Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Vectra']A jaki kolor tła polecicie ? jaki kolor jest taki naj uniwersalny ? bo chyba sobie muszę jakieś kupić :evil_lol:

jeszcze się nie umiem dogadać z moją nową żarówką ;) tak są szumy , balans bieli do luftu , pora skalibrować monitor.
artyzmu nie ma , ale pokaże bo słodkie :diabloti:

fotografowanie szczeniąt , uczy mega cierpliwości :evil_lol:

[url]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/01%2001%202012/01012012-534.jpg[/url]

za tło robiły kocyki "made in ikea"

a tu z programem poleconym przez Krzysztofa ;)
Mi się podobają :)

[url]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/01%2001%202012/01012012-534_filtered.jpg[/url][/QUOTE]

Na drugim zdjęciu szumu już nie widzę :)
Nie jestem szumofobem ale denerwuje mnie szum jak wychodzi na ciemnych fragmentach.
Ja też testowałem tyle że ten darmowy nie zapisuje EXIF -u i jakość do 95% ale i tak jest super :)
Znalazłem też ukraiński program o nazwie Helicon Filter ale ma dużo więcej opcji.

Co do tła to my mamy biały i niebieski ale przydałyby się stojaki to nich. Kolor zależy od tego co mamy zamiar fotografować czyli najlepiej mieć kilka. Jest tylko jedno "ale" one są takie troszkę przezroczyste i mają taką fakturę którą widać na zbliżeniach dlatego kupiliśmy też zwykły brystol w trzech kolorach.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Vectra']to nie ulega wątpliwości - są tanie , ładne , ciepłe , dobrze się piorą , szybko schną , wchłaniają ładnie wilgoć.
Co prawda dla szczeniaków lepsze są dry bedy , ale kiepsko wyglądają na zdjęciach :diabloti:[/QUOTE]
Gdyby jeszcze kłaki się do nich nie wbijały :diabloti:

Cudne te maluchy :loveu: Zdjęcia też niczego sobie :cool3:

Dla mnie najbardziej uniwersalnym kolorem jest biały, ale białe szczeniaki + białe tło = misja na marsa :diabloti: Więc może beżowe? ;)

Link to comment
Share on other sites

[url]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/01a012012-242.jpg[/url] to jest fajne ;)

Panie Kwiatkowski nie bardzo rozumiem wstawianie zwykłych pstryków na wątek o fotografii. Dobre do albumu ale tu niekoniecznie. Ani kot ani pies po sylwestrze nie zachwyca jakością ;) przykro mi to pisać ale tak to dziwnie odbieram. pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador'][url]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/01a012012-242.jpg[/url] to jest fajne ;)

Panie Kwiatkowski nie bardzo rozumiem wstawianie zwykłych pstryków na wątek o fotografii. Dobre do albumu ale tu niekoniecznie. Ani kot ani pies po sylwestrze nie zachwyca jakością ;) przykro mi to pisać ale tak to dziwnie odbieram. pozdrawiam.[/QUOTE]

Wielu osobom to nie przeszkadza a jak Tobie tak to nie musisz ich oglądać i komentować.
Nie jedna osoba chciała by takie umieć zrobić :P
Po za tym gdybyś była bystra i zauważyła to zdjęcie kota nie jest moje.
Jak dla mnie są zaj.....ste.
Za to Ty pewnie robisz wszystkie zdjęcia perfekcyjne i na pewno skończyłaś studia fotograficzne.

Link to comment
Share on other sites

Jak tu romantycznie się zrobiło :evil_lol:
przecież to nie jest wątek dla profesjonalistów , tylko "lajkoników" ;)

Faktycznie coś w beżach może być takie dość uniwersalne ...
O brystolu myślałam , ale przy szczeniakach może być kłopotliwy ;) bo one lubią sobie zrobić siku podczas męki w pozowaniu :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
O brystolu myślałam , ale przy szczeniakach może być kłopotliwy ;) bo one lubią sobie zrobić siku podczas męki w pozowaniu :diabloti:[/QUOTE]
brystol u nas sie nie sprawdził, bardzo szybko dziwnym trafem był cały pognieciony :D dodatkowo pełno śladów od łap od razu widać....

