Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[LEFT]Co polecacie do portretów, gównie ludzkich i raz na ruski rok psich? Czytałam, ze do portretów musi być koniecznie szkło z AF, ale jedyne obiektywy z AF jakie będą działać w moim aparacie to: 30mm f/2.0 i 60mm f/2.8. Zamiast tego mogę kupić np. pentacona, tylko nie wiem jak on się spisuje w portretach, ale wiem, że pod względem użytkowania przewyższa heliosa. [/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka'] Czytałam, ze do portretów musi być koniecznie szkło z AF[/QUOTE]

Nie wiem kto tak napisał, ale to bzdura. :) Najbardziej pożądane obiektywy portretowe np. Zeiss 50mm f 1.4 nie posiadają AF. Jeśli masz dobrą matówkę, AF bardziej przeszkadza niż pomaga. ;) I to nawet do zdjęć w ruchu, a co dopiero portretów. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Czyli mogę tego pentacona? On ładnie rysuje tło w makro, ale boję się, że do portretów będzie aż za bardzo bokehowate[/QUOTE]

Nie miałam nigdy okazji pracować na tym obiektywie (rozumiem, że mówimy o 50 mm 1.8 ?), no i nie wiem jaki masz sprzęt. Podejrzałam jednak zdjęcia robione tym obiektywem i bokeh mi się nie podoba. ;) Choć to już kwestia gustu. Jeśli chcesz mieć ładniejszy bokeh, to raczej szukaj obiektywu z kołową przesłoną i z w miarę dobrze skorygowanymi aberracjami. Polecam [url]http://www.optyczne.pl/obiektywy.html[/url] - ja korzystam z tych testów zawsze, gdy planuję jakiś zakup. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Nie wiem kto tak napisał, ale to bzdura. :) Najbardziej pożądane obiektywy portretowe np. Zeiss 50mm f 1.4 nie posiadają AF. Jeśli masz dobrą matówkę, AF bardziej przeszkadza niż pomaga. ;) I to nawet do zdjęć w ruchu, a co dopiero portretów. ;)[/QUOTE]

hmm- 50mm jest pełnoklatkowym standardem a nie szkłem portretowym, choć właściwie jak ktos robiłby portrety uwa to też może upierac się p[rzy swoim
a dla mnie Af zawsze jest pomocny, zwłaszcza z usm-em

Link to comment
Share on other sites

[quote name='understandme']Poproszę o ocenę ;-)
[/QUOTE]

Mnie się podoba, przesunęłabym może odrobinę w prawo te kwiatki, żeby nie były na samym środku, ale ogólnie to super, ostre, ładne odwzorowanie szczegółów i te kwiatki fajnie się "wydobywają" z ciemnego tła.

[quote name='betty_labrador']co myslicie o tym zdjeciu?
czy cos wyszlo czy średnio?

[/QUOTE]

Ucięty ogon i łapy na dole, usunęłabym też tą adresówkę, bo odrobinę przeszkadza, ale poza tym ok, fajna ostrość na oczach, lubię zdjęcia, gdzie u psów bardzo wyraźnie widać właśnie oczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...