Jump to content
Dogomania

Niepełnoletni wolontariusze


Kala&Majka

Recommended Posts

Mam 12 lat i chciałabym zostać wolontariuszką, jednakże nie mam zielonego pojęcia czy w takim wieku jest to możliwe :razz:. Najbliższy azyl jaki znalazłam znajduje się w Tarnowie - czy ktoś ma jakieś informacje o nim? I czy znacie jakieś schroniska w okolicach Bochni/Brzeska, które bez problemu przyjmą młodych wolontariuszy?
Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

zalezy w ktorym schronisku ;) w niektorych przyjmuja juz od 12 lat ale wiadomo, ze wtedy nie masz takich uprawnien jak starsi wolontariusze. Mozesz przebywac ze szczeniakami, ale np. nei mozesz pracowac z psami wystraszonymi. A na spacer brac tylko te male psiaki. Wieksze jedynie pod opieka starszej od ciebei osoby.
Dlatego najlepiej zadzownic do pobliskiego schroniska i sie dowiedziec :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Tak w skrócie, ponieważ z moim szczęściem rozchorowałam się na weekend i katar wkura&męczy. -.-
Umówiłam się po szkole z koleżanką, aby poszła ze mną do schroniska (chciałam się zapytać o wolontariat).
Schronisko nie jest lepszych luksusów, ale wiele psów też tam nie ma (7-8 ?).
W biurze (z którym były problemy ze znalezieniem) dowiedziałyśmy się, że [b]nie ma możliwości zapisania się do wolontariatu[/b], ponieważ niektóre psy są niebezpieczne/mogą być (bo raczej na przyjazne wyglądały wg. mnie), a [b]psami zajmują się skazańcy/więźniowie[/b]. Więcej się nie pytałam, nie wiedziałam co i dostałam zakrztuszenia własnym kaszlem XD, więc poszłyśmy. Chociaż teraz też nie wiem, co by można było spytać. Dla mnie to co najmniej dziwne, gdyż pamiętam, że słyszałam o kimś kto jest w wolontariacie niepełnoletni (to w podstawówce/gimnazjum jeszcze chyba był), a koleżance się przypomniało, że jej babcia kiedyś mówiła o artykule z gazety o wolontariuszach schroniska z gimnazjum...
Co mam o tym sądzić? Bo sama nie wiem. o;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W Tarnowie jest od 18 ;/ byłam, pytałam się. To jest azyl, wolontariatu brakuje, ale od 18tki. ...
Pan oprowadzający, pracujący na wysypisku obok (chyba należy do wolontariatu, w końcu jedna firma ...) powiedział że większość wolontariuszy ma słomiany zapał i po paru tygodniach nie pokazuje się w schronisku. Cóż, jedyne co mogę zrobić to łazić po wsi i po szkole i zbierać na karmę dla schroniska, bo takowej brakuje ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Ppx']Tak w skrócie, ponieważ z moim szczęściem rozchorowałam się na weekend i katar wkura&męczy. -.-
Umówiłam się po szkole z koleżanką, aby poszła ze mną do schroniska (chciałam się zapytać o wolontariat).
Schronisko nie jest lepszych luksusów, ale wiele psów też tam nie ma (7-8 ?).
W biurze (z którym były problemy ze znalezieniem) dowiedziałyśmy się, że [b]nie ma możliwości zapisania się do wolontariatu[/b], ponieważ niektóre psy są niebezpieczne/mogą być (bo raczej na przyjazne wyglądały wg. mnie), a [b]psami zajmują się skazańcy/więźniowie[/b]. Więcej się nie pytałam, nie wiedziałam co i dostałam zakrztuszenia własnym kaszlem XD, więc poszłyśmy. Chociaż teraz też nie wiem, co by można było spytać. Dla mnie to co najmniej dziwne, gdyż pamiętam, że słyszałam o kimś kto jest w wolontariacie niepełnoletni (to w podstawówce/gimnazjum jeszcze chyba był), a koleżance się przypomniało, że jej babcia kiedyś mówiła o artykule z gazety o wolontariuszach schroniska z gimnazjum...
Co mam o tym sądzić? Bo sama nie wiem. o;[/QUOTE]

A gdzie to takie schronisko jest w którym jest 8 psów? :D bo jestem ciekawa

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja jestem od ponad roku w Gdyńskim schronisku Ciapkowie wolontariuszką. U nas jest od 15 lat za zgodą rodziców i od 18 to już można jechać samemu się zapisać.
Wolontariat polega na wyprowadzaniu psów, czesaniu, kąpaniu, oswajaniu i socjalizowaniu zwierząt, pomocy u weterynarza (chociażby przytrzymanie psa do obmycia rany), szkoleniu psów, szukaniu im domów itp, itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...