Vectra te Twoje białe kluski są urocze :loveu: :loveu:

ja ostatnio próbowałam z kodurą :)
[IMG]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Zima%202011-2012/DSC00081.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Zima%202011-2012/DSC06019.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Zima%202011-2012/DSC00131.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Krzysztof Kwiatkowski']Wielu osobom to nie przeszkadza a jak Tobie tak to nie musisz ich oglądać i komentować.
Nie jedna osoba chciała by takie umieć zrobić :P
Po za tym gdybyś była bystra i zauważyła to zdjęcie kota nie jest moje.
Jak dla mnie są zaj.....ste.
Za to Ty pewnie robisz wszystkie zdjęcia perfekcyjne i na pewno skończyłaś studia fotograficzne.[/QUOTE]


zadufanie w sobie?
Ja bym nie chciała robić zdjęć w takim kadrze jak Twoje i z takim tłem niedobranym jak pognieciona pościel ;) nie widze w tym profesjonalizmu wcale. Ja nic nie twierdze ze robie cudowne, ale nie wstawiam tu kazdego na ktorym pieknie pies wyszedl...
A kot no sory -po pierwsze cytuje sie linki a nie zdjecia , a po drugie nie jest doświetlony i tlo szarobure. I wcale nie chce sie kłócić co pewnie uważasz- ja poprostu zwrocilam uwagę ze chwalisz sie zdjeciami jakbys robił je wybitnie ;) pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

ojojoj Panie KK ... w złym świetle Panią Domu stawiasz :diabloti:


pozwoliłam sobie dodać ... chyba nie są najgorsze :diabloti:

[IMG]http://i1134.photobucket.com/albums/m604/nitka31/takie%20tam%20artystyczne/IMG_6931.jpg[/IMG]
[SIZE=1]foto by KK[/SIZE]
[IMG]http://i1134.photobucket.com/albums/m604/nitka31/takie%20tam%20artystyczne/IMG_6818.jpg[/IMG]
[SIZE=1]foto by KK[/SIZE]
[IMG]http://i1134.photobucket.com/albums/m604/nitka31/takie%20tam%20artystyczne/IMG_5451.jpg[/IMG]
[SIZE=1]foto by KK[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Krzysztof Kwiatkowski']Wielu osobom to nie przeszkadza a jak Tobie tak to nie musisz ich oglądać i komentować.
[/QUOTE]

wielu osobom to przeszkadza, ale jak widać nie warto się odzywać, bo jak grochem o ścianę



[quote name='Vectra']Jak tu romantycznie się zrobiło :evil_lol:
przecież to nie jest wątek dla profesjonalistów , tylko "lajkoników" ;)
[/QUOTE]

oczywiście że wątek jest po to by się czegoś nauczyć, ale zauważ że Pan Kwiatkowski sądzi że jest mistrzem więc nie wiem po co tu dodaje zdjęcia w takim razie ;) w końcu ten wątek to nie fotoblog

A wracając do tematu to fajny efekt daje ta lampa, fajnie doświetla.
No i białe maluchy nie są już tak bardzo zielone :p

Jeśli chodzi o tło to ja by uzyskać czarne dawałam bristol jako bok, a na podłoże czarną półkę od mebli kiedy robiłam zdjecia myszy które też sikają gdzie popadnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']wielu osobom to przeszkadza, ale jak widać nie warto się odzywać, bo jak grochem o ścianę





oczywiście że wątek jest po to by się czegoś nauczyć, ale zauważ że Pan Kwiatkowski sądzi że jest mistrzem więc nie wiem po co tu dodaje zdjęcia w takim razie ;) w końcu ten wątek to nie fotoblog

A wracając do tematu to fajny efekt daje ta lampa, fajnie doświetla.
No i białe maluchy nie są już tak bardzo zielone :p

Jeśli chodzi o tło to ja by uzyskać czarne dawałam bristol jako bok, a na podłoże czarną półkę od mebli kiedy robiłam zdjecia myszy które też sikają gdzie popadnie.[/QUOTE]

