaś czasem się trochę bardziej z nimi pobawić z Photoshopie czy innym programie? Kadry masz naprawdę poprawne i ciekawe, tylko moim zdaniem czasem przydałoby się choćby trochę kontrastu, co nie zawsze da się osiągnąć prosto z puszki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Bez TZta ani rusz :evil_lol: Mój mi po górach aparat w plecaku nosił - potem na plecy trochę narzekał :eviltong:
Ja w zależności od ilości lub rodzaju sprzętu noszę plecaczek ważący od 2 do 6 kg - czasami przy większej ilości obiektywów nawet ok 10 kg. Do tego jak już Fauka napisała torba bardziej 'psia', no i pies :diabloti: Chodź to też zależy od sytuacji...
Jedynie co to nie wyobrażam sobie zamienić mojego plecaczka na torbę... Bo jednak wygodniej nosi się te kg w plecaku niż torbie ;)[/QUOTE]

Facet musi poczuć się potrzebny przecież, nie? :evil_lol:

A ja wolę torby, bo nienawidzę ściągać plecaka i wyciągać aparatu, wolę mieć go pod ręką :eviltong: No ale zazwyczaj nie ja go noszę :razz:

Link to comment
Share on other sites

Mam 2 plecaki foto, profesjonalną dużą torbę + małą torebkę na body i 1 obiektyw i chodzę tylko z tą ostatnią...

Poza tym mi zwyczajnie szkoda tych fikuśnych plecaczków zabierać w miejsca gdzie chodzę z psami... Nie powiem jak po 3 latach użytkowania wygląda moje body i obiektywy, mimo, że staram się dbać o sprzęt. Plecak jest fajny jak się idzie na miasto bez psów, albo jakąś uroczystość rodzinną itp. ale tachać go ze sobą np. nad Wisłę to by mi się średnio chciało. Tak samo jak 3 obiektywów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Mam 2 plecaki foto, profesjonalną dużą torbę + małą torebkę na body i 1 obiektyw i chodzę tylko z tą ostatnią...

Poza tym mi zwyczajnie szkoda tych fikuśnych plecaczków zabierać w miejsca gdzie chodzę z psami... Nie powiem jak po 3 latach użytkowania wygląda moje body i obiektywy, mimo, że staram się dbać o sprzęt. Plecak jest fajny jak się idzie na miasto bez psów, albo jakąś uroczystość rodzinną itp. ale tachać go ze sobą np. nad Wisłę to by mi się średnio chciało. Tak samo jak 3 obiektywów.[/QUOTE]

Ja mam tak samo..
Mimo, że mam do dyspozycji 3 obiektywy, to na spacer z psem chodzę tylko z jednym właściwie, więc mała torba lowepro wystarczy ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Voute[/B], zerknij sobie na folder 'backstage'. Obrabiam zdjęcia i wydaje mi się, że bardziej niż myślisz.
To wyżej akurat faktycznie nie ma dość kontrastu, bo chyba czegoś w nim nie dokończyłam o ile sobie przypominam.

[IMG]http://fc09.deviantart.net/fs70/f/2013/165/1/a/untitled_by_yadira_szara-d68zjg1.jpg[/IMG]
RAWKA Charci Zapał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...