Jump to content
Dogomania

Katowice CACIB 2009 = Nominacja CRUFT'S 2010 !!!!


Codik&Toffik

Recommended Posts

[quote name='HAWAN']Są jeszcze tereny na Bytkowie, gdzie odbywała się słynna z tragicznych zdarzeń wystawa gołębi - teren na wystawę psów jak znalazł, obok park, można wyjść z psem, miejsc parkingowych sporo - same plusy, a że to już Chorzów - no cóż oddział Chorzów też robi wystawy tak naprawdę w Świętochłowicach i Świerklańcu i jakoś nikt im za to zasług nie ujmuje - są to fantastyczne i bardzo lubaine przez nas wszystkich wystawy związku [B]chorzowskiego[/B] i już.
Ale jak pisała Flashka - na pewno bliższych informacji dowiemy się w środę więc tymczasem powstrzymajmy nerwy...[/quote]
akurat to sa jeszcze Katowice, poza tym sama nazwa - miedzynarodowe targi katowickie.
i moze byc troche prawdy w tym co pisze [B]d_orka [/B]- mi na poczatku grudnia udzielono informacji w zwiazku ze remont spodku wcale nie jest pewny i nie ma sie co martwic, a juz było wiadomo ze spodek na pewno jest zamykany....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja to myślę że te tajemnicze hale to przykrywka dla kosmitów!
W końcu oddział Katowice :evil_lol: Ja nie zgłaszam. Wole nie ryzykować.
bo w mojej rasie duże prawdopodobieństwo że nas na dwór wywalą.
Coś czuje że będzie masakra tego roku :evil_lol:
Aleb, hiperłącze nie działa

Link to comment
Share on other sites

Konkretniej...

Na płycie w hali głównej, czyli tam gdzie trwa remont były zawsze tylko [B]4[/B] [B]z 18 ringów[/B] :p no i honorowy :razz: Pozostałe ringi znajdują się co roku na sali (2),na lodowisku (6) i na koronie hali głównej (6).
Organizatorzy mają kilka koncepcji rozwiązania problemu ringów w tym honorowego, m.in.zależnie od ilości zgłoszeń w poszczególnych rasach.

Wystawa odbywa się od lat na terenie MOSiR [B]i[/B] Spodka - sprawy własnościowe terenu, na którym odbywa się wystawa są dość skomplikowane i nie jest to problem wystawców lecz organizatorów.
A nazwanie miejsca wystawy "w Spodku" służy jedynie ułatwieniu przyjezdnym trafienia na teren wystawy - wszyscy w okolicy, a nawet większość z daleka, wiedzą jak ta hala wygląda, gdzie się znajduje i jak do niej dojechać.

Link to comment
Share on other sites

To znaczy, że nadal trwają pertraktacje z MOSiR-em?:cool3:
Wydaje mi się, że jeśli planuje się takie duże przedsięwzięcie jak remont spodka, czołowego obiektu, chluby Katowic to istnieje raczej jakiś harmonogram robót remontowych. Więc mam pytanie czy wiadomo jakie prace remontowe będą trwać w dniach wystawy psów? No ... chyba , że nie jest to sprawa wystawców...:razz:
I czy jest ewentualność /przy liczbie zgłoszeń zbliżonej do tej z lat ubiegłych/, że część psów będzie miało ringi na zewnątrz obiektów :spodek, lodowisko, sala gimnastyczna? Czy w takim przypadku planuje się zbudowanie czegoś w rodzaju namiotów ew. zadaszenia?
Co do ras, które zostaną ewentualnie "eksmitowane" na zewnątrz chyba każdy jest w stanie sobie wyobrazić, które to mniej więcej rasy będą...:cool1: ale dobrze by było wcześniej uprzedzić o takim fakcie, bo nie każdy ma ochotę wystawiać psa w marcu na dworze... /wszak jak przysłowie pszczół mówi : "w marcu jak w garncu" ...:diabloti:/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']Konkretniej...
Na płycie w hali głównej, czyli tam gdzie trwa remont były zawsze tylko [B]4[/B] [B]z 18 ringów[/B] :p no i honorowy :razz: Pozostałe ringi znajdują się co roku na sali (2),na lodowisku (6) i na koronie hali głównej (6).
[/QUOTE]
W Katowicach jestem co roku, nie mam żadnych zastrzezen do organizacji wystaw i w tym roku tez zamierzam sie wybrac.
Mam tylko pytanie: Czy wystawcy beda mieli wstep do hali głównej ? (Mam na mysli częsc z miejscami do siedzenia)
Na widowni jest bardzo wygodnie średnim i małym psom które moga spokojnie odpoczywac odizolowane od tłumu i nie niepokojone przez inne psy.
Czy bedzie taka mozliwość?