Nigdzie nie pisałem że jestem mistrzem ale pojęcie o fotografii mam nie od wczoraj i chciałem Wam pomóc ale widzę że jest to zbędna strata mojego czasu bo pognieciona pościel jest przecież nieprofesjonalna. Następnym razem wywalę sukę z łóżka wykąpię ją ( żeby była czysta ) żona zmieni i wyprasuje pościel postawię tło lub oszukam w PS i będzie super.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę i oczywiście profesjonalnych fotek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Krzysztof Kwiatkowski']Nigdzie nie pisałem że jestem mistrzem ale pojęcie o fotografii mam nie od wczoraj i chciałem Wam pomóc ale widzę że jest to zbędna strata mojego czasu bo pognieciona pościel jest przecież nieprofesjonalna. Następnym razem wywalę sukę z łóżka wykąpię ją ( żeby była czysta ) żona zmieni i wyprasuje pościel postawię tło lub oszukam w PS i będzie super.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę i oczywiście profesjonalnych fotek.[/QUOTE]


A przepraszam bardzo czy uwazasz ze my wczoraj zaczęliśmy fotografowac i Twoja pomoc jest tak niezbędna że będziemy sie zachywac kazdym postem i zdjęciem?
No i owszem, pościel możnaby doprowadzic do ładu, ale bynajmniej tłem może byc cos bardziej jednolitego np sciana, A do psa nic nie mam bo piekny, i czysty tylko mowa o fotografiach..

No i również życzymy wszystkiego co najlepsze w tym ciagłego samodoskonalenia sie w dobieraniu teł i kadrów. I wiecej samokrytyki.

Link to comment
Share on other sites

Również uważam, że wklejanie wszystkich zdjęć jak leci jest tutaj bez sensu. Zgadzam się z Betty. Doradzać możesz. Ba- fajnie, że chcesz to robić, ale gdyby każdy wklejał zdjęcia na którym jego piesek tak ładnie wyszedł, to temat do nauki zrobiłby się śmietnikiem.

Link to comment
Share on other sites

to idę prasować pościel :evil_lol:

jak białe jest zielone ? już było zielone , jak się urodziło , bo się w łożysku upaciało ... było też różowe , przy odrobaczaniu.

kto mi przypomni , jak się nazywa program do ustawiania monitora ? kalibracji znaczy

Link to comment
Share on other sites

z tego wszystkiego zapomnialam dodac- Marta Ares fajne fotografie i tła ;) doświetlalas czyms?

Fioneczka Ty tak nie przoduj- pan KK zaraz Ci udzieli fachowej rady bo Twoje tła są za bardzo jednolite-pożyczy Ci swojej pościeli :evil_lol: ale serio to na prawdę bardzo udane :) można powspominać lato :loveu: bo ta zima....ciagle biało i biało :roll: :eviltong:

i od razu pytanie- jaką lampe byście polecili na początek? do zdjec psów w pomieszczeniach. Czy fakt że mam blende ma znaczenie przy doborze lampy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']z tego wszystkiego zapomnialam dodac- Marta Ares fajne fotografie i tła ;) doświetlalas czyms?

Fioneczka Ty tak nie przoduj- pan KK zaraz Ci udzieli fachowej rady bo Twoje tła są za bardzo jednolite-pożyczy Ci swojej pościeli evil_lol: ale serio to na prawdę bardzo udane :) można powspominać lato :loveu: bo ta zima....ciagle biało i biało :roll: :eviltong:[/QUOTE]


wiesz ja w swoim życiu zrobiłam tylko kilka dobrych zdjęć ... to jednak nie te ... to zdjęcia Pana KK (nawet podpisałam)
niestety pościel moja :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

marta_ares, ja z kolei uważam, że 2 pierwsze zdjęcia świetne, z kolei na 3 jest kiepska kompozycja jak dla mnie.
jednolite tła może i fajnie wyglądają ale fotografia byłaby strasznie nudna gdyby na wszystkich zdjęciach były tła różniące się jedynie kolorem.

krzysztof, świetne makro robisz. bardzo mi się podoba szczególnie to
[url]http://i1134.photobucket.com/albums/m604/nitka31/takie%20tam%20artystyczne/IMG_6818.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...