Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Korenia']Jasne, zgadzam się w 100%, ale z tego co czytałam tutaj - Ty nie mogłaś przez dłużysz czas zrozumieć, że zdjęcia z lampą na brzydkim tle nie są fajne ;][/QUOTE]

ale najważniejsze, że zrozumiałam ;) z każdym zdjęciem się uczę ;P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Culineo']mam pytanie, moja siostra chce kupić aparat :) poleciałam jest Canona 600D w przedziale który ją interesuje :)
jaki najlepszy dobrać obiektyw do zdjęcić architektury, krajobrazu, i innych zdjęć z podróży ?
musi mieć obiektyw który zrobi zdjęcia i ładnemu budykowi, krajobrazowi, ale też nie będzie zbyt długi do zdjęć ludzi,bazaru na zatłoczonych ulicach itp. :)[/QUOTE]
Na początek z zestawu 18-55 IS zwany kitem będzie wystarczający jest to całkiem przyzwoity obiektyw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Culineo']mam pytanie, moja siostra chce kupić aparat :) poleciałam jest Canona 600D w przedziale który ją interesuje :)
jaki najlepszy dobrać obiektyw do zdjęcić architektury, krajobrazu, i innych zdjęć z podróży ?
musi mieć obiektyw który zrobi zdjęcia i ładnemu budykowi, krajobrazowi, ale też nie będzie zbyt długi do zdjęć ludzi,bazaru na zatłoczonych ulicach itp. :)[/QUOTE]

Oprócz kita na początek który powinien wystarczyć? Polecam rozpiętość 24-105 (lub podobny) mój ma f4.0 ale na takie 'nie wiadomo co będę pstrykać' jest najbardziej uniwersalny. Robiłam nim i portrety i zdjęcia krajobrazów i jakieś reportaże ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Oprócz kita na początek który powinien wystarczyć? Polecam rozpiętość 24-105 (lub podobny) mój ma f4.0 ale na takie 'nie wiadomo co będę pstrykać' jest najbardziej uniwersalny. Robiłam nim i portrety i zdjęcia krajobrazów i jakieś reportaże ;)[/QUOTE]

Oczywiście 24-105 jest to bardzo dobre szkło ale raczej go nie kupi bo używane kosztuje tyle co 600D :)
Nowy od 3000 zł.
Można kupić 18-135 osobiście go teraz testuję i jestem pozytywnie nim zaskoczony a płaciłem tylko 620 zł za używany wcześniej miałem 17-85 też fajne szkło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Krzysztof Kwiatkowski']Oczywiście 24-105 jest to bardzo dobre szkło ale raczej go nie kupi bo używane kosztuje tyle co 600D :)
Nowy od 3000 zł.
Można kupić 18-135 osobiście go teraz testuję i jestem pozytywnie nim zaskoczony a płaciłem tylko 620 zł za używany wcześniej miałem 17-85 też fajne szkło.[/QUOTE]

dlatego dodałam lub podobny ;)

[quote name='Culineo']aparat właśnie mamy zamawiać i zastanawiałyśmy się z jakim szkłem wziąć :) czyli to 18-135mm będzie ok? :)[/QUOTE]

Nawet bardziej niż ok ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Któą masz sigmE? Jak będę mieć puszkę za więcej niż 5tysi zamierzam kupić 85mm ;D[/QUOTE]
haha, mnie to nie stać na takie cacka :P mam jedną ze starszych sigm, 75-300mm f.4.5 ale ma spoko AF i jak na moje wymagania wystarcza, zresztą dostałam ją.

Link to comment
Share on other sites

No to coś tam wybrałam.
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-K-1pAZnIK4c/T9H1POkmqoI/AAAAAAAAAos/qw9z3vi0GZI/s640/_DSC2770%20copy.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-kEJ4CimyORQ/T9H1S6gY9OI/AAAAAAAAApk/HJdSTp0-ybE/s640/_DSC3007%20copy.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Też mi się pierwsze podoba ;)
Na drugim przeszkadza ucięta noga i ten kawałek drugiego ptaka w tle.


Co sądzicie o tych?
[IMG]http://wd6.photoblog.pl/np3/201205/8B/123880155.jpg[/IMG]
ucięte wąsy, wiem, ale czy to w wypadku takiego kadru przeszkadza?

[IMG]http://wd2.photoblog.pl/fp1/201205/3E/2351441.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pusiakowa']Pierwsze jest świetne :)[/QUOTE]

[quote name='understandme']Zgadzam się w 100% :) Mi się bardzo podoba :)[/QUOTE]
Dziekuje bardzo sie ciesze :)
[quote name='Avaloth']Też mi się pierwsze podoba ;)
Na drugim przeszkadza ucięta noga i ten kawałek drugiego ptaka w tle.[/QUOTE]
[quote name='anorektyczna.nerka']Tukan bardzo fajny, to drugie ptaszysko jest chyba od dołu ucięte i bałagan w tle :>[/QUOTE]
racja, w drugim podoba mi sie tylko ostrosc i kolory.
[quote name='Okamia']Westie_justa, no wszystko fajnie ale dla mnie trochę za Ciemne :)[/QUOTE]
ok, dzieki za opinie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...