Jump to content
Dogomania

ważne..mandat za spuszczenie psów


Wiza

Recommended Posts

A więc tak,
usłyszałam od znajomego ze spacerów po 'miejscu zbrodni' czyli:
Poza osiedlem domów, jakiej kolwiek ulicy są ogromne pola...i jest wygolona łączka bo LATEM przyjeżdżają tam modelarze puszczac samolociki.
Podobno niedawno kiedy bawiły sie tam psy a bawią sie już baardzo długo ja sama tam chodze od 2 lat - przyszła straż miejsca wraz z policją i spisała sobie właścicieli psów :crazyeye:
Ani tam dzieci, ani ulicy,ani domów ..po prostu łąka, pola..
To już nawet na łączce poza 'cywilizacją' psy sie nie mogą wybiegać?! :angryy:
eh...

Link to comment
Share on other sites

No to i tak macie fajnie, bo na mojej własnej osobistej nabytej w drodze obrzydłego kapitalistycznego nabycia poprzez notariusza działce leśnej mogę dostać mandat za psa bez smyczy od leśniczego - to w najlepszym przypadku. Lub może on zostać odstrzelony, bo akurat leśniczy lub myśliwy dojdzie do wniosku , że wyglada na zdziczałego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiza']a co tam, no ale za co to?,[/quote]

Nie musi być za coś. Funkcjonariusz SM i policji może Cię poprosić dokumenty i spisać dane nawet, gdy pyta o godzinę. :evil_lol: Inna sprawa, że Ty nie masz obowiązku mieć przy sobie dokumentów. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ten przepis czesciowo jest w dobrym celu, schroniska sa za duze, i za duzo psow do nich trafia bo sie zgubiły, dlatego teraz kaza chodzic na smyczy.

ALe oczywiscie nie pomysla o tych co maja psy a pies potrzebuje ruchu. Powinno byc cos takiego ze psa bez identyfikatora i nie zachipowanego nie wolno spuszczac a nie kazdego, no bo gdzie pies ma pobiegac?? Przeciez ma prawo do biegania !!!

Link to comment
Share on other sites

U nas w Krakowie a dokładnie w Nowej Hucie w okolicach tzw. Łąk Nowohuckich trzeba być odważnym lub bogatym aby puścić pieska, ponieważ SM daje 200zł mandatu i lepiej go zaakceptowć bez dyskusji bo w pzeciwnym raze Sąd Grodzki i koszty ok 600zł. :shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[B]Aska7[/B] CO?? Jak to? Czy mogłabyś mi trochę przybliżyć temat, bo to brzmi absurdalnie nawet jak na polskie warunki!:crazyeye: Przecież to jest teren prywatny! Leśniczy chyba nawet nie powinien tam być bez Twojej zgody, więc jak miałby wlepić Ci mandat?? A poza tym leśniczy może zastrzelić psa wałęsającego się, a nie psa na "swojej własnej" posesji... I czy, skoro działka znajduje się w lesie, masz prawo ją ogrodzić, albo jakoś oznaczyć?

[B]BeataG[/B] A propos Twojego czerwonego podpisu pod postami... Mam jedno pytanie,takie od drugiej str, zupełnie teoretyne-z ciekawości. Czy jeśli zaginie Ci zginie i coś "przeskrobie" , to czy Ty jako właściciel nadal ponosisz tego konsekwencje?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...