Jump to content
Dogomania

Padaczka


Śliczna

Recommended Posts

Wet. stwierdził, że mój pies ma problemy neurologiczne. Podejrzenie - padaczki.

Dostała tabletki Luminol.

Proszę o radę. Gdzie mogę potwierdzić diagnoze. I czy klinika któraś w Polsce przeprowadza takie badanie pozwalające na potwierdzenie diagnozy??

Oliwcia jest 15 miesięcznym yorkiem

Objawy:

- niepokój

- ślinotok

- mętny wzrok

- szczękościski,

- nie reagowała na wołanie.

Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

mialam sunie z padaczka - niestety 3 tyg temu musialam Bete uspic, bo ataki sie bardzo mocno nasilily:( Beta miala dwa guzy mozgu i niestety przedzej czy pozniej trzeba bylo jej pomoc :cry: do tej pory mam wyrzuty sumienia...

ja Becie zrobilam tomografie mozgu na SGGW w Warszawie gdzie wlasnie stwierdzone dwa p...guzy:( Ataki wygladaly tak jak mowisz, byly regularne (dokladnie co miesiac), ale ostatniego dnia bylo ich 6, a to bardzo duzo dla kazdego organizmu.

Jak masz jakies pytania to moze pomoge? Co prawda Betka miala padaczke przez pol roku, ale ja chyba sporo o niej sie dowiedzialam. Moze mi bedzie lepiej, jak bede mogla o tym wszystkim z kims porozmawiac...

Link to comment
Share on other sites

Witaj Agnes

Bardzo ci współczuje z powodu piesia. Musiałaś to bardzo przeżyć

Oliwcia od czwartku choruje. Co drugą noc łazi jak nieprzytomna.Dopier rano zasypia wykończona. Dziasiaj idziemy na konsultacje.

Juz wczoraj myślałam że jest lepiej...ale niestety pogorszyło jej się

Naszczęście je i pije normalnie

Link to comment
Share on other sites

ale to znaczy ze tak czesto ma ataki czy jak? to ze chodzi taka nieprzytomna to moze byc tez reakcja na lek - Beta dostawala clonozepam i przez tydzien chodzila nacpana - nieprzytomna, obijala sie o przedmioty (lek powodowal, ze widziala podwojnie), w ogole nie byla soba, ale przeszlo...jak czesto twoj piesek ma ataki? jak masz mozliwosc (m.in. finansowa) to moze zrob tomografie glowy? takie badanie robi sie z calkowita narkoza, ale trwa ono krotko.

Przezylam odejscie Bety strasznie - fakt - ale nareszcie ani ja ani ona sie nie meczymy. Nareszcie od grudnia przesypiam cala noc, nie boje sie, ze tej nocy bedzie atak...nie wiem czy moglabym miec drugiego psa z padaczka, bo takie ataki mnie po prostu wykanczaly.

Wiem, ze u mlodych psow ataki moga byc spowodowane np zarobaczeniem. Ataki moga byc te wynikiem niedoborow witamin, cukrzyca - jest bardzo duzo powodow i ciezko go znalezc, ale mysle, ze podstawowym krokiem to wykluczyc guza mozgu:(

zycze zdrowia piecholowi, a Tobie wytrwalosci - pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

mirela bardzo ci współczuję po stracie psiaka. Musisz sobie z tym poradzić . Trzymam za Ciebie kciuki .

Co to jest padaczka wiem bardzo dobrze mam rottkę , która ma takie same objawy jeżeli chodzi o pierwszy etap ataku trwa 5 minut / sztywnienie całe ciało , leci , zwala się na ziemę , silny ślinitok. szczękościsk , gałki oczne wywrócone , moczenie się/ , tyle ,że po tym ataku moja dziewczynka lgnie do mnie całym ciałem / niemalże włazi mi na mnie. A potem jaby ją nosiło. Na początku nie mogłam sie do tego przyzwyczaić ryczałam jak bóbr . Teraz jest mi bardzo smutno i też łezka mi się zakręci w oku.

Co prawda moja dziewczynka nie ma aż tak często ataków - ostatnio miała po 8 miesiącach. Tez podaję jej luminalum.

Emma będzie miała 6 lat a ataki padaczki ma od 2 lat, po wybuchu petardy na naszym balkonie na czwartym piętrze w listopadzie w środku nocy.

mrela trzymaj sie dziewczyno i przełam niechęć do drugiego psiaka , może jeżeli pokażesz ,że go kochasz psiak tez sie zmieni i będzie bardziej uległy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...