Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Bolsbokser']
A białe świetnie wyglądają też na brązie, jak mój :D
[/QUOTE]
oj tak Twoje białe świetnie na brązie wygląda :loveu: :loveu:

muszę z tą moją spróbować, ale ona nie jest tak do końca śnieżno biała :roll:


a na jakie tło dać Aresa?
[url]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Zima%202011-2012/DSC00131.jpg[/url]

chcę spróbować z białym, ale nie wiem czy uda mi się uzyskać dobre WB, zostawić na automacie, czy ręcznie ustawić?

do tej pory zostawiałam to na automacie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Vectra'] Ciekawostka , żyrandola już nie odpalałam :) [/QUOTE]
No cośty, ta żarówa tak sobie radzi świetnie bez dodatkowego np. górnego światła ????? Rewelka. Już się nie mogę doczekać, kiedy i u mnie zagości żarówka.

[quote name='Vectra'] Też mi brakuje tego noska , muszę jeszcze ogarnąć tą głębie ostrości z ustawieniami. [/QUOTE]
A z czym masz problemy ?

[quote name='Vectra']a jeszcze mi powiedzcie , która parasolka odbija lepiej światło ? mam białą , ale są jeszcze srebrne.. [/QUOTE]
Ty masz raczej białą dyfuzyjną parasolkę, z tego co kojarzę. Ona nie odbija, tylko zmiękcza światło i dodatkowo je zabiera.
Żeby mieć więcej światła, trzeba kupić srebrną parasolkę, która daje zimne światło i/lub złotą, która odbija ocieplając światło. Do focenia psiaków, zwłaszcza białych, może niekoniecznie mieć zastosowanie odpowiednie.
Są również parasolki białe odbijające - wtedy wierchnia płachta jest np. czarna. Taka parasolka odbija delikatnie światło. Srebrna daje tego światła więcej. Podobna zasada, jak przy użyciu blendy.
Warto mieć kilka parasolek.
Są również kombinowane, np srebrno-złota. Wtedy masz 2 in 1.

[quote name='Vectra'] Mi się bardzo podoba - czarne na czarnym , Waldek wstawiał genialne foty kotów.[/QUOTE]
Też takie uwielbiam. Ale mnie chyba jeszcze nie było na tym wątku za czasów owego Waldka, albo nie kojarzę. Szkoda, bo nie chce mi się wertować teraz całego wątku :(

[quote name='Vectra'] mój aparat szumi jak diabeł - już od ISO400 ... umiera biedulka.
Ale zbieram na jakieś d50 , więc musi jeszcze pocykać .... też mnie wkurzają te szumy .. [/QUOTE]

Mój D80 też szumi cholernie. Maks ustawiam na 350 ISO.
Przymieżam się do D700.

[quote name='Voute']Dzięki, w takim razie będę szukać, a jak nie znajdę to chyba wezmę tę bez APO...[/QUOTE]
No świat się nie zawali. A za ile chcesz ją kupić ? Myślę, że zawodowcy, którzy zarabiają na fotografii, trzymaliby się kurczowo tej z APO.
Moja pierwsza Sigma 70-300 4-5,6 była bez APO. Obecnie ma ją tutejsza Ola. nie narzekałam bardzo na tę aberrację. Chociaż apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc obecna 70-200 2,8 jest z APO.

[quote name='Marta_Ares']oj tak Twoje białe świetnie na brązie wygląda :loveu: :loveu:

muszę z tą moją spróbować, ale ona nie jest tak do końca śnieżno biała :roll:


a na jakie tło dać Aresa?
[url]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Zima%202011-2012/DSC00131.jpg[/url]

chcę spróbować z białym, ale nie wiem czy uda mi się uzyskać dobre WB, zostawić na automacie, czy ręcznie ustawić?

do tej pory zostawiałam to na automacie[/QUOTE]
A czym doświetlasz ?
Ja bym dała beżowe, albo właśnie jasno-brązowe tło. Na ciemnym brązie też może wyglądać ciekawie, jak się fajnie podoświetla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']No świat się nie zawali. A za ile chcesz ją kupić ? Myślę, że zawodowcy, którzy zarabiają na fotografii, trzymaliby się kurczowo tej z APO.
Moja pierwsza Sigma 70-300 4-5,6 była bez APO. Obecnie ma ją tutejsza Ola. nie narzekałam bardzo na tę aberrację. Chociaż apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc obecna 70-200 2,8 jest z APO.[/QUOTE]