Link to comment
Share on other sites

sprawy własnościowe terenu, na którym odbywa się wystawa są dość skomplikowane i nie jest to problem wystawców lecz organizatorów....



moze sprawy własnościowe nie są sprawą wystawców,ale informacja o tym gdzie będą ringi przed zgłoszeniem psów owszem.A ponieważ Oddział takie info na stronie nie ma to wystawcy się dopytują.Bo jak ktoś zgłosi kilka psów to się okaże ,że będzie na każdy ring wędrował innym wejściem.
to gdzie w takim razie będzie ring honorowy?????Na lodowisku:>
Moje rasy były zawsze na balkonach ale w zeszłym roku ktoś genialny wywalił nas do małej salki gimnastycznej z brudnymi wykładzinami co przy wystawie takiej rangi to lekka kpina.Żaden z wystawców nie widział co się dzieje bo był tam taki tłok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']Konkretniej...

Na płycie w hali głównej, czyli tam gdzie trwa remont były zawsze tylko [B]4[/B] [B]z 18 ringów[/B] :p no i honorowy :razz: Pozostałe ringi znajdują się co roku na sali (2),na lodowisku (6) i na koronie hali głównej (6).
Organizatorzy mają kilka koncepcji rozwiązania problemu ringów w tym honorowego, m.in.zależnie od ilości zgłoszeń w poszczególnych rasach.

Wystawa odbywa się od lat na terenie MOSiR [B]i[/B] Spodka - sprawy własnościowe terenu, na którym odbywa się wystawa są dość skomplikowane i nie jest to problem wystawców lecz organizatorów.
A nazwanie miejsca wystawy "w Spodku" służy jedynie ułatwieniu przyjezdnym trafienia na teren wystawy - wszyscy w okolicy, a nawet większość z daleka, wiedzą jak ta hala wygląda, gdzie się znajduje i jak do niej dojechać.[/quote]

Troche to dziwne bo jak umiem czytac i sluchac to z doniesien medialnych wynika iz caly spodek bedzie zamkniety w terminie wystawy.
Jesli wiec umiem liczyc to 4 ringi na hali glownej + 6 na koronie daje nam 10 ringow:)
Na lodowisku i na sali wiecje niz bylo dotychczas raczej sie nie zmiesci no chyba ze bedziemy miec do czynienia z minimalizacja ringow:(
A trudno sobie tez wyobrazic umiejscowienie 10 ringow na terenie przed spodkiem.
Pomijajac kwestie pogodowe to ciezko sobie wyobrazic trzymanie psow przez kilka godzina na betonie a teren wokol spodka jak na moj gust nie jest zbyt "rekreacyjny".
Ja jednak zdecydowanie wole jak podaje mi sie miejsce w ktorym bedzie wystawa nie orientacyjnie wzgledem jakiegos punktu odniesienia, mapa i GPS naprawde wystarcza aby trafic na wystawe bez takich "ulatwien"

Link to comment
Share on other sites

[quote]To znaczy, że nadal trwają pertraktacje z MOSiR-em?[/quote]A skąd taki wniosek?
Umowy tego typu podpisuje się z rocznym a nawet dwuletnim wyprzedzeniem :cool1:
[quote]Czy wystawcy beda mieli wstep do hali głównej ?[/quote]Nie znam 100% pewnej odpowiedzi, ale raczej tak.

[quote]moze sprawy własnościowe nie są sprawą wystawców,ale informacja o tym gdzie będą ringi przed zgłoszeniem psów owszem.A ponieważ Oddział takie info na stronie nie ma to wystawcy się dopytują.Bo jak ktoś zgłosi kilka psów to się okaże ,że będzie na każdy ring wędrował innym wejściem.[/quote]Nigdy nie było informacji na temat rozmieszczenia konkretnych ras na poszczególnych ringach przed zamknięciem katalogu... i [B]żaden[/B] organizator nie podaje takich informacji przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń.

