Jump to content
Dogomania

Katowice CACIB 2009 = Nominacja CRUFT'S 2010 !!!!


Codik&Toffik

Recommended Posts

Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził :p

Na lodowisku również jest drewniana podłoga.
Są wystawcy, którym lodowisko bardzo odpowiada i tacy, którym wcale.
Podobnie ma się sprawa z ringami w każdym innym miejscu.

A'propos kosztów udziału... wystawa opolska ceni się na 100zł w pierwszym i 150zł w drugim terminie (za pierwszego psa), a jak wiadomo zdecydowana większość ringów jest na zewnątrz. Pogoda w kwietniu bywa kapryśna :razz:
Sama pamiętam zarówno wystawy w ulewnym, zimnym deszczu jak i w prażącym słońcu.
Z kolei zwana prestiżową wystawa w Lesznie odbywała się swego czasu pod namiotami, które w słońcu zmieniały ringi w piekarnik.
Ale w końcu aura to nie wina organizatorów!
Każdy oddział wkłada wiele wysiłku w to aby zapewnić wystawcom oraz pracującym na ringach sędziom i sekretarzom optymalne warunki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No tak, zgadzam się , że w Lesznie i Opolu warunki też są różne /gdzie indziej zresztą także/ jednak jest zasadnicza różnica - wystawcy zgłaszając psy i płacąc te niemałe pieniądze są na to przygotowani i ponoszą ryzyko ew. niewygód. Tutaj po prostu zabrakło [COLOR=Black]wcześniejszej[/COLOR] informacji i o to tylko wszystkim chodzi. Zwłaszcza, że na Katowice I termin zgłoszeń jest zwykle dużo wcześniej ... wtedy właśnie powinna ukazać się informacja o ew. namiotach i byłoby po problemie. Wiem, że taka wystawa to wielkie wyzwanie logistyczne i organizacyjne jednak dla wystawców podstawą są informacje zawarte na stronie oddziału i one powodują , że albo się psa zgłasza albo nie...


Ale są i dobre wieści-spójrzcie na prognozę 16-dniową :p:multi:: [url=http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm]Twoja Pogoda - prognoza na 16 dni dla Polski[/url]

Link to comment
Share on other sites

ale tu naprawdę nie chodzi o ringi, namioty, ceny itd!!!!!!!!

najgorsze jest to, ze o/Katowice do ostatniej chwili ukrywał to, że będzie namiot i utwierdzał nas w przekonaniu że będzie jak zawsze - a wiadomo było że spodek jest w remoncie i mimo to ZK kłamał i robił z nas idio.... a my łudziliśmy się, ze jakimś cudem spodek do konca marca wyremontują!!!!!!!!
A jak okazuje się że nie będzie "jak zawsze" to nie mamy wyjścia


:p

Link to comment
Share on other sites

Tak, optymalne warunki [U]ukrywane do końca przyjmowania zgloszeń[/U]!!! To jest moim zdaniem skandal. Dziwne, że wcześniej żadna taka informacja się nie pojawiła..
Adnotacja o tym, że trzeba zabrać cieplejszą odzież.. Później jak ogrzewania nie będzie, albo okaże się niewystarczające, to..? Winę ponoszą wystawcy za niewygode, bo przecież adnotacja się pojawiła! Psom ubranka tez mamy zabrać do tej namiotowej hali?!
Ja nie twierdzę, że wszystkie hale namiotowe są złe, ale w tej chwili wystawcy nie wiedzą czego się mają spodziewać i słyszę sporo głosów oburzenia..
Pewnie, że nie wszędzie warunki są ok, jadę do Jarosławia, gdzie ringi są bardzo małe, ale po pierwsze płacę 65zł, po drugie wiem, że nie będzie zimno, po trzecie warunki znane mi były od początku i sama się na to decyduję

