Jump to content
Dogomania

Katowice CACIB 2009 = Nominacja CRUFT'S 2010 !!!!


Codik&Toffik

Recommended Posts

[quote name='Błyskotka']Może nie będzie tak źle i po całej wystawie będą dobre komentarze :roll:.
Ale cena dla zagranicznych wystawców 50 euro to przesada. Przecież nawet Światówka sobie tyle nie woła :roll:. O cenie dla polskich wystawców ani nie wspomnę i jeszcze takie warunki. A chodzą pogłoski że po remoncie Spodka ceny wzrosną.[/quote]


tez jestem ciekawa tych warunków , bo jak narazie to nie ciekawie sie zapowiada

a co do ceny dla obcokrajowców to mysle ze jest ok tzn normalna, biorac pod uwage fakt swiatówka 60 euro 1 termin, cacib Trencin 55 euro, cacib Lwów 40 euro, tak wiec te 50 euro to chyba nie jest zbyt wygurowana cena

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi się wydaje,ze prawo konsumenckie jednak jest po naszej stronie. Ale rzecznika jednak tez zapytam- tak nie może być- to są pieniądze- umowa zawarta jak w każdej innej transakcji, a co oni z tym robią, i że brakuje na jakieś balety- to ich problem. Ja płace, chcę wiedzieć za co i i dlaczego w obrębie jednej organizacji są różne przepisy. A,że się jednej pani tak podoba- ta pani TYLKO tam pracuje, i wydawać to jej się moze w jej własnym domu. To nie jest JEJ firma. A w firmach jest tak,że jednego dnia człowiek pracuje, a nastepnego juz nie. I mam nadzieje, że odpowiedzialnosć za finanse jest personalna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia&Safi']a ja dzis dzwoniłam zapytac czy rodowud jest juz gotowy :/ bo nigdzie nie mam napisane ze w przygotowaniu :/ wystawa 20 a pani kazała mi zadzwonic po 30 bo on nie ma czasu sprawdzic :mad: czy wystarczy mi metryczka i zgłoszenie ?[/QUOTE]

do klasy szczeniat i mlodziezy tak

Link to comment
Share on other sites

Niezłe jazdy z tymi Związkami. A myślałam,że tylko mój łódzki przegina, ale widzę,że nie tylko w moim liczą się tylko pieniądze. A to co zrobił ZK w Katowicach nie podając prawdy odnośnie wystawy to jest zwykłe oszustwo. Ta wystawa powinna być porządnie przygotowana, przecież jest z nominacją na CRUFTSa

Link to comment
Share on other sites

To co robi ZK to naprawdę przegiecie. Moja znajoma z Czech zgłosiła 4 psiaki - było napisane że za psa jednego właściciela 50 Euro, reszta psów tego samego właściciela 40.
Tymczasem w potwierdzeniu dostała 1 pies 50 Euro, 2gi 50, 3ci 50 a czwarty, tej samej rasy co 3ci, 40 Euro.
Odkąd jest tak, ze psy mają być nie tylko tego samego właściciela, ale też tej samej rasy???:crazyeye::crazyeye::angryy:
Obciach dla Polski, i tyle. Jestem coraz gorszego zdania o tym oddziale, powinni się wstydzić takiego naciągania ludzi.

Link to comment
Share on other sites

ale beka!:-o moja znajoma rok temu tez miala problem z tymi opłatami za psy na współwłasnośc mimo ze prawnie wszystkie mieszkaja u niej i sa zapisane na jej adres.

mam nadzieje ze wystawa bedzie jednak super zoorganizowana bo szkoda zeby taka wystawa jak Katowice którą wiele osób sobie chwali jako najlepszą międzynarodówke w Polsce spadła na ostatnią pozycje. Pojade w sobotę ją zobaczyć i ocenić.

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tak, mam nadzieję, ze bedzie super, ale jeśli okaże się tak jak myślę, to mam nadzieję, że w przyszłym roku ZG karnie na rok odbierze im organizacje wystawy, bo po tym co ten odział zrobił i jak traktuje wystawców innego rozwiązania, które nauczyłoby ich czegoś, nie widzę

Link to comment
Share on other sites

Żeby ZG się tym zajęło to musiały by wpłynąć skargi. Bo tych kombinacjach z opłatami widać jak panie w związku znają się na przepisach. Ale bądźmy dobrej myśli. Nie ma co się nakrecac przed wystawą. Na miejscu wszystko ocenimy. Jak będzie kiepsko, to najwyżej ZG bedzie miał co robic.