A'propos wejścia z psami to zawsze [B]na naszej wystawie jest jedno i tylko jedno wejście na teren wystawy dla wystawców z psami[/B] :p

[quote]Troche to dziwne bo jak umiem czytac i sluchac to z doniesien medialnych wynika iz caly spodek bedzie zamkniety w terminie wystawy.[/quote]Nie kwestionuję Twojej umiejętności czytania i słuchania, jednak byłabym znacznie ostrożniejsza w braniu "faktów medialnych" za fakty realne :razz:

[quote]Ja jednak zdecydowanie wole jak podaje mi sie miejsce w ktorym bedzie wystawa nie orientacyjnie wzgledem jakiegos punktu odniesienia, mapa i GPS naprawde wystarcza aby trafic na wystawe bez takich "ulatwien"[/quote]Po pierwsze - nie każdy ma GPS.... niektorzy nadal używają "staromodnych" map i znaków drogowych do orientowania się w terenie.
A po drugie - sekretariat i ring honorowy zawsze mieszczą się w Spodku :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']A skąd taki wniosek?
Umowy tego typu podpisuje się z rocznym a nawet dwuletnim wyprzedzeniem :cool1:
[/quote]
W takim razie wszystko powinno być już dopięte " na ostatni guzik" i nie rozumiem skąd te wymijające odpowiedzi.
I nadal nie wiemy czy i ile ringów ewentualnie będzie na zewnątrz obiektów:roll:
Jasne, że nie wymagamy dokładnej "rozpiski" przed zamknięciem zgłoszeń ale na podstawie lat ubiegłych można mniej więcej przewidzieć ilość zgłaszanych psów a tym samym można przewidzieć ile miejsca potrzeba na daną ilość ringów i czy na skutek remontu w spodku i obiektach przyległych miejsca tego będzie dosyć. No i nie zapominajmy o zwiedzających;)
Nie ma co porównywać też z innymi halówkami bo zwykle wcześniej jest dostępna informacja, że dana wystawa odbędzie się [B]w[/B] danej hali ew. [B]na terenach przyległych i [/B]wiadomo czego można się spodziewać.
A tutaj są niedopowiedzenia...

Link to comment
Share on other sites

Ryjkomanka - fakt masz rację to MTK to jeszcze Katowice, choc gdyby przeanalizowac to dziwne jest bo Planetarium podlega pod Chorzów, Park też a MTK do KAtowic? no ale coz nie o tym ten temat.
Ale mimo info które tu się pojawiły ja nadal jestem zwolennikiem organizacji wystaw katowickich własnie w MTK. Ale to tylko moje pobożne życzenia.

Cóż zobaczymy co bedziemy mieli w tym roku na wystawie, zapowiada się baardzo fascynująca:diabloti: impreza. Szkoda by tylko było gdyby Katowice zepsuły sobie opinię - do tej pory raczej większość wystawców zaczynała sezon tą wystawą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']
Nigdy nie było informacji na temat rozmieszczenia konkretnych ras na poszczególnych ringach przed zamknięciem katalogu... i [B]żaden[/B] organizator nie podaje takich informacji przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń.[/quote]

Zgadzam się ale większość organizatorów podaje gdzie ringi będą rozmieszczone.
Nie wspomnę o wystawach zagranicznych gdzie na większości CACIB-ów organizowanych na halach układ ringów (bez przypisywania ras) jest publikowana razem z pozostałymi informacjami o wystawie.

[quote name='SH']

Nie kwestionuję Twojej umiejętności czytania i słuchania, jednak byłabym znacznie ostrożniejsza w braniu "faktów medialnych" za fakty realne :razz:

Po pierwsze - nie każdy ma GPS.... niektorzy nadal używają "staromodnych" map i znaków drogowych do orientowania się w terenie.
A po drugie - sekretariat i ring honorowy zawsze mieszczą się w Spodku :p[/quote]

Cóż, oddział niestety nie kwapi się do potwierdzenia lub zdementowania doniesien medialnych wiec sa to jedyne doniesienia ktorymi jako zainteresowana dysponuje. Wiec nie dziw sie ze daje im wiare.
A niestety oddzial miga sie i kreci wiec nie jest wiarygodny. Ja rowniez dzwonilam do zrodla jeszcze w grudniu i malo ze Pani nie umiala nic odpowiedziec to jeszcze byla delikatnie mowiac "niemila".