/Akurat jeżeli o mnie chodzi, to moze byc i chłodno i małe ringi i dudniąca podłoga, zgłosiłam tylko jednego psa do klasy championów i wiem, że i w takich warunkach sobie poradzi, ale ludzie pozgłaszali szczenięta (które w tłoku sobie nie poradzą ze stresem), lyse psy i na prawdę teraz nie wiedzą, czy było warto zgłaszać, bo może być i super, a jak nie będzie, ..? Szczenię wystraszyc i zrazic do wystawy jest bardzo łatwo
W zeszłym roku warunki i organizacja były na prawdę doskonałe, szkoda, że teraz nie uprzedzono wcześniej wystawców, że będzie inaczej, myślę, że nie byłoby niezadowolonych głosów, gdyby każdy wcześniej wiedział, że moze być jego ring umieszczony w hali namiotowej

Link to comment
Share on other sites

Bogarka oto cytat ze strony oddziału:

[QUOTE]Hala namiotowa dla zapewnienia komfortu wystawców będzie oświetlona, ogrzewana z drewnianą podłogą.
[/QUOTE]

oraz

[QUOTE]może przydac się cieplejsza odzież[/QUOTE] - chodzi o lodowisko i namiot


;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodka']W tamtym roku byliśmy na lodowisku i było super :) Brak tłumów, dużo miejsca do siedzenia i temperatura normalna jak w hali - wcale nie było zimno...[/quote]
Heh...oby i w tym roku tak było..choć w ten brak tłumów nie bardzo wierzę...:roll:
Jeszcze pytanie..czy ta drewniana podłoga jest stabilna? Bo jak to będą chybotliwe dechy,to czarno to widzę....:shake:

Link to comment
Share on other sites

W zeszłym roku mój ring był na lodowisku. Ze względu na temperaturę byłam bardzo zadowolona. Idealna jak dla berneńczyka, a w bluzie też dało się siedzieć. O tym, że podłoga była drewniana dowiedziałam, się przypadkiem, już pod koniec wystawy od znajomej :) Drewno zostało pokryte czerwoną wykładziną, nic się nie ruszało, ani nie dudniło. W tym roku też mamy na lodowisku i jestem baardzo z tego powodu zadowolona. Jest to jedyna wystawa w roku, kiedy mój pies nie sapie z gorąca :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta&Karmen']trzeba mieć "świadectwo" zdrowia od weta czy wystarczy aktualne szczepienia? bo nigdzie tego nie umiem znaleźć a potwierdzenia jeszcze nie dostałam...[/quote]

Wystarczy samo zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził :p


A'propos kosztów udziału... wystawa opolska ceni się na 100zł w pierwszym i 150zł w drugim terminie (za pierwszego psa), a jak wiadomo zdecydowana większość ringów jest na zewnątrz. Pogoda w kwietniu bywa kapryśna :razz:
Sama pamiętam zarówno wystawy w ulewnym, zimnym deszczu jak i w prażącym słońcu.
[/quote]


Tak, ale w Opolu nikt nie wciska kitu ludziom że ringi beda w Okrąglaku jak wiadomo że nie bedą bo to niewykonalne, a remont hali także jest planowany i myśle ze mój oddział takiej parodii nie zrobi jak oddział katowicki. Bo wystawa jest dla wystawców a nie dla organizatorów.


A ja mam pytanie gdzie bedzie ring honorowy? W namiocie, na lodowisku? Bo może jednak wszyscy powinni sie zaopatrzyć w różną odzież.

