Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='dogomanka_']
Moda modą ale nie przesadzajmy, że tutaj wchodzą tylko osoby, które robią zdjęcia bo każdy inny robi. Może i w necie są miliony beznadziejnych fot, ale przecież są też miliony idealnych. ;) Poza tym nie zgadzam się z twierdzeniem, że im lepszy aparat tym lepsze zdjęcia bo zarówno zwykła cyfrówka + dobry fotograf = b. dobre zdjęcie jak i genialne lustro + osoba, która nie umie się nim posługiwać = zwykłe gnioty (nie chce tutaj obrażać tych, którzy zaczynają pracę z lustrzanką i chcą ją `rozgryźć`, chodzi mi o ludzi, którzy mając lustro pracują na automacie co jak dla mnie jest bezsensowne. ;) ) [/quote]
stwierdzenie 'lepszy aparat = lepsze zdjęcia' było ironiczne

[quote]Nie podoba mi się takie podejście, jak ktoś poznaje fotografię to dla niego taki `gniot` może być dziełem sztuki, po konstruktywnej krytyce każdy może zobaczyć jakie błędy zrobił po to, aby ich nie powielać.[/quote]

Ale jaki problem poczytać trochę wątek? Po co go na każdym kroku zaśmiecać?
Ja wstawiam tutaj zdjęcia raz kiedyś kiedy coś mi w nich nie pasuje i jestem ciekawa czy to tylko moja opinia. Ale wstawianie kazdej zrobionej foty i podpisy "i jak?" jest trochę głupie.
Przeciez nikt nie przeprowadzi analizy co dobrze a co źle, bo każdy sam sobie ustala co chce uzyskać na zdjęciu, co jest dobrze a co źle.

[QUOTE]Dobra książka nie jest zła jednak i tak uważam, że krytyka też jest bardzo potrzebna. [/QUOTE]
Podejrzewam, że conajmniej połowa osób z tęgo wątku nawet takiej książki nie widziała a to powinno być pod numerem 1.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja..... mam zdjęcie...... spodobało mi sie nawet wiadomo że świetne nie jest ale chyba jak na mój sprzet to całkiem ok;)
przeszkadza mi smycz;)
ale chcę poznac wasze opinie i porady:)
[IMG]http://2.bp.blogspot.com/-TPPa5F0Bi2Y/TjcrnP2CBOI/AAAAAAAAAa8/_VXSNEVZdP4/s640/Doti+photo.NAPS.jpg[/IMG]

[IMG]http://2.bp.blogspot.com/-DsnBaLRQ5fI/TjcryqgkF9I/AAAAAAAAAbA/ojLwMYrlllI/s640/Doti+photo2.NAPS.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

westie_justa robiąc zdjęcie zwracaj uwagę na tło, staraj się aby było w miarę jednolite. Na Twoim zdjęciu widać drzewa, słup, trawę, piach i asfalt. Trochę za dużo tego. Pies patrzy się w bok, dlatego kadr powinien być przesunięty, mniej lewej a więcej prawej strony. I tu nie chodzi o sprzęt a bardziej o zmysł artystyczny.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za rady;) to zdjęcie nie pamiętam czy było robione z pomysłem cz tak po prostu ale spodobało mi sie nawet;) i chodziło mi czy wyszło w miarę dobrze jakościowo;) ostrosc itd;)
Dziękuję zapamiętam na dalsze fotografowanie;)

Link to comment
Share on other sites

westie_justa - i właśnie mniej więcej o to chodzi innym osobom z tego wątku.
Zauważyłam, że wstawiasz dużo nieostrych podobnych do siebie zdjęć, pisząc "wiem, że nie ostre, ale co o nim sądzicie" po co je wstawiasz skoro wiesz, że jest złe ?
a inni za każdym razem piszą Tobie to samo i dalej nic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucky.']westie_justa - i właśnie mniej więcej o to chodzi innym osobom z tego wątku.
Zauważyłam, że wstawiasz dużo nieostrych podobnych do siebie zdjęć, pisząc "wiem, że nie ostre, ale co o nim sądzicie" po co je wstawiasz skoro wiesz, że jest złe ?
a inni za każdym razem piszą Tobie to samo i dalej nic.[/QUOTE]
a skąd! wstawiam zdjęcia które są ostre (jak na moje zjęcia), nie wstawiam zdjęc które "wiem że są nieostre" no to jaką macie rade na robienie ostrych zdjęć??? bo moze tego chce sie dowiedzieć? ponieważ ostrość w dużej mierze zalezy od aparatu.... niema ustawien co do ostrości...:roll:

Link to comment
Share on other sites

nie wiem. nie widziałam twojego aparatu na oczy i nie wiem jak się go obsługuje.
ja moją cyfrówką zajęłam się może trochę ponad dwa lata temu.
też na początku zdjęcia były nieostre, ale poczytałam trochę o tym modelu i z biegiem czasu zdjęcia były o niebo lepsze.
np. takie.
[img]http://wd8.photoblog.pl/np4/201107/33/99087687.jpg[/img]
wiem, że kolory beznadziejne, ale tutaj mowa o jako tako ostrości.

Link to comment
Share on other sites

550 i 600 a 60 to spora różnica. Dwa pierwsze są amatorskie, 60d to już półprofesjonalne lustro.
Ja na tą chwilę marzę o 60d właśnie, lub czymś podobnym, ale na początek się na nic tego typu nie zdecydowałam. Zależy od Ciebie, czy sobie poradzisz.
Każde lustro jest dobre, co weźmiesz będziesz zadowolona xd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Avaloth']550 i 600 a 60 to spora różnica. Dwa pierwsze są amatorskie, 60d to już półprofesjonalne lustro.
Ja na tą chwilę marzę o 60d właśnie, lub czymś podobnym, ale na początek się na nic tego typu nie zdecydowałam. Zależy od Ciebie, czy sobie poradzisz.
[B]Każde lustro jest dobre, co weźmiesz będziesz zadowolona xd[/B][/QUOTE]
właaśniee.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...