Zawodowcem raczej nie jestem :) Za 1700 zł. Tanio, drogo Twoim zdaniem?
Ja dawno temu myślałam nad zakupem 70-300, ale po użytkowaniu innego szkła z tym samym światłem stwierdzam, iż za ciemna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Voute']Zawodowcem raczej nie jestem :) Za 1700 zł. Tanio, drogo Twoim zdaniem?
Ja dawno temu myślałam nad zakupem 70-300, ale po użytkowaniu innego szkła z tym samym światłem stwierdzam, iż za ciemna.[/QUOTE]
Wydaje mi się, że to okazja. Nie wiem, czy taniej da radę. Ale popatrzyłam sobie na orientacyjne ceny tej sigmy.
Moja kosztowała 3500 zł

Link to comment
Share on other sites

To jeszcze sobie zainwestuje w srebrną parasolkę :) dzięki za wyjaśnienie !! Do czarnym i ciemnych , na pewno sie przyda.Do białych wystarcza - biała.

Może problem z tą ostrością , polega na tym , że ja mam ustawiony centralny punkt i łapie na oko ? nie na moje oko , tyle celuje w oko modela ;) ale tak jakoś się przyzwyczaiłam do tego centralnego punktu - ehhh

Szwankuje mi spust migawki - czy jest sens kupowania - wężyka spustowego , ew pilota ? jeszcze chyba sobie nabędę muszelkę na wizjer.

Znów mnie wzięło na focenie .. a już tak ładnie się wyleczyłam i będzie skarbonka bez dna.

Z tym ISO muszę przeżyć , tego nie przeskoczę póki co ... mam nadzieje że te D40 , D50 - tak nie szumią.Aczkolwiek , mój 400D od niedawna , aż tak szumi .. jego zużycie chyba daje znać o sobie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']Wydaje mi się, że to okazja. Nie wiem, czy taniej da radę. Ale popatrzyłam sobie na orientacyjne ceny tej sigmy.
Moja kosztowała 3500 zł[/QUOTE]

No to w takim razie muszę się mocno zastanowić, ale chyba kupię właśnie tę, bez APO. Jakoś przeżyję. W każdym bądź razie, dziekuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']No to sobie popstrykałam, baterie w lampie padły.
Ale jedno się udało
A miałam wenę ... :(

[url]https://lh3.googleusercontent.com/-Li4etjwq1SY/TwMW-IJHlcI/AAAAAAAAE-8/Zyvv359SlTQ/s600/DSC_4543_retm.jpg[/url][/QUOTE]

ale zdjecie i tak udane :)

czyli myslisz ze do pomieszczen lepsze świato błyskowe czy stałe ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']ale zdjecie i tak udane :)

czyli myslisz ze do pomieszczen lepsze świato błyskowe czy stałe ? :roll:[/QUOTE]
Ja nie mam obecnie takich funduszy, żeby rzucać się na błyskową studyjną, a mam już błyskową systemową. Więc dokupię sobie niedługo żarówkę do światła stałego. Wraz ze statywem i parasolką, żarówka o mocy 600W, to koszt. ok. 140 zł.

A jeśli chodzi o fotkę, to nawet nie zdążyłam parametrów posutawiać. Na czuja ustawiłam, cyknęłam, lampa padła, a zdjęcie wyszło. Żadnych poprawek nie robiłam.
A przepraszam. Usunęłam z tła 3 białe kłaki Albina.
Jak by mi lampa nie padła, to bym troszkę kadr zmieniła. Ta fotka była próbna co do ustawień.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Bolsbokser , a możesz zerknąć na mój post i pytanie :) poproszę ładnie[/QUOTE]
Sorry, przeoczyłam.

[quote name='Vectra'] Może problem z tą ostrością , polega na tym , że ja mam ustawiony centralny punkt i łapie na oko ? nie na moje oko , tyle celuje w oko modela ;) ale tak jakoś się przyzwyczaiłam do tego centralnego punktu - ehhh [/QUOTE]
Ale tutaj jest problem z głębią ostrości. Jakie miałaś parametry na tych szczeniakach? Bo mi się exif nie otwiera.