Link to comment
Share on other sites

Skarga jest już w pisaniu. Te naciągane opłaty to tylko widzimisię jednej pani, z którą to mięliśmy okazję porozmawiać. Wy się tak rozpływacie w ochach i achach, a co ma atmosfera wśród wystawców( bo rozumiem,że o tym mówicie- że będzie fajnie- bo będzie) z b...bałaganem i naciąganiem klientów? :shake::shake: Tylko jak zwykle pewnie wyjdzie po polsku- czyli- to mi sie nie podoba, tamto tez nie, ale w sumie mnie osobiście po łbie jeszcze nie dali to mam w ....i się odcinam. Naprawdę- jeśli w końcu się nie my -zwykłe szaraki, ale koło napędowe tego interesu( to za nasze pieniądze ta organizacja i ta pani ma kasę i ciepła posadkę) nie weźmiemy -to kto? Z urzędu nie scigają za takie praktyki w takich organizacjach- niestety. Poskaczmy jeszcze z radochy, niech się oddział cieszy, że naiwnych nie sieją tylko sami się napraszają:kiss_2:

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam że sam fakt, że przed zgłoszeniem Panie z odziału zapewniały mnie, ze ringi będą w okrąglaku a po zamknięciu zgłoszeń okazało się że w namiocie jest naganny.
w zeszłym tygodniu dzwoniłam do oddziału i pani nie umiała mi powiedzieć jaka temperatura będzie w namiocie i jak duży jest. Stwierdziła że będzie ciepło a jak nie przyjadę to i tak mi kasy nikt nie zwróci i ogólnie zabrzmiało to tak jakby tylko ta kasa ich interesowała.
Na moje pytanie dlaczego proszą żeby w namiocie mieć cieplejsza odzież i czy mam ubrać na ring również nagiego grzywacza, pani w ogóle nie wiedziała że na swojej stronie taką informacje podają.

szkoda, ze oddział nie ma w ogóle szacunku dla wystawców, bo ja lubiłam te wystawy. nie ważne jak będzie w rzeczywistości, organizator wystawy powinien udzielić wszelkich informacji wystawcy a tym bardziej zapewnić komfort psom.

Link to comment
Share on other sites

Taki system poboru opłat w Katowicach jest praktykowany nie pierwszy rok :(. Kiedyś zgłosiłam 2 psy jednego na siebie i jednego na współwłasność z własnym mężem. Adres był w obu przypadkach ten sam, nazwisko,żeby było smiesznie też, tylko było w zgłoszeniu drugiego psa dodatkowo imię mojego męża i co?????a cóż, musiałam dopłacić 20 zł na wystawie, bo jak pani stwierdziła, traktuje sie to jak kolejne zgłoszenie i w swoim dziwnie pojętym dobrym humorze stwierdziła,że "mąż kosztuje", dla mnie nie było to zbyt zabawne. Następnego roku już nie dodałam imienia męża w zgłoszeniu. Uważam,że jest to zarabianie na naiwności, bo nigdzie tego nie ma, chyba w tym roku Kraków czymś podobnmym straszy :shake:

Link to comment
Share on other sites

Niższe opłaty za psy na współwłasność dotyczą tylko i wyłącznie psów o tej samej współwłasności. Wg mnie jest to bardzo logiczne. Białystok tez ma taki zapis i na stronach jeszcze kilku oddziałów to widziałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote]tak jakby tylko ta kasa ich interesowała.[/quote]Z drugiej jednak strony... z pewnością zorganizowanie wystawy w spodku nie jest tanią sprawą.

Co nie usprawiedliwia oszustw, ale kasa też jest ważna ;-)


Poza tym... można spróbować znaleźć inny teren niż kurczowo trzymać się spodka tylko dlatego, że wszyscy wiedzą, gdzie to jest...
A tak... i jakaś odmiana by była...


P.S. Już tak po nich nie jedźcie, bo czytają i się zniechęcą i wam zorganizują pieeekłooooo :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Jak nam zorganizują piekło to my tez im tym samym odpłacimy, wtedy posypią się skargi. Zawsze się mówi: płacisz i wymagasz. 120 zł to nie jest mała sumka. A oszustwa są przestępstwem. Nikt przecież nie chce być naciąganym na dodatkowe koszta. Jak ktoś zgłasza kilka psów to dla niego jest różnica jak zaoszczędzi np. 60 zł, niż jak by miał pełne sumy płacić. A jak ktoś ma psa na współwłasność to co, ten pies już nie jest jego kolejnym? Oczywiście,że jest. A żeby nie było później niedomówień to trzeba przeczytać regulamin od deski do deski. Ja też się spotkałam z naciągactwem ze strony mojego związku i zamierzam coś z tym zrobić, a nie przyjmować wszystkiego co chcą narzucić.