A co do GPS to w tej kwesti moge odbic pileczke - czytaj uwaznie bo napisalam o GPS i mapach :) Sama jezdze z mapa i naprawde trafiam tam gdzie chce bez takich "ulatwien". Wolala bym wiedziec nie w ktorym rejonie Katowic jest wystawa tylko czy bedzie ona pod dachem czy na betonie przed spodkiem, bo z moja rasa przy zalozeniu najgorszych scenariuszy (czyli plac i parking obok Spodka) mam jak w banku ze bede wystawiac na polu i naprawde zglaszajac 4 psy mam wielki dylemat czy nie zrezygnowac bo za te same pieniadze mam wystawy tej samej rangi w warunkach o niebo lepszych :( tyle ze nei w PL a to przykre:( ze zamiast dawac zarobic naszym oddzialom przez taka polityke dajemy zarabiac obcym zwiazkom:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie było informacji na temat rozmieszczenia konkretnych ras na poszczególnych ringach przed zamknięciem katalogu... i [B]żaden[/B] organizator nie podaje takich informacji przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń.

A'propos wejścia z psami to zawsze [B]na naszej wystawie jest jedno i tylko jedno wejście na teren wystawy dla wystawców z psami[/B] :p




Umowy podpisuje się rzeczywiście z nawet 2 letnim wyprzedzeniem ale jeżeli z jakichkolwiek powodów obiekt zostaje zamkniety lub pojawiaja sie niedogodnosci to umowe mozna rozwiazac.

a co rozmieszczenia ras skoro ktos jezdzi od kilkunastu lat na te same wystawy to mniej wiecej wie gdzie bedzie jego rasa.jak jade do Głogowa to wiem że nie będe mogła mieć klatek obok ringu,jak jade do Wrocławia wiem ,ze mam ringi na bieżni itp.a jezeli nie znam terenu to sie dopytuje,poniewaz ja jade na wystawy w ramach hobby i chce miec komfortowe warunki dla mnie i moich psow.A nie za własne pieniadze sie cisnac i zastanawiac czy bede musiala dzwigac klatki po schodach.

A skoro w mediach pojawia sie informacja ze dany obiekt jest zamkniety i to na pol roku to wypadalo by aby organizator nie nabieral wody w usta tylko rozwial wszelkie watpliwosci na stronie Oddziału.

a co do wejscia z psami to moze i Katowice maja jedno ale dziwnym trafem co roku wchodze z psami rożnymi wejsciami na teren płyty głównej.bo oprocz głównego wejscia sa wejscia od dołu gdzie sa umiejscowione stoiska.Zreszta wystawa Katowicka słynie zawsze z utrudnia życia wystawcom przez ochrone Spodka ,która nie rozumie że jak ktos idzie z kilkoma psami,stołami i innym sprzętem to trzeba mu to ułatwić a nie wymyślać biegi dookoła Spodka,i wymyślanie kolejnych zakazów typu ,że psy które wystawiane były w piątek nie mogą wejśc na teren wystawy chociaż mam 4 inne zgłoszone na sobotę.Zapytałam wtedy to co mam z nimi zrobić przywiązać przy płocie??
Ochrona odpowiedziała,że przecież moge je zostawić w aucie.


Więc gdyby nie to że akurat w moich rasach Oddział się postarał i mam obsadę zagraniczną ,która rzadko u nas sędziuję już dawno przestałabym do nich zgłaszać.

Link to comment
Share on other sites

na stronie oddziału pojawił się komunikat :
"W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi wystawy CACIB Katowice 2009 informujemy, że mimo remontu hali "Spodek" wystawa odbędzie się jak planowano na terenach MOSiR "Spodek" (pod dachem). Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby Wystawcy i ich psy byli zadowoleni!"

;) a więc jednak pod dachem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogarka']Chciałam zgłosic mailem, ale nie chce mnie dalej puszczac póki nie wpisze numeru rejestracyjnego choc jest obok napisane ze to dotyczy tylko psów zarejestrowanych w Polsce a Hadar mieszka na Wegrzech. Co zrobic?[/quote]


z czego widzę to jess napisane pod opcją "w przygotowaniu" czyli jeżeli pies jest z "za granicy" to musisz wpisać numer rejestracji np. Węgierskiej, nie możesz natomiast zrobić opcji w przygotowaniu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...