[quote name='Vectra'] Szwankuje mi spust migawki - czy jest sens kupowania - wężyka spustowego , ew pilota ? [/QUOTE]
Ja bym najpierw poszła do serwisu. Może to jakieś zabrudzenie ?! Nie znam sie w kwestii mechaniki i naprawy.

[quote name='Vectra'] Znów mnie wzięło na focenie .. a już tak ładnie się wyleczyłam i będzie skarbonka bez dna.[/QUOTE]
Z fotografią jak z alkoholizmem. Możesz nie pić, ale alkoholikiem zawsze będziesz i będzie Cię do tego ciągnąć. Fotografia jest nieuleczalna :)

[quote name='Vectra'] Znów mnie wzięło na focenie .. a już tak ładnie się wyleczyłam i będzie skarbonka bez dna. [/QUOTE]
I dobrze :)

[quote name='Vectra'] Z tym ISO muszę przeżyć , tego nie przeskoczę póki co ... mam nadzieje że te D40 , D50 - tak nie szumią.Aczkolwiek , mój 400D od niedawna , aż tak szumi .. jego zużycie chyba daje znać o sobie :)[/QUOTE]
Ustawiaj mniejsza wartość ISO, np 250. A resztę parametrów ustawiaj pod te niższe ISO.
Nie wiem, jakie masz parametry ogólnie.

Link to comment
Share on other sites

Bo ja zapisuje dla weba ;) temu nie ma exifów .... ustawiam jakieś 400 , 800 ... a przysłona tak do 3,2

póki co , padł akumulatorek , to i moje zwierzaki mają chwile spokoju :evil_lol:

udało mi się tyle osiągnąć kilka minut temu ...

Franciszek prosto z lasu - temu taki czyściutki i mało zadowolony

[IMG]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/02a012012-694.jpg[/IMG]

Terrierek

[IMG]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/02a012012-684.jpg[/IMG]

no i śpiący bulgot

[IMG]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/02a012012-606.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/02a012012-585.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Vectra, chodziło mi o wszystkie parametry. Czas, przysłonę, ISO.
800 ISO to zdecydowanie za dużo jak na twoje body. Od 400 też bym stroniła.
Przysłonę to ja bym nawet f/4 dała.

Im większą wartość ISO masz, tym mniej szczegółów, szumy i na dodatek spada Ci kontrast, co widać.
Jeśli ta żarówa to za mało na tak niskie ISO, to włączaj póki co górne światło. No i przydałby się parasol odbijający.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']może nie artystyczne ale mi się podoba więc nieśmiało wstawiam ;)
[url]https://lh5.googleusercontent.com/-8tTMewDOjtA/TwMS_xo-W2I/AAAAAAAADbk/Dr874mF_m2g/s720/IMG_3932.JPG[/url][/QUOTE]

Pod jakimś dziwnym kątem zrobione zdjęcie, cienie na kufie no i te trawy są denerwujące, trzeba byłoby je usunąć. Ale światło fajne ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Panie Krzysztofie[/B] - ja wskazówki czytałam z wielką chęcią i uwagą ;) Dla mnie były bardzo ciekawe i milo, że ktoś dzielił się swoją wiedzą teoretyczną. Zdjęcia makro - rewelacja! Natomiast zdjęcia psa wg mnie nie miały w sobie nic super, zwykłe pstryki o beznadziejnym tle. Choć modelka śliczna.
[B]
BolsBokser[/B] - Dla mnie koty rewelacja. Jestem zachwycona, choć zwiększyłabym kontrast. Ja swojego gada prędzej tosterem ususzę niż ustawię do zdjęcia......
Sigma faktycznie światło ma słabe, ale na zewnątrz radzi sobie bardzo dobrze. I za taką cenę to bez porównania.
[B]
Agaga[/B] - przeszkadza mi cień. I ogólny chaos na zdjęciu. Tu śwatło, tu trawa, tu jasne oko, tu ciemne....
[B]
Vectra[/B] - biały szczeniaczek jest boski! Nie ma sobie równych :)
[B]
Marta [/B]- masz linki do tego materiału? Kupowałaś na internecie? Całkiem fajny...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...