Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Okamia']Jedynie szyja wydaje się zbyt masywna wg mnie.[/QUOTE]

[quote name='Cytrynaaaaa']Ta szyja właśnie też wydawała mi się taka trochę zbyt masywna, ale myślałam, że tylko mi się wydaje. :D Ale ogólnie zdjęcie mi się podoba. :)[/QUOTE]

dzięki, macie racje, coś w tym jest, ale nie na tyle żeby przekreślić Goldenke (tak ma na imie) jako cavaliera ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='necianeta89']mam taki obiektyw canona i aparat canona 7d, jaką potrzebuje przejściówkę do tego obiektywu?
[/QUOTE]
na przykład taki [URL]http://allegro.pl/adapter-canon-fd-canon-eos-ef-potwierdzenie-niesk-i3052606643.html[/URL] ale powiem szczerze że nie polecam bo dodatkowa soczewka spowoduje degradację jakości optyki obiektywu, lepiej kupić obiektyw na m42 i adapter.
Tu opisane są efekty [url]http://www.canon-board.info/testy-sprzetu-25/domowy-test-obiektywu-fd-50mm-f-1-4-przejsciowka-eos-fd-35398/[/url]

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanko :D
Jakiego trybu używacie w waszych Canonach ( np. na wystawie w hali , lub na spacerze ) żeby zdjęcia nie były zamazane i nie przyciemnione ?
Mam Cacona 50D i za każdym razem zdjęcia mi wychodzą zamazane :placz: (jak pies biegnie )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pusiakowa']Mnie się podoba :)[/QUOTE]

[quote name='Cytrynaaaaa']No mi też się podoba.[/QUOTE]

Dziękuję :)

[quote name='Beardedo']A ja mam pytanko :D
Jakiego trybu używacie w waszych Canonach ( np. na wystawie w hali , lub na spacerze ) żeby zdjęcia nie były zamazane i nie przyciemnione ?
Mam Cacona 50D i za każdym razem zdjęcia mi wychodzą zamazane :placz: (jak pies biegnie )[/QUOTE]

Ja przy psie zawsze używam preselekcji przysłony, czyli Av ;) Do innych zdjęć zdarza się zarówno manualny, jak i preselekcja czasu, ale zdecydowanie rzadziej.
Jeśli zdjęcia nieostre, to znaczy, że zbyt długi czas otwarcia migawki. Skraca się go poprzez podniesienie ISO czy otwarcie przysłony, ewentualnie korekcja ekspozycji w dół, tylko nie za dużo, bo wyjdą za ciemne ;) No i przy słabym świetle nie da się uzyskać super krótkiego czasu migawki, zwłaszcza w hali.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem w tej chwili w trakcie czytania kilku książek foto i polecam Czas naświetlania bez tajemnic Bryana Petersona, bardzo fajnie napisana i kilka ciekawych technik jest tam opisanych, jest też o tym że nie każde dobre zdjęcie musi być super ostre a czasami lepiej zaryzykować utrate żyletowatej ostrości na rzecz klimatu ogólnie fajna, w kolejce czekają jeszcze m.in. Kanon fotografii i Perfekcja w fotografii. Ogólnie autorzy fajnie piszą że każdy inaczej odczuwa zdjęcie i co jednemu się podoba drugiemu nie musi (np. normalnym jest że nawet zdjęcia wykonane przez mistrza fotografii nam akurat nie podpasuje), piszą też o tym że jeżeli coś nas nie kręci to bez sensu to fotografować itp itd
A wracając do czasu naświetlania to tak se dzisiaj czytałam i postanowiłam sobie potestować i takie coś mi wyszło, przyznam się bez bicia że mi się podoba, nie jest to jakieś dzieło sztuki i pewnie wielu się nie spodoba ale ... no właśnie mi się spodobalo heheheh :evil_lol:
[IMG]http://i1069.photobucket.com/albums/u471/Gorzejta/IMG_1530_zpsf6806e34.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']fajne zdjęcie :) możesz powiedzieć tak pokrótce jak się takie cosie robi?[/QUOTE]
Podobny efekt, z tym że z lampkami, widziałam kiedyś przy zastosowaniu dłuższego czasu naświetlania, aparat na statywie i kręcisz obiektywem (przybliżasz albo oddalasz).
Ale jeśli to jest robione inaczej to sama chętnie się dowiem jak ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki ;) To jest zoomowanie z długim czasem naświetlania, ja akurat miałam na 50mm z czasem 5s o ile sie nie myle i f22 i oddalałam do około 18mm :) Czasami też takie coś wychodzi [URL]http://i1069.photobucket.com/albums/u471/Gorzejta/IMG_1511_zpsbf071f61.jpg[/URL]

"Malowanie światłem" jak zostało to nazwane w książce to coś w tym stylu [URL]http://i1069.photobucket.com/albums/u471/Gorzejta/IMG_1522_zps5b5221cb.jpg[/URL] polega na ustawieniu długiego czasu naświetlania i kręcenie (i nie tylko ) powoli aparatem

Jest też panoramowanie... ale tego jeszcze nie opanowałam, widoczne na okładce książki [URL]http://www.mmbydgoszcz.pl/rep/newsph/5095/24267.3.jpg[/URL]
Ogólnie książka super, można się nieźle pobawić i wyjść poza ramy foto :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Avaloth']Podobny efekt, z tym że z lampkami, widziałam kiedyś przy zastosowaniu dłuższego czasu naświetlania, aparat na statywie i kręcisz obiektywem (przybliżasz albo oddalasz).
Ale jeśli to jest robione inaczej to sama chętnie się dowiem jak ;)[/QUOTE]
Dokładnie jak piszesz ;)

Edit:
Jest też w książce pomysł fotografowania w samo południe truskawek w wodzie gazowanej, dla mnie bomba! Pod spód naczynia blenda, na tył jakiś spokojne tło i z góry pada światło od dołu odbija blenda a jakiś pomocnik wrzuca Ci truskawki do naczynia z wodą gazowaną, przepięknie te zdjęcia wyglądają, albo imitowanie deszczu pod zraszaczem lub foto pod słońce itp itd to trzeba poczytać fajne pomysły i w przystępny sposób wyjaśnione :D

Edited by Kiłi
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pusiakowa']Jakie obiektywy polecacie do nikona do zdjęć w ruchu? Tak do 1500zł. Zależy mi na tym by szybko ostrzyły i były w miarę jasne.[/QUOTE]
W tej cenie tylko Tamron 70-300 VC przychodzi mi do głowy (jako nowy obiektyw). Z używanych obiektywów, do 1500 zł dostaniesz Nikkora 70-300 VR ;)
Jasnego szkła (do 1500 zł) do zdjęć w ruchu nie kupisz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...