Jump to content
Dogomania

Pies je drewno - co to znaczy?


Vlk

Recommended Posts

Witam :)
Nie znalazłam na forum nigdzie o tym informacji, więc postanowiłam zapytać. Moja 7-miesięczna suka je drewno. Po prostu wcina ze smakiem. Podobnie jest z korą drzewną. Nie gryzie dla zabawy tylko chrupie i połyka. Tak się zastanawiam, czy nie brakuje jej czegoś w pożywieniu a jeśli tak, to czego? Żaden mój pies nigdy z takim zapamiętaniem nie jadł drewna ;) Czuje się, jakbym miała dużego kornika w domu ;)

Link to comment
Share on other sites

Moje psy tez wcinają drewno i połykają patyki, ale kategorycznie im tego zabraniam. Kawalki moga powaznie uszkodzić błony śluzowe w jamie ustnej, przełyku i calym odcinku pokarmowym :roll: Mój pies jak był mały, to zwiał bez kagańca, najadł sie patyków i potem spedzilismy sporo czasu na leczeniu poranionego pyska i podawaniu specjalnej papki, bo pies robił kupy z krwia, wymiotowal i inne cuda (tak podraznil sobie przewod pokarmowy)

Wydaje mi sie, ze patyki nie maja zadnych wartosci odzywczych, poprostu sa super chrupiące :diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

moja 3,5 miesięczna suka też lubi pogryść patyki ale jak je zje nie w dużych ilościach, ale za to wcina jakieś trociny, zrąbki itd. staram się jej tego oduczyć ale nie pomagają żadne metody. Dziś jak biegaliśmy to widziałem że jadła jakieś stare spróchniałe liście, dlaczego może wy będziecie wiedzieli.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Mam Buldoga Francuskiego teraz 6miesięcy i uwielbia przynosić do domu korę. Zabawek ma różnego rodzaju ale on wybiera korę. Nową zabawkę zostawiłem blisko kory, a on przeszedł obok zabawki większej od niego samego i wybrał malutki kawałek kory.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...