Link to comment
Share on other sites

:diabloti: Czy tylko my, czy są może inni poszkodowani????
Mamy zgłoszone trzy psy- jeden należący w całości, do jednego właściciela, dwa na współwłasność. Jeden ma ma nawet championat i taki i siaki, jeździ za granicę(i on padł "ofiarą") pokazywane są w Polsce. I.....Katowice przysłały potwierdzenie przyjęcia, ale przy jednym z psów napisali (ofiara)-NIEOPŁACONY!!! Poszedł przy zgłoszeniu przelew za wszystkie trzy (za pierwszego 120, dwa pozostałe po 100). I cóż kobieta mi mówi? Że ten nieopłacony jest na współwłasność to się nie liczy!!! Nie liczy się jako MÓJ pies. ale do drugiego zastrzeżeń(na współwłasność) nie ma :smhair2: co do płatności. Pieniędzy i tak nie odesłali spowrotem-leżą sobie na koncie ZK i im procentują, nie mi. Od kiedy są nowe przepisy nt. zgłaszania psów będących na współwlasności? W całej Polsce, przez tyle lat, w Europie- nikt, nikt nie wpadł na tak genialny pomysł walenia w rogi klientów!!! Mało oddziałowi naciągactwa, to jeszcze tak!!! Bezczelność wyłażąca bokiem- obrzydliwe w jaki sposób traktuje się u nas klientów- w taki sposób zamiast zgłosic 3 psy będę zgłaszać jednego- jeśli nie tylko ja tak zrobię- oddział niech się sam wystawi- może niech wśród swoich zrobi sobie wybory Miski. Na stronie głównej ZK, ani Oddzialowej nie ma informacji nt. tego,że pies na współwłasność nie jest traktowany jako mój. I to mające ten sam adres zamieszkania!!! To samo nazwisko głównego właściciela. Ostatni raz zgłaszam do Katowic.

ps. w tamtym roku podłoga była fatalna- stara obsikana i pofalowana wykładzina na połowie ringu. Druga połowa była ok. ale po tej fali psy odmawiały chodzenia. Wstyd- XXI wiek- chyba nie w Katowicach.

Link to comment
Share on other sites

A mnie rozbawił fakt, ze Katowice opublikowaly w koncu w jakich warunkach bedzie wystawa i na wszelki wypadek zablokowaly wycofywanie zgłoszeń :lol::lol: odrobina godnosci zwiazku powinna dac na wybór czy mamy ochote jechac na wystawe czy nie! A nie zablokowac psy, zeby tylko kasy nie stracic! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Może nie będzie tak źle i po całej wystawie będą dobre komentarze :roll:.
Ale cena dla zagranicznych wystawców 50 euro to przesada. Przecież nawet Światówka sobie tyle nie woła :roll:. O cenie dla polskich wystawców ani nie wspomnę i jeszcze takie warunki. A chodzą pogłoski że po remoncie Spodka ceny wzrosną.

Link to comment
Share on other sites

Błyskotko.. [U]Ja nie wykluczam, że z mojej strony będą też dobre komentarze o organizacji wystawy i wszystko będzie perfect[/U], ale kto mi to zapewni w tej chwili?
Mam jechać całą Polskę by się przekonać, czy będzie tak jak miało być - czyli jak w zeszlym roku, czy też przez remont będziemy musieli wystawiać psy w dużo gorszych warunkach.?
Zablokowanie wycofania zgłoszeń jest nie fair. Wiele osób pozgłaszało młode psy, czy pierwszy raz wystawiane, właśnie ze względu na warunki, których teraz nie są pewni!!
[U] Najpierw podaje się warunki, później bierze pieniądze... Robienie na odwrót nie jest ok[/U]! Zwłaszcza, że różnią się one od tych do jakich wystawcy byli przyzwyczajeni i na jakie przygotowani..
Oby były same ochy i achy i mysle, ze (mam nadzieję), że tak będzie

Link to comment
Share on other sites

nie jest to wporządku gdy bierze sie 120 zł za psa a później się człowiek dowiaduje,że wystawiac bedzie go w namiocie przy temperaturze 0 stopni(daj boże żeby nie było mrozu) tym bardziej ,że psów w tych klasach jest mnóstwo -młodzież-labrador- psów 20sztuk, suk-29 sztuk i czekaj na swoją kolej stój i marznij -w życiu bym nie jechała ,a co do podłogi to zobaczymy czy na betonie czy na czyms innym -pewnie kolejna niespodzianka Katowic :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Doskonale to rozumiem i min. ze względu na te warunki sama nie zgłosiłam swojego psa. Druga sprawa to cena. Za te pieniądze to wolę jechać gdzieś indziej.