Link to comment
Share on other sites

A terenów do organizacji wystaw mnóstwo - Sosnowiec nowopowstałe Expo Silesia...
Katowice także nie grzeszą ilością terenów wystawowych.
Wszystko w obrębie 15-20km od Spodka... No, ale cóż.

Szkoda, że właśnie teraz ludzie z oddziału Katowice milczą. Mnie na szczęście pieniężne sprawy nie dotyczą, ale wiem, że moich znajomych z Czech, którzy mają sunię na współwłasność owszem. Pytają czemu tak jest i nikt im nie odpowiada.... Ech szkoda słów.

Link to comment
Share on other sites

Bo jak trzeba powagi to nie ma komu być poważnym.

A z jakiej racji ja mam mieć narzucone z kim mam mieć psy na współwłasność? To, że jednego mam z jedną, a drugiego z inną osoba, to dyskwalifikuje je jako MOJE? To ja nie mam prawa decydować o zakupie psa? I mam być karana za to? Jakbym wystawiała 15 sztuk :roll: i z tego powiedzmy z 6 miała na współwłasności z różnymi ludźmi (najczęściej są to hodowcy danego zwierzaka) to mam płacić równo za każdego? Skoro jest zapis dopuszczający współwłasność zwierzęcia, jest ustalony adres i główny właściciel to jak można potem wmawiać,że to nie jest prawda? że to nie MÓJ pies? I to ma być opieka nad hodowcami? To ma pomóc w rozkwicie Kynologii przez duże K ? To jest jak praktyka pseudohodowców- wydoić do upadłego!!! Tylko wszystko ma swoje granice.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='milamini']:diabloti: Czy tylko my, czy są może inni poszkodowani????
Mamy zgłoszone trzy psy- jeden należący w całości, do jednego właściciela, dwa na współwłasność. Jeden ma ma nawet championat i taki i siaki, jeździ za granicę(i on padł "ofiarą") pokazywane są w Polsce. I.....Katowice przysłały potwierdzenie przyjęcia, ale przy jednym z psów napisali (ofiara)-NIEOPŁACONY!!! Poszedł przy zgłoszeniu przelew za wszystkie trzy (za pierwszego 120, dwa pozostałe po 100). I cóż kobieta mi mówi? Że ten nieopłacony jest na współwłasność to się nie liczy!!! Nie liczy się jako MÓJ pies. ale do drugiego zastrzeżeń(na współwłasność) nie ma :smhair2: co do płatności. Pieniędzy i tak nie odesłali spowrotem-leżą sobie na koncie ZK i im procentują, nie mi. Od kiedy są nowe przepisy nt. zgłaszania psów będących na współwlasności? W całej Polsce, przez tyle lat, w Europie- nikt, nikt nie wpadł na tak genialny pomysł walenia w rogi klientów!!! Mało oddziałowi naciągactwa, to jeszcze tak!!! Bezczelność wyłażąca bokiem- obrzydliwe w jaki sposób traktuje się u nas klientów- w taki sposób zamiast zgłosic 3 psy będę zgłaszać jednego- jeśli nie tylko ja tak zrobię- oddział niech się sam wystawi- może niech wśród swoich zrobi sobie wybory Miski. Na stronie głównej ZK, ani Oddzialowej nie ma informacji nt. tego,że pies na współwłasność nie jest traktowany jako mój. I to mające ten sam adres zamieszkania!!! To samo nazwisko głównego właściciela. Ostatni raz zgłaszam do Katowic.
[/quote]

Obawiam sie, ze ZKwP MOZE tak zrobic, tzn. uznac psa jako kolejnego danego wlasciciela tylko wtedy jezeli wlasciciele u KAZDEGO z psow sa DOKLADNIE CI SAMI. Tak jest tez np. w Luksemburgu, na Litwie i w Niemczech. I mysle, ze jest to zgodne z prawem.
Zostalo to przez dane Zwiazki dlatego wprowadzone, bo bylo sporo przypadkow, gdzie ludzie dopisywali jakas osobe jako wspolwlasciciela (a dokladnie tego wlasciciela jako glownego) zeby poprzez to zaszczedzic na zgloszeniach (zbieraly sie cale grupy ludzi i nagle jakas osoba byla wspolwlascicielem np. 20 psow roznych ras.... :crazyeye: i 19 z psow mialo przez ten przekret znizki...)
Prosze nie zrozum mnie zle: ja nie uwazam, ze to jest OK, bo robi sie z kazdego potecjalnego oszuste, ale nie ma sie co denerwowac. Sprobuj sie odwolac, moze to cos da, ale krzykiem tu nic nie zmienisz.... :shake:

A co do wystawy w Katowicach: NIKT nas nie zmusza do zglaszania - po prostu mozna ta wystawe w przyszlosc wykreslic z kalendarza jezeli sie nie podoba. W czym problem?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...