[quote name='Dada']Błyskotka, własnie o to chocdzi, ze nikt nie wiedzial, ze takie warunki będą
[/quote]
No bo wszędzie mówili że w Spodku remont tylko oddział milczał.

Link to comment
Share on other sites

Błyskotka, własnie o to chocdzi, ze nikt nie wiedzial, ze takie warunki będą
flashka:
Właśnie o to chodzi, że dla wystawców i jakie warunki będą w Opolu, takie będą, sama się na to decyduję :multi: - bo będę w trzy dni :multi: z dwoma psami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='milamini']:diabloti: Czy tylko my, czy są może inni poszkodowani????
Mamy zgłoszone trzy psy- jeden należący w całości, do jednego właściciela, dwa na współwłasność. Jeden ma ma nawet championat i taki i siaki, jeździ za granicę(i on padł "ofiarą") pokazywane są w Polsce. I.....Katowice przysłały potwierdzenie przyjęcia, ale przy jednym z psów napisali (ofiara)-NIEOPŁACONY!!! Poszedł przy zgłoszeniu przelew za wszystkie trzy (za pierwszego 120, dwa pozostałe po 100). I cóż kobieta mi mówi? Że ten nieopłacony jest na współwłasność to się nie liczy!!! Nie liczy się jako MÓJ pies. ale do drugiego zastrzeżeń(na współwłasność) nie ma :smhair2: co do płatności. Pieniędzy i tak nie odesłali spowrotem-leżą sobie na koncie ZK i im procentują, nie mi. Od kiedy są nowe przepisy nt. zgłaszania psów będących na współwlasności? W całej Polsce, przez tyle lat, w Europie- nikt, nikt nie wpadł na tak genialny pomysł walenia w rogi klientów!!! Mało oddziałowi naciągactwa, to jeszcze tak!!! Bezczelność wyłażąca bokiem- obrzydliwe w jaki sposób traktuje się u nas klientów- w taki sposób zamiast zgłosic 3 psy będę zgłaszać jednego- jeśli nie tylko ja tak zrobię- oddział niech się sam wystawi- może niech wśród swoich zrobi sobie wybory Miski. Na stronie głównej ZK, ani Oddzialowej nie ma informacji nt. tego,że pies na współwłasność nie jest traktowany jako mój. I to mające ten sam adres zamieszkania!!! To samo nazwisko głównego właściciela. Ostatni raz zgłaszam do Katowic.

ps. w tamtym roku podłoga była fatalna- stara obsikana i pofalowana wykładzina na połowie ringu. Druga połowa była ok. ale po tej fali psy odmawiały chodzenia. Wstyd- XXI wiek- chyba nie w Katowicach.[/QUOTE]

hmmm myslalam ze oplacenie psa moze byc z byle jakiego konta i nie wazne jakich ma właścicieli (oczywiscie odpowiednio wypełniając rubrykę "tytułem")

Coś tu nie gra i to bardzo


:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

złe naliczanie opłat - z tego co się zorientowałam wśród znajomych - jest rzeczą nagminną i wg pani .... - zawsze tak robiła i tak robić będzie!

wiem tez ze szykowane jest pismo - skarga do Zarządu Głównego - ponieważ pani ..... - na hasło że Zarzad powiedział że żle nalicza opłaty - odpowiedziała - że nie będzie zmieniać swoich praktyk.

myslę że ci co się czują poszkodowani i oddział nie pomaga w rozwiązaniu problemu powinni też napisać do Zarzadu Głównego.

u mnie mimo że też mam zgłoszonego psa na współwłasnośc wszystko jest OK

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...